«
  1. Ana sayfa
  2. EKONOMİ
  3. İnternetten Sermayesiz Para Kazanma Yolları

İnternetten Sermayesiz Para Kazanma Yolları

İnternetten Sermayesiz Para Kazanma Yolları

Günümüzde pek çok kişi düzenli bir işte çalışmaktadır ancak; aldıkları maaş ne yazık ki giderleri karşılamaya yetmemektedir. Belli bir bütçesi olmayan kişiler de para kazanabilmek için bir iş yeri açamamaktadır. Bu kişiler de İnternetten Sermayesiz Para Kazanma Yolları araştırmaya başlarlar. İnternet üzerinden para kazanabilmenin pek çok yolu bulunmaktadır. Önemli olan bu işi başarılı bir şekilde sürdürmek ve başarılı olabilmektir. Bu tarz işleri yapabilmek için ise sermaye de gerekmemektedir.

Instagram ve Youtube üzerinden pek çok kişi çılgın paralar kazanabilmektedir. Hatta sosyal medyada fenomen olan pek çok kişi de viral reklamcılık ile aylık bazda yüksek gelirlere sahip olabilmektedir. İnternetten Sermayesiz Para Kazanma Yolları arasında ’lık gelmektedir.

Youtuber’lık Yaparak Para Kazanma

İnternet üzerinden belli bir sermayeye ihtiyaç duymadan para kazanma yolları arasında Youtuber olarak para kazanmak ilk sırada yer almaktadır. Youtuber’lar Youtube üzerinden videolar yayınlayarak para kazanmaktadır. Bu videolar pek çok kategoride olabilmektedir. Web tasarım dersleri, yemek tarifleri, kendin yap videoları, çocuklar için hazırlanan videolar bunlar arasında en çok izlenenlerdir. Youtuber olmak için yapılması gereken birkaç şey bulunmaktadır.

?

İnternetten Sermayesiz Para Kazanma Yolları

Öncelikle bu işi yapacak olan kişilerin bir Youtube hesabı oluşturması gerekmektedir. Youtube hesabına yüklenen videolar bu tarz videoları arayanlara ulaşmakta ve anahtar kelimelerle de bulunabilmektedir. Örneğin evde koku yapmak isteyen biri bunu arattığında karşısına pek çok video çıkmaktadır. Kişilerin açmış olduğu kanallardan izlenebilmektedir. Videolar ne kadar çok izlenirse, tıklama başına kullanıcılara belli tutarlar ödenmektedir. Bu Youtube kanallarına üye olan çok fazla kişi de bulunmaktadır.

Abone sayısı arttıkça, yeni videoların yüklenmesi ile birlikte abonelere bildirim gitmektedir. Böylece kısa vadede müşteri potansiyeline sahip olunmuş olur. İnternetten Sermayesiz Para Kazanma Yolları arasında yer alan Youtuber’lıkta oldukça yüksek paralar kazanan kişiler de bulunmaktadır.

İnternetten Sermayesiz Para Kazanma Yolları arasında bir diğer yol ise, Instagram hesaplarıdır. Sürekli paylaşım yaparak fenomen olmayı başarmış kişiler, belli tutarlar karşılığında hesaplarında reklam yaparak para kazanmaktadır.

Sosyal Medya Fenomeni Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Sosyal medya fenomenleri sürekli takip edilen kişilerdir ve kısa zamanda pek çok haber bu kişilerden duyulmaktadır. Hatta bu mecradan ünlü olup dizilerde dahi oynayan pek çok isim de bulunmaktadır. Aslı Bekiroğlu da bunlardan biridir. Hatta bu reklamları yapıp para kazanan çok sayıda ünlü de bulunmaktadır. İnternetten Sermayesiz Para Kazanma Yolları arasında yer alan sosyal medya fenomenliğini kazanabilmek için öncelikle bir Instagram hesabı olması gerekmektedir. Hesabın dolgun ve aktif olması da aranan şartlar arasındadır.

Instagram üzerinde çok fazla takip edilen konular üzerine paylaşım yapmak fenomenliği hızlandıracaktır. Bu nedenle önce iyi bir araştırma yapmak gerekecektir. Nasıl bir hesap açılacağına karar verildikten sonra kullanıcıları sıkmadan, düzenli olarak paylaşım yapılması gerekmektedir. Bir süre sonra doğru hashtag kullanımları ile kitle büyümeye başlayacaktır. Kitlenin artması ile birlikte reklam teklifleri gelmeye başlayacak, bu da kazanca dönüşecektir. İnternetten Sermayesiz Para Kazanma Yolları arasında yer alan sosyal medya fenomenliği sabır gerektirmektedir.

Kendi ürünlerinin adını duyurmak ya da takipçi kazanmak isteyen kişiler DM yolu ile bu kişilerle iletişime geçmekte ve reklam yapması için teklifte bulunmaktadır. Hesap sahibi olan fenomen kişi de hesabında yayınlayacağı reklam için belli bir ücretlendirme gerçekleştirir. Ücret talep edilen havale yolu ile fenomen kişinin hesabına geçer ve kişi reklamı yayınlamaya başlar. Bu sayede de geniş bir hedef kitlesine ürün duyurulmuş olur.

- Bir önceki yazımız olan İnternetten Logo Tasarlayarak Para Kazanma başlıklı makalemizde internet üzerinden logo tasarlayarak para kazanma, internetten logo tasarlayarak para kazan ve internetten logo tasarlayarak para kazanmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *