«
  1. Ana sayfa
  2. Bankacılık
  3. ING Türkiye Bankası Kendi Elektriğini Üretiyor

ING Türkiye Bankası Kendi Elektriğini Üretiyor

ING Türkiye, Kahramanmaraş Operasyon ve Çağrı Merkezi’nin çatı kısmına güneş enerjisi santrali kurma projesine başlıyor.

ING Türkiye Bankası Kendi Elektriğini Üretiyor

ING Türkiye Bankası Kendi Elektriğini Üretiyor

ING Türkiye Bankası Kendi Elektriğini Üretiyor
ING, güneş enerjisi santralı kurup kullandığı enerjinin yüzde 30’unu kendi üretmeyi hedefliyor.
ING Türkiye, Kahramanmaraş Operasyon ve Çağrı Merkezi’nin çatı kısmına güneş enerjisi santrali kurma projesine başlıyor. ING Türkiye, Kahramanmaraş Operasyon ve Çağrı Merkezi’nin çatısında bulunan 2 bin metrekarelik alanda kurmayı düşündüğü santral ile tüketilen elektriğin yüzde 30’unu karşılamayı hedefliyor.
ING Türkiye, Kahramanmaraş Operasyon ve Çağrı Merkezi Çatı Güneş Enerjisi Santrali projesini 9 ay içerisinde bitirerek üretime geçirmeyi amaçlıyor.
Sürdürülebilirlik alanında dünyada liderlik sırasında olan ING Grubu, 2018 yılında iklim finansmanı için 16.5 milyar Euro kaynak yaratmayı başardı. 2020 yılında ise bu rakamı 30 milyar Euro seviyesine çıkarmayı hedefleyen ING,yönettiği sürdürülebilir varlıkların toplam değerini de 6.5 milyar Euro seviyesine çıkarmayı başardı. Ekstra olarak, ING Grubu, sürdürülebilirlik alanında adım atmak isteyen kuruluşlara makul faizli kaynak sağladı ve ilgili başlangıçları destekleyip harekete geçirmesi için de 100 milyon Euro’luk fon ayırdı.
ING Türkiye Genel Müdürü Pınar Abay: “Sürdürülebilirlik yolunda örnek bir projeye imza atmış olmaktan çok mutluyuz” dedi.
Pınar Abay ise şu ifadelere cümlesinde yer verdi: “ING, faaliyet gösterdiği ülkelerde sürdürülebilir bankacılık konusunda öncü kuruluşlar arasında yer alıyor. ING Türkiye olarak biz de sürdürülebilirlik kapsamında önemli adımlar atıyor, çevre duyarlılığı yüksek projeleri özellikle takip edip destekliyoruz. Yenilenebilir enerji alanındaki yatırımların desteklenmesi de gündemimizde. Bu paralelde Kahramanmaraş’ta yer alan Operasyon Merkezimizin çatısında yapacağımız yenilenebilir enerji tesisi ile toplumsal, etik ve çevresel vizyonumuz ışığında fark yaratacak bir projeye imza atmış olmaktan gurur duyuyoruz. ING Türkiye olarak sürdürülebilirlik hedefiyle sektörde örnek olacak projelere imza atmaya devam edeceğiz.”

- Bir önceki yazımız olan İNG'li Müşterilere Güzel Haber! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yaz

Haber Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *