«
  1. Ana sayfa
  2. EKONOMİ
  3. İnternetten Logo Tasarlayarak Para Kazanma

İnternetten Logo Tasarlayarak Para Kazanma

İnternetten Logo Tasarlayarak Para Kazanma

İnternet üzerinden artık pek çok iş yapmak mümkündür. Hatta pek çok baskı işlemi, tasarım ya da ürün satın alma işlemi bile bu mecradan yapılmaktadır. İnternetin güvenilirliği her ne kadar tartışılsa da bu noktada pek çok işlem gerçekleştirildiğinden herkes internetten işini halletmektedir. Yeni açılan bir firma bile afiş baskıları için siparişlerini internetten vermekte, ödemesini gerçekleştirmekte ve beklemeye geçmektedir. Bu nedenle internet ortamının alışveriş yapmaya müsait olduğundan bahsedilebilmektedir. İnternetten logo tasarlayarak para kazanma da bu işler arasında yer almaktadır. Kişiler artık ofis tutmak yerine yapmış oldukları ufak bir web sitesi ile işlerini hızlandırmakta, aylık gelirlerini de bu yönde artırmaktadır. Bu nedenle evden çalışmak isteyenler logo tasarımı konusunda yetenekleri varsa böyle bir çalışma gerçekleştirebilmektedir.

Logo Tasarımını Nasıl yaparım?

Logo tasarımı yapabilmek için belli başlı çizim programları bulunmaktadır. Bu çizim programları ile tasarım işlemleri sağlanmaktadır. Corel Draw ve Photoshop bu programlar arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Elbette bu programlara dair bilgisi olmayan kişiler de bu alanda para kazanamamaktadır. Özellikle grafik tasarım bölümünden mezun olan ancak; iş bulamayan kişiler bu alanlara yönelmektedir. İnternetten logo tasarlayarak para kazanmak için önce bir çizin programı öğrenilmelidir. Youtube gibi platformlarda bu konular ile ilgili eğitim videoları izlenerek işe başlanabilir. Çizim programı zor ise, online logo tasarımı yapılabilen yabancı siteler kullanılabilmektedir. Müşterilerin istedikleri tarzda logolar kolaylıkla tasarlanabilmektedir. Üstelik günümüzde bir logo tasarımı 200 TL gibi fiyatlardan başlamaktadır. Bundan dolayıdır ki iş tuttuğu takdirde yüksek kazançlar elde edilebilmektedir.

İnternetten Logo Tasarlayarak Para Kazanma
internetten logo tasarlayarak para kazanma

Müşterileri Nasıl Bulacağım?

Kişilerin en çok zorlandıkları nokta tartışmasız müşteri bulma noktasıdır. Müşteri bulabilmek için komisyon bazlı çalışan web sitelerinden birine kaydolmak kolaylık sağlayacaktır. Müşteri ve tasarımcının bir araya getirildiği bu siteler hedef kitleyi kişinin ayağına getirmektedir. Elbette burada sağlam bir portfolyoya ihtiyaç duyulmaktadır. Müşteriler önceden yapılan işleri görüp değerlendirecek sonrasında çalışmak için teklif sunacaktır. İnternetten logo tasarlayarak para kazanma konusunda farklı siteler de bulunabilmektedir.

Müşteri İle Anlaşma Aşaması

Müşteri logo için sipariş verdiğinde ödeme konusunda komisyon alan web sitesinin şartlarına riayet gösterilmelidir. Bu iki taraf için de büyük bir güvence oluşturmaktadır. Böylece işi teslim edecek kişi parayı alıp müşteriyi kandıramayacağı gibi, müşteri de ödeme konusunda vazgeçme gibi bir durum ortaya koymayacaktır. Bu tarz sitelerde bağlayıcılık söz konusu olduğundan burada çalışmak çok daha güvenli olacaktır.

 

Ödememi Nasıl Alacağım?

Aracı web siteleri, iş teslim edildikten sonra tasarımcının ödemesini hesap numarasına gerçekleştirmekte, belli bir kısmını da komisyon olarak kendisine almaktadır. Bu nedenle tasarımcı için zarar teşkil edebilmektedir. Bunun yerine kişinin kendi web sitesini açarak dışarıdan müşteri bulması çok daha karlı olacaktır.

Web Sitesi Üzerinden Satış Nasıl yaparım?

İnternet üzerinden logo tasarlayarak para kazanma noktasında kişinin kendini ve yaptığı işi anlatan bir web sitesi oluşturması işini daha da kolaylaştıracaktır. Böylece müşteri ile birebir muhatap olacak, fiyat konusunda pazarlık yapacak ve ödemesinde de herhangi bir kesinti yaşanmayacaktır. Web sitesi üzerinden tasarımcıya ulaşan kişi, mail yolu ile nasıl bir logo istediğini detaylı anlatacak ve tasarımcı da müşteriye birkaç örnek gönderecektir. Anlaşılan tasarım için belli bir fiyat biçildiğinde de müşteri ödemeyi tasarımcının hesabına gerçekleştirecektir. Böylece e posta ile haberleşme sonucu büyük çaplı alışverişler gerçekleşmiş olacaktır. Daha güvenli ve karlı olan bu yöntem ile tasarımcı daha yüksek gelirler elde etmektedir.

- Bir önceki yazımız olan İnternetten Gerçek Para Kazanma ve Ekonomi Ekosistemleri başlıklı makalemizde freelance web tasarımı, internetten gerçek para kazanma ve ekonomi ekosistemi ve internetten gerçek para kazanma yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *