«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar

Bankalar ile çalışan hemen hemen herkes kredi kartı kullanıyor veya kullanmak istiyordur. Ancak bazı durumlarda da kredi kartı alamıyor ve kredi kartı başvurusundan sonra problemler yaşayabiliyoruz. Bu problemlerden bir tanesi de bankaların bizlerden gelir belgesi talep etmesidir. Kredi notu yüksek olan herkes bankalardan hızlı bir şekilde anında kredi kartı kullanabilir.
Eğer ev hanımı veya emekliyseniz yine bankalardan rahatlıkla kredi alabilirsiniz. Ev hanımları için eşinin gelir belgesi, emekliler için de emeklilik cüzdanı kredi kartı alabilmek için yeterli olacaktır. Ayrıca Akbank gibi bankalar öğrencilere de kredi kartı vermektedir (üniversite öğrencilerine).

Bazı şartlar altında kullandırılan bu kredi kartları genellikle düşük limitli olarak sunulur. Diğer yandan esnaflar da ticari sicil kayıtlarıyla beraber istedikleri bankaya giderek kolaylıkla kredi kartlarını alabilirler. Bunun yanı sıra hiç bir işte çalışmayan işsizler kredi kartı almakta oldukça zorluk çekmektedir. Bu kişilere kredi kartı verilmemesinin nedeni ise Bir gelirlerinin olmamasıdır. Yine bazı bankalar kampanyalar yaparak işsizlere kredi kartı veren bankalar arasında yer almaktadır. Bu kredi kartları yine öğrencilere verilen kartlar gibi 300-500 tl gibi düşük limitler ile verilmektedir. Düzenli ödemeler yaparak ve borçlarınızı gününde ödeyerek kredi kartı limitinizi arttırabilirsiniz.

Bankalar bazı durumlarda kredi ve kredi kartı başvurusunun hemen ardından bizlerden gelir belgesi talep edebiliyor. Durum böyle olunca da başvuru süresi uzayabiliyor, bu belgelerin müdürlük tarafından onaylanması da zaman alabiliyor. Bankaların bizlerden gelir belgesi talep etme sebebi ise gelirinizin belgelenebilmesi ve ileride kredi kartınızı düzenli olarak ödeyebilmenizi görebilmenizdir. Bu belge istenir ve bankaya sunulmaz ise başvurunuz otomatik olarak olumsuz sonuçlanabilir. Belge gönderiminden sonra işlem biraz uzun sürse de, gelirinizin yeterli olması durumunda kredi kartının anında onaylanacağını da söylemek mümkün olabilir. Eğer ki bankalar ile çalışıyorsanız ve kredi notunuz da yüksek ise Bu tarz durumların başınıza gelmeyeceğini bilmeniz gerekiyor. Kredi notunuzu sorgulayıp yüksek olduğunu fark ettiyseniz internet üzerinden online başvuru bile yaparak kredi kartınızın gelmesini bekleyebilirsiniz.

Kredi kartı başvurusunda da aynı kredilerde geçerli olan şartlar geçerlidir. 18 yaşını doldurmuş olmanız ve bankalar ile çalışıyor olmanız gerekiyor. Böylelikle gelir belgesiz kredi kartı veren bankalar listemizdeki bankaları tercih ederek kredi kartı alabilirsiniz. Eğer daha önce bankaların ürünlerini kullanmadıysanız bir hesap açarak başlayabilirsiniz. Hesap açabilmek için ise size en yakın banka şubesine gitmelisiniz. Bankalar ile çalışıyor olduğunuzda ve ödemelerinizi düzenli yaptığınızda kredi siciliniz yükselecek ve bankalar size daha kolay kredi kartı verebilecektir.

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar

◦ YapıKredi Kredi Kartı Başvurusu: YapıKredi Worldcard genellikle müşterilerinden gelir belgesi istemeyen bankalardandır. Eğer daha önce YapıKredi ile çalıştıysanız ve banka sizi tanıyorsa, internet bankacılığı üzerinden yeni açılan menü sayesinde onunda başvuru yapabilir ve gelir belgesiz kredi kartı alabilirsiniz. Eğer kredi sciliniz düşük, olumsuz ise bu durum geçerli olmayabilir.
◦ Garanti Bankası Kredi Kartı Başvurusu: Garanti Bankası’nda müşterilerine herhangi bir gelir belgesi talep etmeden kredi kartı veren bankalar arasındadır. Eğer daha önce başvuru yapmadıysanız ve hali hazırda Garanti Bankası müşterisi iseniz internet siteleri üzerinden bu kredi kartı başvurusunu yapabilirsiniz.

- Bir önceki yazımız olan HELAL KREDİ VEREN BANKALAR 2019 başlıklı makalemizde HELAL KREDİ VEREN BANKALAR ve Helal Kredi Veren Bankalar Listesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *