«
 1. Ana sayfa
 2. Kosgeb
 3. Genç Girişimcilere KOSGEB Nakit Desteği Şartları

Genç Girişimcilere KOSGEB Nakit Desteği Şartları

Genç Girişimcilere KOSGEB Nakit Desteği Şartları

KOSGEB tarafından verilen devlet destekleri, özellikle için sorun yaşamayan ve şartları tamamlayan gençlere büyük fayda sağlamaktadır. Onların iş kurma sırasında yaşayacağı sorunları ortadan kaldıran KOSGEB, aynı zamanda desteklere devam etmesi ile de kişilerin işletmelerini geliştirmesine olanak tanımaktadır.

KOSGEB Nakit Desteği Şartları Nelerdir?

Girişimcilere bu fırsatı sunan devletin sizden beklentileri de olacaktır elbette. Ama fikrinize ve girişimcilik ruhunuza güveniyorsanız korkacak hiçbir şeyin olmadığını da bilirsiniz. Artık yapmanız gereken hayaliniz için size sunulan bu destekle işe koyulmanız. Sizden istenecek KOSGEB şartları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Öncelikle size verilecek olan girişimcilik eğitiminizi tamamlamalı ve başarınızın neticesinde size verilecek olan sertifikayı almalısınız.
 • Şirket kurmak istiyorsanız işlemlerinizin tam olması gerekir, hiç vakit kaybetmeden bu işlemleri yapmanız gerekir.
 • Sertifikanız yoksa kurduğunuz bu şirket için devlet desteği almanız mümkün olmayacaktır. Kursun önemini buradan da anlayabiliriz. Devlet destek verirken şüphesiz iş hakkında bilgi sahibi olmanıza önem vermektedir.
 • Kurduğunuz şirket sadece size ait olmayabilir. Kurum burada sizden %30 oranında bir hisse sahibi olmanızı beklemektedir.
 • Kadın girişimcilere destek konusunda ayrıcalık tanınmaktadır. Kadın girişimciler %10 daha fazla destek alabilirler. Maalesef ülkemizde büyük oranda çalışmayan kadın vardır. Bunun farkında olan bu kurum, bu sayede kadın girişimcileri de ekonominin çarkları arasına katmak istemektedir.Yani kadın bir girişimci iseniz %70 oranında maddi destek alabilirsiniz.
 • Parayı aldıktan sonra gerekli olan giderler için harcarım diye düşünmeyin. Kurum sizden önce gerekli malzemeleri almanızı, kurulum için gerekli işleri halletmenizi ve bunları yaparken faturalandırmanızı istemektedir. Sonrasında ise gerekli olan maddi desteği alacağınızdan emin olabilirsiniz.
 • Kurum dikkat ettiği ve gözden kaçabilen önemli bir şart ise, bu destek ile aldığınız demirbaşları izinsiz asla satamazsınız.

KOSGEB Başvurusu Nasıl Yapılır?

Siz de bu kuruma başvuruda bulunmak isterseniz takip etmeniz gereken yolu bilmelisiniz. Yoldan bahsedecek olursak;

 • Kurum Veri Tabanına Kayıt (İnternet üzerinden rahatlıkla halledebilirsiniz)
 • KOBİ Beyannamesi.
 • Beyanname Kontrolü.
 • Desteklere Başvurmak. (Planladığınız işe uygun olan destekler için)

Tüm işlemler neticesin de siz de KOSGEB başvurunuzu tamamlamış olursunuz ve güven içinde yolunuza devam edebilirsiniz.

 

- Bir önceki yazımız olan KOSGEB Desteği Verilmeyen Sektörler Nelerdir? başlıklı makalemizde Hangi Sektörler KOSGEB Desteği Alamaz, KOSGEB desteği alamayanlar ve KOSGEB desteği verilmeyen sektörler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *