«
  1. Ana sayfa
  2. Yatırım
  3. Getirisi Olan Yatırım Araçları Nelerdir?

Getirisi Olan Yatırım Araçları Nelerdir?

Getirisi Olan Yatırım Araçları Nelerdir?

Yatırım araçları, mevcut olan parayı değerlendirebilmeye olanak sağlar. Getirisi olan yatırım araçları, paranın pozitif anlamda işlem görmesini beraberinde getirdiklerinden dolayı yüksek seviyede karlılık sağlayabilirler. Bir yatırımın kar sağlayabilmesine yönelik olarak yapılan seçimde, birbirinden farklı tercihlerden faydalanabilmek mümkündür. Yatırım yapılmadan önce alternatifler arasından doğru seçim yapmak, hedeflenen miktarda geri dönüş elde edebilmenin en önemli kriteridir. Yatırım yaparken getiri elde edebilmek adına, yatırım aracı kadar riske edilecek miktarın belirlenmesi ve buna göre risk seviyesinin belirlenmesi gereklidir. Riskli yatırımlar daha yüksek getiriye sahip oldukları gibi, risk seviyesi az yatırımlar daha düşük getiriye sahiplerdir. Piyasanın durumuna göre fırsatların yakalanmasıyla az risk yüksek getiri de sağlanabilir. Getirisi olan yatırım araçları neler? sorusuna sahip olanlar, doğru yatırım tercihleriyle beraber en iyi sonuçlara ulaşabilirler. En yüksek karlarla yatırım yapmak için size en uygun yatırım aracını seçmelisiniz.

Getirisi Olan Yatırım Araçları En İyi Alternatifler

Mevduat faizi veren banka hesapları, getirisi olan yatırım araçları içerisindeki tercihlerden biridir. En risksiz ve getirisi olan yatırım olarak da görülen faiz yatırımı, belirli bir vadeyle paranın değerlendirilmesini sağlar. Günlük faiz veren hesaplarda yatırım değerlendirilebileceği gibi, faiz açısından daha farklı vade oranlarından da yararlanabilmek mümkündür.

Risksiz yatırım araçları arasında en çok tercih edilenlerden biri olduğu gibi aynı zamanda getirisi olan yatırım araçları arasında da sınıflandırılan hazine bonosu, kısa vadelerle oluşturulan borçlanma senedidir. Devlete borç verme mantığıyla işleyen hazine bonosu yatırımı, istenilen vadeyle tercih edilebilmektedir.

Değerli madenler, kararlı olarak yükseliş gösteren yatırım araçları arasındadırlar. Getirisi olan yatırım araçları neler? sorusuna sahip olanlar için, orta-uzun vadeli olarak, getiri elde edilebilmesine olanak sağlarlar. Değerli madenler içerisinde alternatifler oldukça geniştir.

Döviz

içerisinde döviz, en çok güvenilen tercihlerden biri olarak görülür. Döviz yatırımları genel itibariyle uzun vadeli olarak şekillendirilmektedir. Getirisi olan yatırım araçları neler? sorusuna sahip olanlar için, makul yatırım araçlarından birisi konumunda bulunan döviz; anlık olarak tercihe bağlı olarak anlık al-sat veya al-tut yapılarak kar sağlayabilmektedir.

- Bir önceki yazımız olan Bono Nedir? Bono Çeşitleri Nelerdir? başlıklı makalemizde Banka Bonoları, Finansman Bonosu ve Hazine Bonosu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *