«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. İş Bankası 50 Bin TL Kredi Başvuru Şartları ve Faiz Oranları

İş Bankası 50 Bin TL Kredi Başvuru Şartları ve Faiz Oranları

İş Bankası 50 Bin TL Kredi Başvuru Şartları ve Faiz Oranları

İş Bankası, 50.000 TL’ye varan bir kredi imkanını müşterilerine sunmaktadır. Bu kredi, müşterilerin kişisel harcamalarına veya borç ödemelerine göre özel olarak tasarlanmıştır. Kredi başvurusunda bulunabilmek için banka tarafından talep edilen bazı evraklar mevcuttur. İş Bankası 50 Bin TL kredi fırsatı başvurusu yapabilmek için birçok alternatif seçenek mevcuttur. Bu seçeneklerden birini tercih ederek kredi başvurunuzu yapabilir, ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

İş Bankası şubelerinden başvuru yapmak, hem müşteriler için hem de banka için en güvenilir ve sağlıklı olan yöntemdir. Müşteriler, bankada yapacakları görüşmeler ile kredi başvurusunu gerçekleştirebilmektedir. Kredi başvurularında banka sicili ve kredi puanı önem arzetmektedir. Sicili temiz olan bireyler, kimlik fotokopisi ile başvuru sağlayabilmektedir. Bu kişilerin başvuruları ön onay ile hızlı bir şekilde onaylanır ve müşteri kredisini kullanabilmektedir. Ancak ödemelerini aksatan veya vergi borcu olan kişiler, kredi başvurusu onayı esnasında bazı problemler yaşayabilmektedir. Bu kişilerden İş Bankası 50 Bin TL kredi fırsatı kapsamında daha detaylı bilgi için bazı evraklar istenmektedir. Bu evraklar ise son 6 aylık sigorta geçmişi ve maaş bordrosudur. Bu evraklar banka tarafından teslim alınır ve incelenir. Yapılan incelemeler sonucunda kredi onayı gerçekleştirilir.

ve Vade Seçenekleri

Bu kredi imkanı için uygun faiz oranları ve vade seçenekleri bulunmaktadır. Bankalar arasında itibarı iyi durumda olan müşteriler için faiz oranı, daima sabit kalmaktadır. Lakin ödemelerinde aksamalar yaşayan, vergi borcu bulunan veya trafik cezasına çarptırılmış müşteriler için, faiz oranları değişkenlik gösterebilmektedir. Kredi tahsis edildikten sonra, kredi taksitlerinde problem yaşayan kişilerin ödemelerinde belirtilen faiz oranları, her ay için 0.02 olarak artış göstermektedir.

İş Bankası 50 Bin TL kredi fırsatı kapsamında belirlenmiş olan faiz oranı %1.59’dur. Bu faiz oranı, vade seçeneklerine göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıca kredi taksitleri için en az 3 ay en fazla 48 ay vade seçeneği, müşterilere sunulmuştur. Müşteri, dilediği vade seçeneğini seçerek, ödemelerini gerçekleştirebilmektedir. Müşterilerin kredi sahibi olabilmesi için en az 1500 banka puanına sahip olması gerekmektedir. Bu rakam, kredi imkanı için en önemli unsurdur.

- Bir önceki yazımız olan Kuveyt Türk Taşıt Kredisi Şartları ve Faiz Oranları başlıklı makalemizde Kuveyt Türk İkinci El Taşıt Kredisi ve Kuveyt Türk Taşıt Kredisi Faiz Oranları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *