«
  1. Ana sayfa
  2. Ekonomi Haberleri
  3. İnternetten Video İzleyerek Para Kazanma

İnternetten Video İzleyerek Para Kazanma

İnternetten Video İzleyerek Para Kazanma

İnternetten para kazanma yöntemleri pek çok kişi tarafından araştırılmaktadır. Bu alanda seçenek çok olsa da kişiler genellikle güvenilir olanlarını tercih etmektedir. Anket doldurma, video izleme, reklam verme, tasarım yapma gibi seçenekler oldukça fazladır. Son dönemlerde en çok konuşulan bir diğer para kazanma yöntemi ise internetten video izleyerek para kazanma yöntemidir. Belli şirketler bu alanda hizmet vermektedir. Yüksek kazançlar elde etmek mümkün olmasa da ek gelir niteliği taşımaktadır. Bu nedenle pek çok kişi tarafından da tercih edilmektedir.

İnternetten video izleyerek para kazanma nasıl olur?

Öncelikle bu alanda para kazanabilmek için bu tarz sitelerin araştırılması ve bulunması gerekmektedir. Üyelik ile çalışan bu siteler belli bir video kotası vermekte ve video başına küçük rakamlar ödemektedir. Hobi şeklinde yapılabilecek olan bu iş, iş sahibi olan ancak boş zamanlarında para kazanmak isteyen kişiler tarafından daha çok tercih edilmektedir. İnternetten video izleyerek para kazanma konusunda belli hususlar da bulunmaktadır. Örneğin videonun tamamının izlenmemesi durumunda şirket tarafından ödeme yapılmamaktadır. Bu nedenle videoların tam ve eksiksiz olarak izlenmesi gerekmektedir. Robot şeklinde çalışan bu sistem izlenip izlenmediğini kolayca algılayabilmektedir.

?

İnternetten video izleyerek para kazanma siteleri ile ilgili pek çok reklam bulunmaktadır. Kullanıcılar bu reklamların bulunduğu sitelere girip kolayca üye olabilmektedir. Üyelik için herhangi bir şart aranmamakla beraber, belli bir prosedür de söz konusu değildir. Sisteme kaydolduktan sonra adminler tarafından e posta adreslerine ya da cep telefonu numaralarına izlenmesi gereken videoların linkleri gönderilmektedir. Kullanıcılar bu videoları diledikleri yerden, diledikleri zaman izleme lüksüne de sahiptir. Elbette bu sitelerin güvenilir siteler olması gerekmektedir. Sitelerin araştırılması bu konuda oldukça önemlidir. Videolar izlendiği halde ödeme sağlamayan pek çok internet sitesi bulunmaktadır. Sitelere kayıt olurken tc kimlik numarası ya da kredi kartı bilgisi gibi bilgiler kesinlikle verilmemeli, güvenlik kontrolleri mutlaka sağlanmalıdır.

İnternetten Video İzleyerek Para Kazanma
internetten video izleyerek para kazanma

Paramı Nasıl Çekerim?

Bulunan web sitelerine kayıt yapıldıktan sonra paranın çekilebilmesi için belirtilen bareme gelinmesi gerekmektedir. Bu baremde para çekme için minimum tutar belirtilmektedir. Yeterli miktara ulaşmayan kullanıcılar ödeme yapılmamaktadır. Bu nedenle kullanıcılar ödeme için gereken miktarı sürekli kontrol altında tutmalıdır. Para çekebilecek miktara ulaşıldığında ödemeler üye olurken verilen hesap numaralarına yatırılmaktadır. Yurtdışı bağlantılı olan siteler banka hesap numarası yerine farklı ödeme yöntemleri de kullanabilmektedir. Çünkü internetten video izleyerek para kazanma alanında ödemeler yurt dışından yapıldığı noktada yüksek havale ücretleri ödenmektedir. Bu da şirketlerin zarar girmesine neden olmaktadır. Para havalesi gerçekleştiği halde hesaba ödeme gelmediyse mutlaka site yetkilileri ile iletişime geçilmelidir. Dolandırıcılık kaynaklı problemler olabileceği gibi, teknik bir aksaklık da olabilmektedir.

?

İnternetten video izleyerek para kazanma sitelerinin güvenilir olduğu söylenmektedir ancak; elbette önce bu siteler ile çalışmak gerekmektedir. Her nasıl ki çok güvenilir bir markadan bile sorun çıkabiliyorsa, bu tarz sitelerle de problem yaşamak mümkün olabilmektedir. Bu nedenle siteler iyice araştırılmalı, mutlaka ödeme sağlayan yerler ile çalışmaya gidilmelidir. En önemli nokta ise çalışma tamamlanmadan kesinlikle kredi kartı bilgileri ya da kimlik bilgileri, kaynağı belli olmayan sitelere verilmemelidir. Para kazanmaya çalışırken para kaybeden pek çok kişi örneği bulunmaktadır. Video izleme ile kazanılacak paralar çok yüksek meblağlar değildir ancak; yine de ek gelir elde etmek isteyen, kenarda küçük bir birikimim olsun diyenlerin tercih edebileceği bir para kazanma yoludur.

- Bir önceki yazımız olan İnternetten Reklam Vererek Para Kazanma başlıklı makalemizde instagram ve facebook reklamları, internetten reklam vererek para kazanma ve nasıl reklam verilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *