«
  1. Ana sayfa
  2. Ekonomi Haberleri
  3. Hisse Senedi Nedir? Nasıl Alınır?

Hisse Senedi Nedir? Nasıl Alınır?

Hisse Senedi Nedir? Nasıl Alınır?

 

Nedir? Nasıl Alınır?

Yatırımcılara güvenilir ve etik değerleri öncelikli olarak korumayı ilke edinmiş, hizmet sunan Alnus Yatırım, alanında profesyonel ve yüksek bilgi birikimine sahip kadrolarıyla, sektöründe özel bir hizmet yaklaşımına sahiptir. Hisse senedi, Forex ve VIOP işlemlerinde, yatırımcılarının beklentilerine en nitelikli karşılığı oluşturmak adına yapılanmıştır. Zamanın en önemli unsur olduğu çağımız ve sektörümüzde, İleri teknolojinin tüm olanaklarını kullanarak hazırladığımız çözümlerle, yatırım analizleri oluşturuyoruz. Piyasalarda oluşan tüm gelişmeleri anlık olarak izleyebilen ve eşzamanlı bir şekilde yatırımcılarına bilgi olarak ulaştıran kuruluşumuz, her yatırımcıya özel yatırımcı uzmanı avantajı sağlayan bir yapıya sahip. Sektöründe sunduğu hizmetlerle, standartların yükselmesini ilke edinmiş olan başarılı yaklaşımını, sürekli daha ileriye doğru götürmeye devam ediyor.

Hisse Senedi İşlemleri

Hisse senedi nedir? Sorusu sıklıkla sorunla bir soru. Televizyonlardan, gazetelerden, ekonomi haberlerinden duyduğumuz Borsa ile ilgili haberler, hisse senedi hakkında biraz bilgi sahibi olmamızı sağlıyor. Ancak ne olduğu konusunda çoğunlukla eksik veya yanlış bilgilere sahibiz. Hisse senedi sermaye ve Anonim şirketlerin, ortaklarına sermayedeki aylarını belirlemek adına verdikleri değerli kağıtlardır. Günümüzde artık dijital dünyada süregelen alım satım işlemleri sonucunda, bu kağıtların elden ele geçişi pek gerçekleşmez. Bunun yerine dijital ortamda, ne kadar hisse senedine sahip olunduğu belgelenir.

Hisse senedi, şirketin karlılık oranına göre değer kazanır veya kaybeder. Yatırımcılar kısa, orta veya uzun vade de, kar getireceklerini tahmin ettikleri hisse senetlerine olanakları dahilinde yatırım yaparlar. Hangi hisse senedinin, hangi gelişmelere göre değer kazanacağı veya kaybedeceği ise, yatırım uzmanlığı alanının ilgilendiği konudur. Hisse senedi değerlerinin artması veya düşmesi söz konusu olduğunda, ilgili şirketin veya genel ekonominin değişkenleri rol oynarlar. Bu kapsamda yatırım uzmanları, pek çok farklı değişkenin hesaba katılmasıyla çeşitli analizler gerçekleştirir. Bu sayede hangi hisse senetlerinin düşüş veya yükseliş trendinde olacağı önceden anlaşılabilir. Yatırım uzmanları, yatırımcılara getirdikleri önerilerle, belirlenen hisse senetlerine yatırım yapılmasını sağlarlar.

Satın Alma İşlemleri

Sorusu ise sıklıkla sorulan bir diğer sorudur. Hisse senetlerinin satın alma işlemleri için, öncelikle yatırımcıların bir aracı kurumu seçmesi gerekiyor. Ardından bir yatırım hesabı açılması ve bu hesaba yatırım amaçlı para yatırılması gerekiyor. Bu aşamadan sonra tercih edilen hisse senedi satın alınabilir veya satılabilir. Borsada yatırımcılarına alım satım işlemleri yapmaya yetkili bir aracı kurum olarak, hisse senedi alım satım işlemlerinizde, en yakın desteğiniz olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Hisse senedine yatırım yapmak, çok karlı bir yatırım olsa da, bu alanda uzmanlaşmamış kişilerin yatırım yapmaları tavsiye edilmeyen bir durumdur. Herkesin uzmanlaşmasının da mümkün olmaması, yatırım uzmanlarının yatırımcılara tavsiyeler vermesi formülünü oluşturmuştur. Bu kapsamda hisse senedi almak düşüncesindeyseniz, mutlaka güvenilir bir aracı kurumun yatırım uzmanlarından gerekli desteği almanızı tavsiye ederiz.

 

 

- Bir önceki yazımız olan HELAL KREDİ VEREN BANKALAR 2019 başlıklı makalemizde HELAL KREDİ VEREN BANKALAR ve Helal Kredi Veren Bankalar Listesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *