«
 1. Ana sayfa
 2. Bankacılık
 3. İNİNAL KART NEDİR NASIL KULLANILIR ?

İNİNAL KART NEDİR NASIL KULLANILIR ?

İNİNAL KART NEDİR NASIL KULLANILIR ?

NASIL KULLANILIR ?

NEDEN İHTİYAÇ VAR ?

İNİNAL KART NEDİR ? Eskiden alışverişe giderken yanımıza bir miktar nakit alıp, yola öyle çıkıyorduk. Çalınacak yada dolandırılacak para belli miktarda oluyordu. Kredi kartı ve banka kartlarının hayatımıza girmesiyle, cüzdanımızın en küçük bölmesinde, 8,5 cm x 5,5 cm ebatlarında para kasaları taşımaya başladık. Şahsen kredi kartı çaldırmış bir insan olarak söylüyorum, sizin olmayan o kadar büyük miktarda parayı kaybettiğinizde, bankayı aramak bile aklınıza gelmiyor. Tam kartlara alıştık derken bir de İnternet alışverişi diye bir şey çıktı. Bir akşam bankadan aranıp yüklü miktarlarda, yabancı bahis sitelerinde para harcadınız mı ? diye sorulursa, vereceğiniz cevap bir yada iki harflik oluyor.

Sanal kart, internet alışverişlerinde güvenle kullanabileceğiniz bir yöntem fakat çarşı-pazar alışverişlerinizde sanal kart kullanma imkanı olmuyor.

İNİNAL KART NEDİR NASIL KULLANILIR ?
İNİNAL KART

Şimdi yeni bir kart çıkmış. Adı ininal kart. Kredi kartı ile yapabileceğiniz her şeyi bu kartla yapabiliyorsunuz. İster sanal alemde alışveriş yapın ister mağazalarda. Cüzdanda para taşır gibi karta istediğiniz miktarı yükleyip kullanıyorsunuz. En güzel tarafı da ay sonunda hesap ekstresini görüp kriz geçirmemeniz. Çünkü kredi kartlarında ki gibi önce harcama yapıp sonra ödemiyorsunuz. Harcama yapmadan önce ininal karta yükleme yapıp sonrada yüklediğiniz parayı istediğiniz yerde harcıyorsunuz.

?

İNİNAL KART NEDİR NASIL KULLANILIR ?
İNİNAL KART SATIŞ NOKTALARI

yada başka masrafı var mıdır ?

İninal kartınızda para varsa her ay 2 TL aylık kullanım parası tahsil edilir. Para yoksa herhangi bir ücret kesilmez. Kart yükleme noktalarına göre ücret alınır yada ücretsiz yükleme yapılır. Detaylar için aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz.

YÜKLEME NOKTALARI                             ÜCRET
 • PTT veznelerden                                     Yüklediğiniz paranın yüzde 2‘si karttan ödenir.
 • PTT ATM’lerinden                                    Yüklediğiniz paranın yüzde 2‘si karttan ödenir.
 • Migros kasalarından                                Sabit 2 TL ücret ayrıca ödenir.
 • Gazete satış noktalarında                        Sabit 2 TL ücret ayrıca ödenir.
 • ING Bank ATM’lerinde                             Ücret alınmaz.
 • ParaMara uygulamasından                       Ücret alınmaz.
 • İninal karttan ininal karta                        1 TL işlem ücreti alınır.
 • İninal Cüzdan uygulamasından                 Sabit 2 TL ücret ayrıca ödenir.

İninal kartın almak için gereken şartlar nelerdir ?

İninal karta sahip olmak için 12 yaşından büyük olmanız yeterlidir. Bu yaş sınırı genç arkadaşlarımızın şimdiden ekonomik sorumluluk alması ve kendi alışverişlerini kart ile yapabilmesi açısından iyidir.

- Bir önceki yazımız olan SİGORTA FİRMALARI GÜNEYDOĞUDAN UZAK DURUYOR başlıklı makalemizde Güneydoğu, SİGORTA FİRMALARI GÜNEYDOĞUDAN UZAK DURUYOR ve YABANCI YATIRIMCI BÖLGEDEN KAÇIYOR hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *