«
  1. Ana sayfa
  2. Ekonomi Haberleri
  3. Instagram Hesabınızı Nasıl Daha İyi Kullanabilirsiniz?

Instagram Hesabınızı Nasıl Daha İyi Kullanabilirsiniz?

Instagram Hesabınızı Nasıl Daha İyi Kullanabilirsiniz?

Instagram Hesabınızı Nasıl Daha İyi Kullanabilirsiniz?

Fotoğraf paylaşım platformu olan Instagram çok daha etkili bir şekilde kullanıldığında takipçi sayınız da hızla yükselişe geçebilir. Bu platformu daha iyi kullanmanın pek çok yolu bulunuyor. Çok sayıda kişi hesabının daha fazla kişi tarafından takip edilmesi için hatalı yollar izliyor. Oysa Amerika’yı yeniden keşfetmenin anlamı yok. Doğru hamleler sizi her daim başarıya götürür. Şimdi hesabınızı nasıl daha iyi kullanabileceğinize birlikte göz atalım!

Profilinizi Gözden Geçirin!

Öncelikle profilinizi gözden geçirin. Profilinizde mutlaka sizinle ilgili ve imajınız ile ilgili bilgiler bulunmalı! Eğer sıklıkla gezen ve tatil ile gezi fotoğrafları paylaşan bir profil sergilemek istiyorsanız profil bilgilerinizin de buna uygun olması gerekiyor. Alakasız bilgileri silin ve yeniden bir profil oluşturun. İnsanlar profilinize göz attığında hakkınızda bazı bilgilere ulaşmalıdır. Boş bir profilin hiç kimsenin ilgisini çekmeyeceğini unutmayın!

İlgi Çeken Kareler Yakalayın!

Bazen çok sıradan gibi görünen bir fotoğraf son derece etkileyici olabiliyor. İlgi çeken fotoğraflar çekebilmek için mutlaka sıra dışı mekanlara gitmeye ya da sıra dışı kompozisyonlar yaratmaya gerek olmuyor. Sadece bakış açınızı değiştirerek çok ilginç fotoğraflar çekebilirsiniz. Bu noktada biraz yaratıcılığınızı kullanmanız gerekiyor. Eğer bu platformu çok daha iyi bir şekilde kullanmak istiyorsanız sıradan kareler değil insanların ilgisini çekebilecek kareler paylaşmalısınız. Öncelikle fenomen olan hesapları gözden geçirin ve en çok hangi fotoğrafların beğeni aldığını inceleyin.  İnsanların ilgisini çeken fotoğraflar hakkında fikir sahibi olmanızı sağlayacak.

Abartılı Efektler Kullanmayın!

Yeni bir hesap açan Instagram kullanıcıları özellikle efekleri keşfettiklerinde kullanımı bir hayli abartabiliyor. Bu platformda doğal görünen fotoğrafların beğeni kazandığını unutmayın. Abartılı bir şekilde efekt kullanırsanız paylaştığınız fotoğraflar doğallıktan uzaklaşır. Bu nedenle yapay bir görünüm alır ve beğeni kazanamaz. Elbette bu platformda mevcut olan efektleri kullanarak çektiğiniz fotoğrafları daha etkileyici kılabilirsiniz. Ancak abartıya kaçmamaya ve fotoğraflarınızı doğal görünümden uzaklaştırmamaya özen göstermelisiniz. Boş zamanlarınızda efektlere göz atarak çeşitli denemeler yaparak kendinizi geliştirebilirsiniz.

Etiket Kullanımı Önemli!

Hashtag kullanımı bu platformda elbette büyük önem taşıyor. Ancak efektlerde  olduğu gibi etiket kullanımında da abartıya kaçmamanız gerekiyor. İnsanlar paylaştığın fotoğrafı görmek için onlarca etiketi geride bırakmak zorunda olmamalı! Etiket seçimi ne kadar önemli ise bu konuyu abartmamak da o kadar önem taşıyor. Bu noktada yine fenomenlerin hesaplarını ziyaret ederek bir fikir edinebilirsiniz. Çok abartılı etiket kullanımı takipçi sayınızı azalmasına dahi neden olabilir.

“Keşfet” Sekmesini Kullanın!

Yeni içerikler keşfetmenizi sağlayan bu sekme aslında kullanıcılara ilham verebiliyor. Bu nedenle hesabınızın  keşfet sekmesini yoğun bir şekilde kullanmaya özen gösterin. Bu sayede yeni takipçi kazanmanız da mümkün olabiliyor. Aynı zamanda takip edebileceğiniz ve ilgi alanlarınıza dair paylaşımlar yapan pek çok hesabı da bu bölümde bulabilirsiniz. Keşfet sekmesi sizin hesabınızın da başkaları tarafından keşfedilmesini sağlıyor. Paylaşımlarınız sizi yeni takipçilere götürecek. Ancak siz de yeni hesapları keşfederek onlarcan ilham almaya çalışın. İşte bu noktada keşfet sekmesi devreye giriyor.

Paylaşım Periyodunuzu Ayarlayın!

Her gün onlarca farklı fotoğraf paylaşmak takipçiler için sıkıcı olabilir. Paylaşım periyodunu çok iyi ayarlamanız gerekiyor. Her gün bir ya da iki fotoğraf paylaşmak ideal olarak değerlendiriliyor. Ancak paylaşım sıklığınızın da takipçi sayınızla son derece alakalı olduğunu unutmayın. Eğer birkaç gün boyunca günde 2 ila 3 fotoğraf paylaşım aylarca fotoğraf paylaşmazsanız  hesabınızın hızla takipçi kaybettiğini görebilirsiniz. Bu nedenle paylaşım periyodunu doğru belirlemek ve düzenli paylaşım yapmak Instagram hesabınızı daha iyi kullanmanızın olmazsa olmazıdır.

 

Kaynak: https://crovu.co/instagram-begeni-satin-al/

- Bir önceki yazımız olan Online Tanzim Satışları Başlıyor! başlıklı makalemizde 2019 tanzim, E-tanzim alışverişi nasıl yapılır? ve E-tanzim alışverişi ne zaman yapılacak? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *