«
  1. Ana sayfa
  2. Ekonomi Haberleri
  3. İnternetten Web Tasarım Yaparak Para Kazanma

İnternetten Web Tasarım Yaparak Para Kazanma

İnternetten Web Tasarım Yaparak Para Kazanma

Web tasarım işi gibi pek çok iş artık yüz yüze görüşmeye kalmadan internet üzerinden halledilebilmektedir. Herkes alanında yetenekli olduğu işi belli reklam çalışmaları ile hedef kitlelere duyurabilmekte, kısa vadede ciddi paralar kazanabilmektedir. İnternetten web tasarım yaparak para kazanma da bu yöntemlerin arasında yer almaktadır. Belli başlı siteler, insanların freelance çalışması için olanak sağlamakta, yapılan ve teslim edilen işler için de belli komisyonlar almaktadır. Bionluk ya da armut gibi siteler bunlar için örnek olarak gösterilebilmektedir. Web tasarım, kartvizit tasarımı, broşür, el ilanı, magnet gibi tasarımlar hep internet üzerinden para kazandırmaya yöneliktir. Ayrıca bu işi yapabilmek için ille de web sitesi sahibi olmaya gerek yoktur.

Aracı Şirketler İle Para Kazanma

Bahsettiğimiz gibi, yeteneğini sergilemek isteyen kişiler Bionluk ya da Armut gibi sitelere kaydolarak önce profil oluşturmaktadır. Freelance çalışma imkanı sağlayan bu sitelerde profil ne kadar kuvvetli ise, para kazanma olasılığı da o kadar yüksektir. Çünkü müşteriler İnternetten web tasarım yaparak para kazanma noktasında referansı kuvvetli olan kişilerle çalışmaktadır. Bu alanlara kaydolduktan sonra web sitesi tasarımlarına dair linkler siteye konulmalı, müşterilerin tasarım örneklerini görmesine olanak sağlanmalıdır. Bu platformda müşteri ve işi yapan kişi bir araya gelerek fiyat konusunda anlaşma sağlar ve işin teslim edildiği gün ödeme işi yapan kişinin hesabına aktarılır. Tabii bu siteler %20 gibi bir komisyonu kendilerine almaktadır.

İnternetten Web Tasarım Yaparak Para Kazanma
İnternetten web tasarım yaparak para kazanma

İnternetten web tasarım yaparak para kazanma

İnternetten web sitesi yaparak para kazanmak isteyen kişiler kendilerini tanıtan bir web sitesi yaparak da işe başlayabilirler. Bu alanda ne tür işler yaptıklarını, hangi alanda bilgi sahibi olduklarını, portfolyolarını paylaştıklarında müşteriler de web sitesi üzerinden iletişime geçip sipariş vermektedir. Artık hemen hemen hiç kimse ofis ya da dükkan gezerek iş yaptırma uğraşına girmemektedir. İnternet üzerinden tüm işlemler kısa sürede halledilebilmektedir.

Ödememi Nasıl Alırım?

Web sitesi üzerinden freelance olarak çalışan kişiler banka havalesi yöntemi ile çalışmaktadır. Müşteri iletişim bilgilerinden kullanıcıya ulaşır ve iş hakkında bilgi verir. Web tasarımcısı web sitesi işlemlerini hallettikten sonra ödemenin yapılması için hesap numarasını karşı tarafa verir. Bu noktada risk bulunmaktadır. Müşteri siteyi almaktan vazgeçerse müşteri hiçbir hak iddia edememektedir. Bu nedenle zararın kurtarılabilmesi için mutlaka ödemenin yarısı işe başlamadan önce alınmalıdır. İnternetten web sitesi yaparak para kazanma noktasında ara bulucu sitelerin tercih edilmesi elbette daha doğrudur. Çünkü bu sitelerin belli bir bağlayıcılığı bulunmaktadır. Bu sebeple de siteye üye olan müşteriler kullanım sözleşmesini kabul ettiklerinden vagzeçmeleri durumunda cezai yaptırımlar uygulanacağının da bilincindedirler.

İnternetten Para Kazanmak Güvenli Mi?

Pek çok kişinin bu alanda iş yaptığı düşünüldüğünde güvenli olduğu söylenebilir ancak; arada bazı sorunlar da yaşanabilmektedir. Örneğin site tamamlandığında hem maliyet hem de verilen emek heba olabilmektedir. Bu gibi durumların yaşanmaması için ödemenin yarısı başlangıçta alınmalı geri kalan kısmı ise mutlaka iş teslim edildikten sonra teslim edilmelidir. Tabi bu durumda müşteri için de güvensizlik oluşabilmektedir. Bu durum tek taraflı bir güvensizlik olmadığından iki taraflı bir satış sözleşmesinin yapılması, her iki tarafı da güvence altına alacaktır. İnternetten web tasarım yaparak para kazanmak isteyen kişiler bu noktalara dikkat etmelidir. Bu faktörler göz önünde bulundurulduğu noktada aylık kazanç 6-7 bin TL’lere kadar ulaşabilmektedir. Bu sebeple de iyi bir platform seçmek, kazancı da beraberinde getirecektir.

- Bir önceki yazımız olan İnternetten Reklam Vererek Para Kazanma başlıklı makalemizde instagram ve facebook reklamları, internetten reklam vererek para kazanma ve nasıl reklam verilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *