Ana sayfa / KREDİLER / İhtiyaç Kredisine En Fazla Kaç Taksit Yapılır?

İhtiyaç Kredisine En Fazla Kaç Taksit Yapılır?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

İhtiyaç Kredisine En Fazla Kaç Taksit Olabilir?

İhtiyaç kredisine en fazla kaç taksit yapılır? sorusunu soranlar için bir ihtiyaç kredisi rehberi hazırlamak istedik. İhtiyaç kredileri için herhangi bir harcama yönü göstermenize gerek yoktur. İhtiyaç kredisi çekerken banka sizlere ne için kredi çekeceğiniz noktasında bir soru yöneltmez. Bu durumda sizlerin tek yapması gereken şey ilgili kredi için verilerinizi yeterli seviyede tutmak olacaktır.

İhtiyaç kredisi taksit sınırı konusunda BDDK tarafından hüküm kabul etmektedir. Devlet tarafından bu gibi konularda düzenleme yapan bu kurum, uygun olanaklar altında ihtiyaç kredisi lanse edebilmek maksadıyla ekonomi kuruluşlarına yönergeler sunmaktadır. Bu yönergelere göre “ihtiyaç kredisi taksit sınırı, en fazla 48 ay olabilir”. Bu verilere göre bir kişinin bankaya başvuru yaparak, ihtiyaç kredisi çekmek istediğini beyan etmesi durumunda banka maksimum 48 aya kadar vade sunabilmektedir. Bu verilere göre ihtiyaç kredisi en fazla kaç yıl ödenir? sorusunun cevabı da 4 olarak isimlendirilir. Türkiye bünyesinde yer alan resmi ekonomi kuruluşlarından, BDDK aksine bir açıklama yapmadığı sürece en fazla 48 aya kadar vadeli ihtiyaç kredisi çekilebilir.

İhtiyaç Kredisi Taksit Sayısı En Az Kaç Olabilir?

En az taksitli ihtiyaç kredisi bankaların kredi hesaplama araçlarına bakıldığında 1 aya kadar taksitli olarak görülmektedir. Ancak resmi sınırlara göre bu gibi bir hareket mümkün olmayacaktır. Kredi çekecek olan kişinin banka gözünde en az üç aya kadar taksit talep etmesi uygun görülmektedir. Bu gibi durumlarda banka aylık bazda taksit uygulayacağı için ihtiyaç kredisi hakkında bilinmesi gerekenlere göz atmanız gerekmektedir. İhtiyaç kredisi çekmeden evvel bilmeniz gerekenler listemizi aşağıda birkaç adımda listeledik. İşte ihtiyaç kredisi hakkında bilinmesi gerekenler:

  • Eğer acil değilse, 5 ay vadenin aşağısında ihtiyaç kredisi kullanmayın,
  • Ev ve taşıt gibi özel kredi statüsü bulunan ürünler için ihtiyaç kredisi kullanmayın,
  • Aylık taksitlerin gelirinize banka gözünde değil, kendi gözünüzde uygun olmasına özen gösterin,
  • Kredi için ipotek talep edildiyse, kredi tutarının bir buçuk mislinden fazla değeri olan taşınmaz malı bankaya ihtiyaç kredisi ipotek bedeli olarak vermeyin.
  • Kredi için hayat sigortasını muhakkak yaptırın.
  • Kredi için istenen belgeleri eksiksiz ve doğru olarak bankaya teslim edin.
  • Kredi sürecinde mümkün mertebe taksit ertelemesi yapmak zorunda kalmadan ödenebilecek, ödeme planları belirleyin.

İhtiyaç Kredisi Çekmek Mantıklı Mıdır? Ortalama İhtiyaç Kredisi Faizi Ne Kadardır?

İhtiyaç kredisi yorumları arasından sizler için ortalama bir karara varmak istedik. Aslına bakılırsa ülkemiz bünyesinde yaşanan tüm detaylar kredi faizlerinin yükselmesine neden oluyor. Döviz ve beraberinde gelen dışa bağımlılık, istihdam edilen personelin masraflarını arttırmaktadır. İhtiyaç kredisi faiz oranları da bu konuda büyük etki altında kalmaktadır. Bu etki neticesinde, kredilere uygulanan faiz oranları da büyük değişim göstermektedir. Bu süreç döviz ve diğer etkenlere bağlı olarak kredilerin faiz oranlarında yükselişe neden olmaktadır.

Ortalama olarak lanse edilen kredilerin faiz düşüşü yaşaması pek de olası olarak görünmüyor. Geniş zaman dönemlerinde devlet tarafından yapılan hamlelerle, bu durum belki düzelebilir. Ortalama ihtiyaç kredisi faizi %1,65 seviyesinde yer almaktadır. Bu nedenle kredi çekmeden önce birkaç kez düşünmeniz gerekiyor. Bu sizlerin daha faydalı olarak kredi çekmesine sebep olacaktır.

- Bir önceki yazımız olan Denizbank Cep Telefonu Kredisi Nasıl alınır? başlıklı makalemizde cep telefonu kredi başvurusu, Denizbank cep telefonu kredi başvuru ve Denizbank şubesi hakkında bilgiler verilmektedir.


Benzer Yazılar

Kredi Kartını Nakde Çevirme Yöntemleri

İçindekiler1 Kredi Kartını Nakde Çevirme Yöntemleri1.1 Kredi Kartını Nakde Çevirme 20191.2 Kredi Kartını Nakde Çeviren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir