«
  1. Ana sayfa
  2. Ekonomi Haberleri
  3. HELAL KREDİ VEREN BANKALAR 2019

HELAL KREDİ VEREN BANKALAR 2019

HELAL KREDİ VEREN BANKALAR 2019

HELAL KREDİ VEREN BANKALAR 2019

Bankalardan faizsiz ihtiyaç kredisi almak isteyenler faiz ödememek ve islami usullere göre ihtiyaçlarını gidermek amacıyla bu kredilere başvuru yapmaktadır. Bu nedenle bu ihtiyaç üzerine bankalar faizsiz helal konut kredisi veren seçenekler sunmaktadır. Faizsiz kredi olarak adlandırılan bu kredilerde bankalar sizden hiç bir şekilde faiz almamaktadır. Bu kredilerde katkı payları devreye girerek sizden hiçbir ödenmesi talep etmez. Bu sistem ihtiyaç kredisi, ipotek karşılığı kredi,taşıt kredisi, konut kredisi ve diğer tüm kredilerde geçerli bir uygulamadır. Sizde faizsiz kredi almak istiyorsanız ve bu kredilerinizde faiz oranı ödemek istemiyorsanız katılım bankalarına başvuru yaparak kredi sahibi olabilirsiniz. Hem helal krediden faydalanmış olursunuz hem de ihtiyaçlarınızı islami usullere göre karşılamış olursunuz.
Faizsiz kredi verem bankalar katılım bankalarıdır. Bu bankalar sizden faiz yerine kar payı adı altında bir sistemle komisyon almaktadır. Kar payı oranları aylık ödeyeceğiniz taksitlere yansımaktadır. Ülkemizde katılım bankları hem özel hem de kamu bankası olarak yer almaktadır.

◦ Albaraka Türk Katılım Bankası
◦ Türkiye Finans Katılım Bankası
◦ Kuveyt Türk Katılım Bankası
◦ Ziraat Katılım Bankası
◦ Vakıf katılım Bankası

Albaraka Türk Katılım Bankası:

Bu banka ülkemizde 30 yıldan fazladır hizmet vermektedir. Faizsiz kredi veren ilk bankadır. Türkiyeden en çok tercih edilen Albaraka Türk Katılım Bankası, ana krediler haricinde hac ve umre kredileri de vererek müşterilerine kolay kredi imkanı sağlamaktadır. Bir diğeri faizsiz konut kredisi veren bankalar arasında da bulunmaktadır.

Ziraat Katılım Bankası:

Ziraat Katılım Bankası bir kamu katılım bankası olarak ülkemizde hizmet vermektedir. TC Ziraat Bankası’na ait olarak hizmet veren bu bankadan da ihtiyaç, konut ve taşıt kredilerini faizsiz bir şekilde almanız mümkün. Son zamanlarda bir çok müşterinin tercih ettiği Ziraat Katılım Bankası gün geçtikçe de müşteri portföyünü artırmayı başarmıştır. Sizde helal kredi başvurusu yapmak istiyorsanız en yakın Ziraat Katılım Bankası şubesine giderek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Vakıf Katılım Bankası:

VakıfBank’a ait olan bu katılım bankası da diğer katılım bankaları gibi hızlı ve anında faizsiz kredi veren bankalarımızdandır. Özellikle yeni ev almak isteyenlerin ve helal kredi ile ev sahibi olmak isteyen müşterilerin en çok tercih ettiği bankalardan biridir. En sağlıklı başvuru bilgisini öğrenmek için yakınızdaki bir şubesine gitmeniz daha faydalı olacaktır. Birerbir başvurularda daha detaylı bilgi alabilir ve kar payı oranını direk öğrenebilirsiniz.

Kuveyt Türk Katılım Bankası:

Bu katılım bankasının merkezi Kuveyt’tir. Faizsiz kredi veren bankalar arasında en çok tercih edilen bankalardan bir diğeridir.
Özellikle taşıt kredisinde verdiği faizsiz ve helal kredi ile müşterilerin daha çok ilgisini çekmektedir. Verdikleri kredilerde tamamen İslami şartlara uygun olan bu bankadan ihtiyaç kredisi,konut kredisi, taşıt kredisi, ve ipotek karşılığı kredi almanız mümkün.

Türkiye Finans Katılım Bankası:

Katılım bankalarında yüzde 100 yerli sermaye olan bankalardan birtanesi de Türkiye Finans Katılım Bankasıdır. Düşük kar payı ve uzun vadelerle faizsiz kredi başvurunuzu buradan gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle yeni evlenecek çiftler için başlattığı kampanyada evinize alacağınız eşyaları bu banka kredisi adı altında alabilirsiniz. Bu bankaya kredi başvurusunda bulunduğunuzda size kart verilecek ve bu karttaki limiti nakit çekimi yapmadan kullanabileceksiniz. Eşyanızı veya herhangi bir ihtiyacınızı almak için ayrı bir kredi olan bu krediye başvurmak için en yakın şubesine gidebilirsiniz.

- Bir önceki yazımız olan DAİRENİN YÜZDE YÜZÜNE KONUT KREDİSİ VEREN BANKALAR! (PEŞİNATSIZ TAMAMLAMA) başlıklı makalemizde DAİRENİN YÜZDE YÜZÜNE KONUT KREDİSİ VEREN BANKALAR, Ev sahibi olmak isteyenlerin peşinat ödemeden kredi alabileceği diğer bankalar: ve Evi ipotek göstererek peşinat ödemeden kredi almak hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *