«
 1. Ana sayfa
 2. Krediler
 3. İş Bankası Arsa Kredisi İle Hayalinizdeki Tarlayı Krediyle Alın!

İş Bankası Arsa Kredisi İle Hayalinizdeki Tarlayı Krediyle Alın!

İş Bankası Arsa Kredisi İle Hayalinizdeki Tarlayı Krediyle Alın!

İş Bankası’ndan Arsa Kredisi Özellikleri Neler?

İş Bankası arsa kredisi hemen herkes tarafından merak edilen bir uygulamadır. temel olarak konut kredisi kültürü ile birlikte gelmiştir. Arsa kredisi çekme fikrini ortaya çıkan yatırım odaklarından biri, satış sonrasında topraktan elde edilen çıkar ve kâr oranlarıdır. Bu denli yüksek verimli yatırımların ardından, bankaların kredi yönetim kurulları arsa kredisi olanağı sunarak kişilere özgür bir alım ortaklığı sunmaktadır. İş Bankası da bu krediyi sunan bankalar arasında yer almaktadır. arasında yer alan faiz oranı, temel bankalar bünyesinden aldığımız faiz bedeline göre biraz daha yüksek olsa bile orta düzey alıcıları memnun edebilecek düzeydedir. İş Bankası şubelerine gidip bilgi aldıktan sonra, Ziraat Bankası bünyesinde ki arsa kredisine de göz atmanızı öneriyoruz. Bu sayede birkaç farklı bankadan fikir almanın avantajını yaşayabilirsiniz. Size uygun en hesaplı krediye kavuşabilirsiniz.

İş Bankası Arsa Kredisi Faiz Oranları Ne Durumda?

İş Bankası arsa kredisi içerisinde yer alan kredi paketi, yine konut kredisi ile benzerlik göstermektedir. Konut kredisi çeker gibi, arsanın belli satış bedellerinin tamamına erişecek kadar arsa kredisi çekebilirsiniz. İş Bankası arsa kredisi özellikleri güncel verilere göre şu şekilde sıralanmaktadır.

 • İvedi olarak, acil süreçte 1 ay ile sınır süreyle satılması planlanan arsanın “acil satış” bedelinin yarısına kadar kredi kullanabilirsiniz.
 • Kredi bünyesinde %2,45 oranında faiz uygulaması yapılmaktadır.
 • İpotek tesis ücreti adında kredi borcuna ek olarak 110.63 TL yansıtılır.
 • Ekspertiz ücreti olarak 1165 TL ek ücret yansıtılır. Bu ücret metre kare boyutuna göre yükselebilir.
 • 48 aya kadar minimum vade sunulmaktadır.

İş Bankası Nereden, Nasıl Yapılır?

İş Bankası arsa kredisi başvurusu internet üzerinden ne yazık ki yapılamamaktadır. Yüklü ve ekspertiz tayini gerektiriyor olması nedeniyle, bu gibi kredi taleplerinizi şubeler üzerinden iletmeniz uygun görülmektedir. Bu sebepten şubeye uğramanız şart. Şubeye giderken yanınızda olması gereken belgeler şu şekildedir:

 • Kimlik
 • Gelir Belgesi
 • Tapu Fotokopisi
 • İpotek durumu bildiren, tapu dairesinden onaylı “temiz” yazısı.

- Bir önceki yazımız olan Emeklinin Artısı Konut Kredisi Özellikleri başlıklı makalemizde emekli konut kredisi, konut kredisi başvurusu ve Ziraat’ten emeklilere konut kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *