«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi

Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi

Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi

Halkbank, kredi ihtiyaçları için sahip olduğu kredi ürünleriyle beraber, hem kampanyalı hem de standart olarak fark yaratan teklifleri sunar. Konut sahibi olmak isteyenler için Halkbank tarafından sağlanan kredilerden biri olan , konut sahibi olmak isteyenler için hazırlanmıştır. Ev almak isteyenlerin nakit ihtiyaçlarının belirli bir kısmını veya tamamını sağlayabilmek adına istenilen tutarda sunuluyor olması, diğer konut kredilerinden farklı seçenekleri beraberinde getirir. Hesaplı Evim Kredisi, uzun vade seçeneğine ek olarak faiz oranı düşük tutulan konut kredileri arasında yer alır. 120 ay vadeye kadar sunulan Halkbank konut kredisi, 2.000.000 TL üzerine kadar alınabilir. Sahip olmak istediğiniz evi seçerek konut kredinizi kullanabilirsiniz.

ve Faiz Oranı

seçeneğinden yararlanmak isteyen müşteriler, 500.000 TL’ye kadar olan kredi başvurularında 120 aylık vade seçeneği ve %0,98 faiz oranından yararlanabilirler. Konut kredisini Halkbank’tan alanlar için, ilk taksiti 3 aylık zaman zarfında erteleyebilme olanağı da sunulmaktadır. Standart konut kredilerinden farklı olarak Halkbank Konut Kredisi, hayat sigortası zorunluluğunun bulunmuyor olmasının yanında kredi tahsis ücreti alınmayan kredilerden biridir. Bu seçeneklerle Halkbank diğer bankalardan öne çıkmaktadır. Konut kredisi alırken, ekstra masraf dezavantajını yaşamak istemeyenler için geliştirilen kredi teklifleri arasında yer alır. Halkbank konut kredisine başvuru yapmak için kullanılabilecek kanallar birbirinden farklıdır. İnternet üzerinden başvuru yapılabilmesi söz konusu olduğu gibi, telefon bankacılığı üzerinden de başvuru yapılabilir. Baçvuruları istediğiniz kanaldan yapabilirsiniz. Ön başvurunun onay alması ile birlikte, asıl işlemler için Halkbank yetkilileri tarafından geri dönüş sağlanarak bilgilendirme gerçekleştirilir ve kredi işlemleri şubelerden tamamlanır.

Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi Yıllık Maliyet Oranları Ne Kadar?

Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi alacak olanlar için, her konut kredisinde uygulanan standart maliyet oranları mevcuttur.

  • Halkbank tarafından sunulan konut kredisinde Kredi Tahsis ücreti, kullanılan kredinin binde 5’lik kısmına tekabül eder.
  • İpotek tesis ücreti olarak 155 TL tahsis edilir.
  • Satın alınacak konut için ekspertiz ücreti 650 TL tahsis edilir. Konut metrekaresine göre ücret değişkenlik gösterebilir.
  • Ekspertiz ücreti 650 TL civarındadır ve konutun metrekaresine göre değişiklik gösterebilir.

- Bir önceki yazımız olan Fibabanka Krediden Cayma Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Fibabanka Dosya Masrafları, Fibabanka Kredi İptali ve Krediden Kaç Gün İçinde Vazgeçebilirim? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *