«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. Hibe Kredi Nedir? Hibe Kredi Nereden Alınır?

Hibe Kredi Nedir? Hibe Kredi Nereden Alınır?

Hibe Kredi Nedir? Hibe Kredi Nereden Alınır?

Hibe Kredi Şartları Neler?

Hibe kredi nedir? Günümüzde girişimci ekipleri tarafından birçok kez çevre bankalara sorulmaktadır. Girişimci olan veya işini destekler ile büyütmek isteyen kişiler hibe kredi arayışına girmektedirler. Hibe kredi günümüz politikalarına devlet tarafından eklenmiştir. Vatandaşların kalkınmasını ve milli ticari bilincin gelişmesini temel ilke edinen bu krediler, devlet kurumları tarafından verilmektedir. Elbette özel sektörde yapılan düzenlemeler ile de şirketler hibe kredi verebilmektedir. Ancak günümüz şartlarına bağlı olarak hibe kredilerin en yaygın bulunduğu merci devlet kurumlarıdır. Devlet kurumları tarafından verilen hibe krediler belli şartları taşıyan vatandaşlara verilmektedir. Hibe kredi almak isteyen birinin bu şartları taşıması ve mevcut bir projeye de sahip olması gerekmektedir. bu noktada ince eleyip sık dokurlar. Yani hiçbir anlayış göstermeden sizlerin başvurusunu değerlendirme altına alırlar. Eğer ki mevcut yasalar bünyesinde bulunan şartları desteklemiyorsanız bu kredilerden fayda sağlayamazsınız. Hibe yani karşılıksız kredi hakkında bilmeniz gerekenler aşağıda yer alıyor.

Hibe Kredi Nedir?

Hibe kredi karşılıksız yani geri ödemesi olarak verilmektedir. Bu kredilerin verildikten sonra geri ödenmesi gibi bir şart yoktur. Kişiye özel harcama şatlarıyla verilen bu krediler, karşılıksız olmasından dolayı ne yönde harcandığı kurumlara bildirilmelidir. Bu kredilerin tahsili sonrasında alınan her malın fatura akabince saklanması gerekir. Kredinin amacının dışında kötü amaçlara bağlanarak kullanılması mümkün değildir. Bu gibi durumlarda devlet kurumlarınca işlem yapılıp, kişiye sağlanan olanakların geri alınması ve hakkında hukuki sürecin başlatılması söz konusu olabilir. devlet tarafından çıkarılan yasalarla belirlenmektedir.

Hibe Kredi Nereden Alınır?

Hibe kredi nereden alınır? sorusuna verilecek cevap oldukça nettir. KOSGEB tarafından lanse edilen bu krediler devlet denetimindedir. KOSGEB İl Müdürlükleri sayesinde bu kredilere başvuru yapabilirsiniz. Elbette ki başvuru sürecinde birçok farklı aşama sizi bekliyor olacak. Elinizde hibe krediye uyumlu bir projenin olması çok ama çok önemlidir. Genç kişilerin verimli projelerle bu kuruma başvuru yapmaları neticesinde kredi almaları daha yüksek bir ihtimale sahiptir. Bu kredilerin genç beyinlere verilmesi daha uygun görülmektedir.

- Bir önceki yazımız olan SMS İle Tarım Kredisi Almak İsteyenler Denizbank'a başlıklı makalemizde Denizbank tarım kredisi ve tarım kredisi faizleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *