«
  1. Ana sayfa
  2. Bankacılık
  3. Hoş geldin Faizi Veren Bankalar Hoş geldin Faizi Oranları

Hoş geldin Faizi Veren Bankalar Hoş geldin Faizi Oranları

Hoş geldin Faizi Veren Bankalar Hoş geldin Faizi Oranları

Bankalar yeni müşteri çekmek ve müşterilerin yatırım yapmalarını sağlamak için günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak hoş geldin faizi vermektedir. Mevduat hesaplarına uygulanan faiz oranları oldukça yüksek olması birçok müşterinin dolar ya da altına yatırım yapma yerine riski olmayan mevduat hesabı açmasını sağlamaktadır. Özellikle hoş geldin faizi oranlarının yüzde 10 ve üstünde olması yatırımcılara mevduat hesaplarını oldukça çizip kılmaktadır.

İNG Bank Faiz Oranı

İNG bank e- turuncu hesap açan müşterilerine ilk yıl yüzde 14 hoş geldin faizi vermektedir. Faiz oranları günlük olarak hesaptaki paraya uygulanmaktadır. Banka 1 yılın sonunda faiz oranını yüzde 6 seviyelerine çekmektedir. Fakat piyasa koşullarına bakılarak ülkedeki TÜFE miktarı ile doru orantılı olarak faiz oranına ekleme yapılmaktadır. E- turuncu hesapta herhangi bir hesap işletim ücreti bulunmamaktadır.

Deniz Bank Faiz Oranı

Deniz Bank mevduat hesabı açan müşterilerine yüzde 14,5 oranında hoş geldin faizi vermektedir. Banka 32-190 gün arasında vade süresi açan tüm müşterilerine 14,5 faiz oranını kullanma imkânını sağlamaktadır. Acılan mevduat hesabına minimum yatırım oranı 1.000 TL iken maksimum para yatırma oranı ise 100.000 TL şeklinde olmaktadır.

Odea Bank Faiz Oranı

Banka 100.000 TL altı mevduat yatırımlarına yüzde 14 faiz oranı vermektedir.40.000 -100.000 TL oksijen hesabı açılması durumunda uygulanacak faiz oranı yüzde 14,25 şeklinde,100.000 TL üstü acılan mevduat hesaplarına ise uygulanan faiz oranı ise yüzde 13 şeklinde olmaktır

Banka 120 gün boyunca mevduat hesabı açan müşterilerine hoş geldin faizi vermektedir. Fibaba banktan mevduat hesabı açanlara bankanın verecek faiz oranı yüzde 14,5 şeklinde olacaktır.120 gün sonrasında ise faiz oranı yüzde 10 seviyelerine inecektir.120 gün boyunca uygulanan faiz günlük olarak hesaba yansıtılmaktadır.

TEB Faiz Oranı

Bana ilk kez mevduat hesabı açacaklara yüzde 15 şeklinde hoş geldin faizi vermektedir.180 gün boyunca günlük olarak uygulanan faiz oranı 180 gün sonrasında ise yüzde 11 seviyelerine düşmektedir. Faiz oranı günlük işlenmesinden dolayı hesaptan para kullanılabilmekte ve kalan miktar üzerinden faiz oranı hesaplanmaktadır.

- Bir önceki yazımız olan Bireysel İhtiyaç Kredisi Kaç Gün Ödenmezse Hacizlik Olunur? başlıklı makalemizde Eve Haciz Gelmesi Durumu, İhtiyaç Kredisi Yasal İşlemler Evresi ve Kaç Gün Ödenmezse Hacizlik Olunur? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *