«
 1. Ana sayfa
 2. Bankacılık
 3. İş Bankası ATM Bankamatik Özellikleri ve İş Bankası ATM Ücretleri Nedir?

İş Bankası ATM Bankamatik Özellikleri ve İş Bankası ATM Ücretleri Nedir?

İş Bankası ATM Bankamatik Özellikleri ve İş Bankası ATM Ücretleri Nedir?

İş Bankası ATM olarak bilinen dijital bankacılık unsurları aslında İş Bankası bünyesinde bankamatik olarak bilinmektedir. Buna istinaden bankamatik ücretleri aramasını yaparak gelen okurlarımız da içeriğimizde ki bilgilerden kolayca faydalanabilirler. İş Bankası tarafından sunulan bu hizmetler sayesinde hemen her yerde ATM üzerinden para işlemleri yapabilmekteyiz. İş Bankası da kamu bankaları arasında yer almaktadır. Ancak diğer bankalar ile karşılaştırdığınız zaman İş Bankası ücretleri oldukça yüksek seyreder. Bayındır Hastanesi gibi İş Bankası ortağı olarak anlatabileceğimiz özel iş kollarında çalışıyorsanız bu banka üzerinden alacağınız hizmet çok daha uygun olacaktır. Ancak doğru ve sınırlı kullanımda hiçbir sıkıntı çıkmayacağından emin olabilirsiniz. İş Bankası ATM hizmet detayları ve ücretlendirme tutarları hakkında bilgi almak istiyorsanız genel bilgi verdiğimiz bu paragrafı atlayarak hemen bir alt paragrafa geçin. Orada konusunda sizlerle hemen her türlü detayı paylaştık. Türkiye genelinde neredeyse 7.000 ATM noktasına sahip olan İş Bankası, bu cihazlar üzerinden kocaman bir dünya sunuyor.

İş Bankası ATM İle Hangi İşlemler Yapılabilir?

İş Bankası ATM cihazları üzerinden işlem yapabilmek için temelde İş Bankası müşterisi olmanız yeterlidir. Buna ek olarak kartınız yanınızda yoksa bile bu cihazlar üzerinden kolayca işlem yapabilirsiniz. Bunun için bir diğer gerekli şart ise, İş Cep mobil bankacılık uygulamasına üye olmanız hususudur. Hemen her İş Bankası müşterisine ücretsiz olarak sunulan bu uygulama üzerinden Cep Anahtar veya Bluetooth özelliğini kullanarak para çekme işlemi yapabilirsiniz. (iOS 9 ve Android 4.1 cihazlar için kullanılabilir.) Diğer ATM işlemlerine daha yakından bakalım.

 • Döviz bozdurma işlemi, (müşteri olmayan da yapabilir.)
 • Para gönderme (EFT-Havale) işlemleri yapılabilir.
 • Para çekme işlemi yapabilirsiniz,
 • Para yatırma işlemi yapabilirsiniz,
 • Kredi kartı borcu ve bakiyesi sorgulayabilirsiniz,
 • Banka kartı bakiye sorgulama işlemi yapabilirsiniz,
 • Fatura ödemesi yapabilirsiniz.
 • Kartsız para çekme ve yatırma işlemi yapabilirsiniz.

ise banka tarafından sizlere ilk hizmet esnasında sorulmaktadır. Temelde ise 1.500 TL nakit çekme olanağınız vardır. Cebe havale olarak bilinen bir diğer yöntemle ise ekstra 500 ile 1.000 TL para çekme işlemi yapabilirsiniz.

İş Bankası Bankamatik Ücretleri ve ATM Komisyonları

ve diğer ATM’lerden işlem ücreti de yine müşterilerin bilmesi gereken bir konudur. Her ne kadar 7.000 noktaya kadar çıkan ATM ağı bulunsa da, bazı durumlarda yakınlarınızda hiç İş Bankası ATM’si olmayabilir. Bu gibi durumlarda yakınınızda bulunan bir diğer bankanın ATM’si üzerinden işlem yapabilirsiniz. Bu gibi durumlarda sizlerden alınacak komisyon bedelleri başlıca aşağıda belirtilmiştir.

 • Yurt içinde diğer banka ATM’leri üzerinden para çekme işlem yapma bedeli en az 1.05 TL olmakla birlikte, %1.15 olarak alınır.
 • Yurt dışında yer alan bir başka banka ATM’si üzerinden para çekme işlemi yapma bedeli en az ve sabit olarak 3 USD bedeli olarak tahsil edilmektedir.
 • Diğer banka ATM’leri üzerinden, yurt içinde bakiye sorgulama ücreti en az 1.05 TL olacak şekilde, %1,05 oranla alınmaktadır.
 • Yurt dışında yer alan herhangi bir ATM üzerinden bakiye sorgulama ücreti için 2 TL komisyon bedeli alınmaktadır.

- Bir önceki yazımız olan Denizbank Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Denizbank kredi hesaplaması ve Denizbank müşterileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *