«
  1. Ana sayfa
  2. Ekonomi Haberleri
  3. İnternetten Ürün Satarak Para Kazanma

İnternetten Ürün Satarak Para Kazanma

İnternetten Ürün Satarak Para Kazanma

Online pazarlar günümüzde her geçen gün daha da artmakta her geçen gün farklı bir satış sitesi hizmete girmektedir. Fiziki dükkanlarda satılan ürünler aynı zamanda sanal mağazalarda da satışa sunulmaktadır. Ek iş yapmak isteyen ya da işinden ayrılıp tamamen bu işe odaklanmak isteyen kişiler İnternetten ürün satarak para kazanma konusunda deneme gerçekleştirebilmektedir.

İnternetten ürün satmak için illa ki ürün sahibi olmak gerekmediği gibi, herhangi bir web sitesine de ihtiyaç bulunmamaktadır. İkinci el ürünler bile belli web siteleri aracılığı ile kolayca satılabilmektedir. Bunun için sadece aracı olan bir site bulmak yeterlidir.

İnternetten ürün satarak para kazanma yolları nelerdir?

1 – Yurtdışından ürün alıp getirten ve Türkiye’de bu ürünleri satan insan sayısı çok fazladır. Hatta İnternetten ürün satarak para kazanma noktasında en çok tercih edilen yöntem budur. Türkiye’de bu alanda satış yapılabilecek pek çok site bulunmaktadır. Sahibinden.com ve sanalpazar.com da bu sitelere örnek olabilmektedir. Bu tarz alanlarda kişiler istedikleri ürünleri pazarlama hakkına sahip olduğu gibi, ikinci el ürünlere de yer verebilmektedir.

2 – Stratejik davranmak bu alanda çok önemlidir. Çünkü bu tarz sitelerde rekabet oldukça fazladır. Bu nedenle de iyi bir strateji ile pazarlama yapmak gerekmektedir. En önemlisi de ürünleri farklı alanlarda da duyurabilmektir. Bunun için farklı bir web sitesinden destek alabilirken, ürün katalogları da oluşturulabilmektedir. Avon gibi markalar satışlarını bu şekilde hızlandırmaktadır.

3 – Tedarikçilerin mutlaka güvenilir yerler olması ve ödeme konusunda esneklik sağlaması gerekmektedir. İnternetten ürün satarak para kazanma konusunda en önemli noktalardan biri de budur. Ürünlerin sorun çıkarmaması, değişim gerektiğinde gerekli koşulların sağlanabilmesi gerekmektedir. Bu nedenle yurtiçi ya da yurt dışı tedarikçilerin güvenilir yerler olması gerekmektedir.

4 – İnternetten ürün satarak para kazanmak için belli bir ödeme sistemi oluşturulması gerekmektedir. Bu sistem hazır web siteleri üzerinden yürütülebilmektedir ancak; kişinin kendi web sitesinden satış yapması durumunda da ödeme yöntemi için bankalarla anlaşması gerekebilmektedir. Böylece müşteriler hiçbir yöne dağılmadan ödemeleri direkt olarak kişilerin hesabına gerçekleştirmektedir.

5 – Bu işte başarılı olabilmek için yeterli emeğin sarfedilmesi gerekmektedir. Pazarlama stratejileri tam olarak oluşturulmadığı noktada para kazanmak imkansız olacaktır. Bu nedenle çalışmaya başlamadan önce her şey iyice planlanmalı, sonrasında harekete geçilmelidir.

İnternetten Ürün Satarak Para Kazanma
İnternetten ürün satarak para kazanma

İnternetten Ürün Satışı Riskli mi?

İnternetten ürün satışı yaparak para kazanma aslında bir bakıma riskli bir iştir. Nedeni ise, müşterilerin ürünü görmeden almasıdır. Bu nedenle de satıcının tüm riskleri göz önünde bulundurması gerekmektedir. Uzak mesafeli satış sözleşmeleri, iade, değişim ve garanti gibi noktalar büyük önem teşkil etmektedir.

Müşterinin ürünü beğenmemesi durumunda iade ya da değişim talebi olacaktır. Bu taleplerin doğru bir biçimde gerçekleştirilmesi müşteriyi bağlayacak ve yeni satışları da beraberinde getirecektir.

Ürünlerimi Yurt Dışına Satmak İstiyorum

Satılması istenen ürünleri yurt dışına pazarlamak da mümkündür. Bunun için az seviyede İngilizce bilgisi yeterli olacaktır. Türkiye’de gittigidiyor.com ne kadar popüler ise, internetten ürün satışı yaparak para kazanma konusunda da ebay.com dünya lideridir. Gittigidiyor.com ile aynı mantıkta ilerleyen ebay.com’da ürünlerin satışı tüm dünya ülkelerine sağlanabilmektedir. Dünyadaki diğer ülkeler bu ürünlere çok daha fazla ilgi gösterebilirken, kişiler de çok daha fazla kazanç elde edebilmektedir. El işi ya da el yapımı ürünler için de esty.com adlı satış sitesi aracılığı ile dünya ülkelerine pazarlama gerçekleştirilebilir, kazançlar da çok daha yüksek hale getirilebilmektedir.

- Bir önceki yazımız olan İnternetten Reklam Vererek Para Kazanma başlıklı makalemizde instagram ve facebook reklamları, internetten reklam vererek para kazanma ve nasıl reklam verilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *