«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. Halkbank Krediden Cayma Nasıl Yapılır?

Halkbank Krediden Cayma Nasıl Yapılır?

Halkbank Krediden Cayma Nasıl Yapılır?

Türkiye’de faaliyet gösteren tüm finans kurumları gibi kamu bankası olan Halkbank’ta müşterilerine konut, eğitim ve ihtiyaç vb. çeşitli kredi kullanma imkanları hizmeti sunmaktadır. İnsanlar zamanla konut sahibi olmak, araç sahibi olmak, tatil yapmak veya evindeki eşyaları değiştirmek için nakit paraya ihtiyaç duyarlar. Birikimleri bulunmayan insanlar bu ihtiyaçlarını karşılamak için bankalardan kredi kullanma yoluna giderler. Ülkede faaliyet gösteren tüm bankalar insanların bu tür ihtiyaçlarını karşılamak için zaman zaman birbirleri ile rekabet ederler ve avantajlı kredi kullandırma seçenekleri vardır. Hem özel hem de kamu bankalarından kredi çekebilmek için belirli şartların oluşması ya da belirli bir koşullara sahip olmanız gerekmektedir.

İhtiyaçları için kredi kullanan tüm müşteriler diğer bankalarda olduğu gibi da vardır. Müşteriler çalışmış oldukları bankaya kullanmış oldukları kredilerden cayma hakkını kullanmak istediklerinde, genellikle bankalar tarafından hoş karşılanmadığı ve zorluk çıkarıldığı söylenmektedir. Bankalar alınan krediden cayma hakkını kullanmayı bırakın, çekilen kredinin erken ödenmesini bile istemezler. Çünkü erken ödeme yapıldığında bankanın alacağı faiz miktarı azalır. Bu durum tüm finans kurumları için aynı durumdadır.

Krediden Neden Cayılır?

zamanla ellerine toplu miktarda para geçebilir bu durumlarda akıllarına Halkbank Krediden Cayma Nasıl Yapılır? Sorusunu araştırmaya başlarlar. Veya başka bir finans kurumundan daha kullanma fırsatı yakalamış olması da bu soruyu insanlara sordurur. Bununla birlikte cayma istediklerinde kendilerine ek masraf ücreti çıkartılır mı endişesine kapılırlar ve cayma hakkını kullanmaktan vazgeçmelerine sebep olur. Bu düşünce yanlıştır.

Halkbank Krediden Cayma İşlemi Nasıl Yapılır?

Halkbank ile müşteri arasında yapılan kredi kullanma sözleşmelerinde, kredi kullanma amacı, taksit sayısı, taksit miktarları, güvence amaçlı yapılan sigortalar ile ilgili bilgiler yer aldığı gibi kullanılan krediden cayma hakkının da bulunduğu bilgileri yer almaktadır. Sadece cayma durumunda müşteri kullanmış olduğu kredinin anaparasının kullanmış olduğu kısmını ve buna tahakkuk eden faiz tutarını geri ödemekle yükümlüdür. Bu haklar kanunlarla belirlenmiştir. Müşteri on dört gün içerisinde almış olduğu krediden vazgeçebilir. Cayma durumunda almış olduğu miktarı ve işleyen faizi geri ödemek zorundadır.

- Bir önceki yazımız olan Kredi Puanı Olmayanlar Ne Yapmalı? başlıklı makalemizde Kredi Puanı Olmayanlar Kredi Çekebilirler mi?, Kredi puanına sahip olmadan kredi çekmek ve Nasıl Kredi Puanına Sahip Olurlar? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *