«
 1. Ana sayfa
 2. Krediler
 3. İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları En Uygun Olan Bankalar

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları En Uygun Olan Bankalar

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları En Uygun Olan Bankalar

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak isteyen tüketiciler en çok ihtiyaç kredilerini tercih etmektedir. Bununla beraber ihtiyaç kredisi faiz oranları konusu da sıklıkla araştırılmaktadır. 2018 yılının sonuna gelinirken ihtiyaç kredileri için belirlenmiş olan faiz oranlarını sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Ayrıca minimum ve maksimum çekebileceğiniz kredi miktarlarını da aktarıyoruz.

Faiz Oranları

6 ile 36 ay vadede kredi sunan bankalar ve faiz oranları aşağıdaki gibi sıralanmaktadır;

 • QNB Finansbank faiz oranı %2,52
 • Garanti Bankası faiz oranı %2,99
 • Vakıfbank faiz oranı %2,50
 • HSBC bankası faiz oranı %2,59
 • Fibabanka faiz oranı %3,39

3 ile 36 ay vadeli olarak alabileceğiniz ihtiyaç kredisi faiz oranları bankaları ise şu şekildedir;

 • TEB faiz oranı %2,89
 • İş Bankası faiz oranı %2,50
 • Akbank faiz oranı %3,05
 • Denizbank faiz oranı %3,17
 • Yapı Kredi bankası %2,72

Görüldüğü üzere en düşük faiz oranı şuan için Vakıfbank tarafından sunulmaktadır. En yüksek faiz ise Fibabanka tarafından sunuluyor. Yine de sürekli değişebilen faiz oranlarını banka şubelerine başvurarak öğrenebileceğinizi unutmayın. Bununla beraber her bankadan alınacak kredi miktarı farklı olabilir. Örneğin İş bankasından 100 bin TL’ye kadar kredi alabilirken, TEB üzerinden 12.500 TL’ye kadar kredi sunulabilmektedir. Ancak bu miktar tüketicilerin taleplerine göre değişebilmektedir. Bilinmesi gereken en önemli husus, kredi taleplerinden önce mutlaka kredi puanını sorgulamak ve daha sonra başvuru yapmak olmalıdır.

Hangi Bankadan İhtiyaç Kredisi Almalıyım?

Bu sorunun yanıtını tamamen kişisel olarak vermelisiniz. Çünkü en uygun faiz oranını belirledikten sonra bütçenize göre hareket etmeniz çok daha sağlıklı olacaktır. Günümüzde ödenemeyecek miktarlarda kredi çekerek yasal takip sürecine dahil olan çok sayıda tüketici bulunmaktadır. Bununla beraber ihtiyaç kredisi faiz oranları konusunda sürekli güncellenen bilgilere göre hareket etmenizi öneriyoruz. Yani bankaların web sitelerini takip ederek veya direkt şubeye giderek hizmet alabilirsiniz.

İhtiyaç kredileri faiz oranları belirli dönemlerde değişebilmektedir. Aşırı artış yaşanan dönemlerde ise bazı bankalar tarafından sunulan kampanyalar ile beraber hizmet alınabilir. Bu yüzden bütçenize uygun olmayan kredi miktarları veya vade oranlarını seçerek hareket etmemeniz önemlidir. Son olarak kredi notuna gereken önem verilmeli ve kredi notu düşük ise kısa sürede yükseltmek için yapmanız gerekenlere dikkat etmelisiniz.

- Bir önceki yazımız olan Asgari Ücretli Ne Kadar Kredi Çekebilir? başlıklı makalemizde Asgari Ücretlinin Kredi Limiti ve En Çok Çekilebilecek Kredi Miktarı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *