Ana sayfa / BANKACILIK / İş Bankası Döviz Hesabı Nedir? İş Bankası Döviz Hesabı Özellikleri

İş Bankası Döviz Hesabı Nedir? İş Bankası Döviz Hesabı Özellikleri

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

İş Bankası döviz hesabı hemen her banka bünyesinde bulunan temel bir yapıya sahiptir. Bankalar devamlı nakit para trafiği üzerine çalışmalar yapmaktadır. Kredi kartları, banka kartları, hesaplar ve döviz hesapları tamamen bu hizmete yöneliktir. Bankalar nakit akışlarını yükseltme çabasına girerken, bankaların yine dış para ticareti etkeni de gündeme gelmektedir. Diğer para birimleri üzerinde de hâkimiyet kurmak isteyen bankalar, döviz üzerine odaklanan projeler yürütmektedir. Bu hesap da bu projeler arasında yer almaktadır. Döviz birimleri bünyesinde yer alan paralarınızı daha güvende tutmak istiyorsanız, diğer banka hesaplarına göre döviz kurlarına daha fazla yatkınlık gösteren bu hesabı tercih edebilirsiniz. İş Bankası bünyesinde yer alan döviz para hesabı için bilgi almanın en kısa yolu şubelere ulaşmaktır. Orada sizlere ücretsiz olarak istediğiniz hemen her bilgi verilecektir. Bu konuda tereddüt etmeden işlemlerinizi yapabilirsiniz.

İş Bankası Döviz Hesabı Özellikleri ve Ücretleri Ne Durumda?

İş Bankası döviz hesabı tamamen yabancı para birimlerine yönelik olarak işlem kabul etmektedir. Kabul edilen işlemlerin alt limiti olmadığı gibi bu hesabında işletimi için belirli bir bakiye sınırı yoktur. Kişinin kendi rızası eşliğinde açılan bu hesap, banka tarafından kesinlikle zorla veya haberiniz olmadan açılamaz. Bu hesaplarda yer alan tutar 100.000 TL’yi geçtikten sonra sigorta işlemleri de başlatılabilmektedir. Bu hesap üzerinde döviz paralarınızı barındırabilir, bu paraları gönderebilir veya ATM hizmeti sayesinde istediğiniz yerde döviz hesabından para çekme işlemini yapabilirsiniz. Döviz hesabından TL çekme işlemi ATM hizmeti bünyesinde yer almaktadır. Bu noktada hiçbir tedirginlik yaşamanıza gerek yok.

Bu hesap üzerinde temel faizsiz birikim yapabilirsiniz. Bu hesap bünyesinde herhangi bir faiz uygulaması barındırmamaktadır. Bu hesap sadece nakit birikime izin vermektedir. Bu nedenle faizli beklentiniz varsa, banka ile görüşerek faizli döviz hesabı talebinizi ileterek ilgili hesaptan destek alabilirsiniz.

İş Bankası Döviz Hesabı Açtırma Nereden, Nasıl Yapılır?

İş Bankası döviz hesabı açtırma işlemi için yapabileceğiniz birçok farklı alternatif yer almaktadır. İlk olarak daha öncesinde İş Bankası üzerinde herhangi bir işleminiz yoksa bu durumda adınıza döviz hesabı açtırmak için şubelere başvuru yapmanız gerekmektedir. Şubelerde yarım saati aşmayan bir süreçle döviz hesabı açtırma işlemini yapabilirsiniz. Buna ek olarak daha öncesinde İş Bankası bünyesinde bir hesabınız varsa, bu hizmetleri çok daha farklı alanlar üzerinden tek tıkla alabilirsiniz. Bu hesabı açtırmak için İş Bankası müşterilerinin kullanabileceği iletişim kanalları şu şekildedir:

  • İş Cep
  • İş Bankası İnternet Şubesi
  • 0850 724 0 724
  • İş Pad

- Bir önceki yazımız olan Denizbank Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Denizbank kredi hesaplaması ve Denizbank müşterileri hakkında bilgiler verilmektedir.


Benzer Yazılar

Hafta Sonu Havale Yapılır Mı?

İçindekiler1 Hafta Sonu Havale Yapılır Mı?1.1 Hafta Sonu Havale Yapılır Mı 20191.2 Hafta Sonu EFT …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir