«
  1. Ana sayfa
  2. Ekonomi Haberleri
  3. İnternetten Reklam Vererek Para Kazanma

İnternetten Reklam Vererek Para Kazanma

İnternetten Reklam Vererek Para Kazanma

Sosyal medya uzmanlığı adı altında iş yapan pek çok kişi bulunmaktadır ancak; bu kişilerin ne kadar bilgi sahibi olup bu işi yaptıkları bilinmemektedir. Sosyal medya uzmanlığı kursuna giden ve sertifikalı olarak bu işi yapan kişiler, internet üzerinden ciddi paralar kazanabilmektedir. Bu iş de genellikle Instagram ve Facebook gibi geniş mecralarda müşterilerin reklamlarını yayınlamak ile gerçekleştirilmektedir. İnternetten reklam vererek para kazanma ciddi bir iştir. Bu nedenle bu alanda bilgisi olmayan kişilerin kesinlikle bu işe girişmemesi gerekmektedir.

İnternetten Reklam Vererek Para Kazanma Yolları Nelerdir?

Reklam verme işi için kişinin bir tanıtım sitesi oluşturması yeterlidir. Bu sitede hangi mecralarda reklam hizmeti verdiği ve ücretleri ile ilgili bilgi sunması yeterli olacaktır. Yeni firmalar adlarının duyulması ve ürünlerinin daha geniş kitlelere yayılması için reklam vermeyi çok sıcak bulmaktadırlar. Bu nedenle müşteri bulma konusunda kişiler çok da sorun yaşamamaktadır. Web sitesinde bulunan iletişim numaralarından iletişim sağlandığında hangi firma için ne tür bir reklam yayınlanmasının istendiğine dair detaylı bilgi ile yüksek meblağlar kazanmak mümkün olacaktır.

?

İnternetten reklam vererek para kazanma alanında Instagram ve Facebook üzerinden işlem yapıldığını belirtmiştik. İnstagram ve facebookta marka isimlerini duyurmak oldukça kolaydır ve harcanan bütçeler de yüksek bütçeler değildir. Bu nedenle reklam vermek isteyen kişiye ortalama bir fiyat yararlı olacaktır. Reklam metni, fotoğraf ve şirkete dair bilgiler için gerekli ayarlamalar yapıldıktan sonra reklam verme işlemi yapılır. Bu alanda bilgi sahibi olmak çok da gerekmemektedir. İşletmenin facebook reklamları için mutlaka bir sayfası bulunmalıdır. Çünkü işlemler bu sayfa üzerinden yürütülmektedir. Reklam karşılığında verilen ücret ile para kazanma işlemi gerçekleşmiş olacaktır. Bu işin bir diğer avantajı da müşterinin sosyal medya uzmanı olarak devamlı bu kişilerle çalışacak olmasıdır. Sosyal medya uzmanlığı yapan ya da yaptığını zanneden kişiler, sadece facebooktan değil, twitter, gmail ve farklı platformlardan da reklam işi yapmaktadır. İnternetten reklam vererek para kazanma son dönemlerde en çok ilgi gören işler arasında da yerini almaktadır.

Reklam Ödememi Nasıl Alırım?

İnternetten Reklam Vererek Para Kazanma

Bu durum tamamen müşteri ile nasıl anlaşılacağına bağlı bir durumdur. Gün bazında hesaplama yapılabileceği gibi, aylık ya da haftalık da ücretlendirme yapılabilmektedir. Müşteriye ödeme kolaylığı da sağlanabilmektedir. Önemli olan ödemenin eksiksiz olarak alınabilmesidir. Ücret politikasını bu durumda reklam veren kişi belirlemektedir. Ödemeler aynı şehir içinde ise elden alınabileceği gibi, banka havalesi ya da EFT sistemi ile de alınabilmektedir. Bu durumda müşteri de elbette bir kolaylık sağlayacaktır.

İnternetten Reklam Vermenin Riski

İnternetten reklam vererek para kazanma riskli bir iştir. Bu konu ile alakalı hiçbir bilgisi olmayan kişiler maddi zararlara da uğrayabilmektedir. Bu nedenle müşterinin de zarara uğramaması için mutlaka gerekli araştırmaların yapılması gerekmektedir.

Örneğin müşterinin bütçesi reklam için facebook ya da instagrama yatırıldığında yapılacak en ufak bir yanlış, bütçenin yanlış yerlere harcanmasına neden olabilmektedir. En azından ufak bir kursun ardından bu işe başlamak çok daha faydalı olacaktır. Facebook ve Instagram gibi platformlarda konu ile alakalı detaylı bilgi de bulunmaktadır. Reklam alanında hiç bilgisi bulunmayan kişiler bu alanlardan yardım alabileceği gibi, Youtube’tan da destek alabilmektedir. Bu alanda ciddi paralar kazanmak mümkündür. Hatta kazancı sadece internet reklamları ile 10.000 TL’yi bulan kullanıcılar bulunmaktadır. Yüksek miktarlar kazanabilmek için önce küçükten başlanması gerektiği de göz ardı edilmemeli, ortalama fiyatlar ile bu iş için başlangıç yapılmalıdır.

- Bir önceki yazımız olan Internetten makale yazarak para kazanma başlıklı makalemizde internetten makale yazarak para kazanma, makale ödemeleri nasıl yapılır ve müşteri kitlenizi belirleyin kimlere makale yazacağım hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *