«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. Gelir Belgesiz Kredi Alabilir Miyim? Kredi Notu Önemli Mi?

Gelir Belgesiz Kredi Alabilir Miyim? Kredi Notu Önemli Mi?

Gelir Belgesiz Kredi Alabilir Miyim? Kredi Notu Önemli Mi?

Gelir belgesi kredi almanın bazı şartları vardır. Bununla beraber içinde bulunduğumuz 2018 yılında sicil affı ve esnafa faizsiz kredi gibi seçenekler sunulmuştur. Bununla beraber alabilir miyim? sorusu da sık sık gündeme gelmiştir. Konut, araç veya ihtiyaç kredisi için bankalarla iletişime geçtiğiniz zaman öncelikle maaş bordrosunun talep edildiği görülmektedir. Aslında bu belgenin talep edilmesindeki amaç, alacağınız krediyi ödeyip ödemeyeceğinizi belirlemektir. Bununla beraber gelirsiz tüketicilere kredi sunan bankaların da olduğunu unutmayın.

Gelir Belgesiz Kredi Çekilir mi?

Elbette günümüzde gelir belgesiz kredi çekebilirsiniz. Ancak bankaların tamamı kredi notunuza göre hareket etmektedir. Bu nedenle geçmiş dönemlerdeki borç durumlarınız sorgulanır ve başvuru sahibi hakkında bir karar verilir. Bankacılık politikası gereği finansman sunulacak olan müşterinin gelirinin olması gerekmektedir. Mevzuat gereği geliri olmayanlara kredi verilmediği de bilinmektedir. Fakat aşağıdaki yöntemleri kullanarak gelir belgesiz kredi alabilir miyim? sorusunun yanıtına ulaşabilirsiniz;

  • Kefil göstererek
  • İpotek tesis ettirerek
  • Taahhütte bulunarak

Bu yöntemleri kullanarak gelir belgesiz kredi alabilirsiniz. Bankalar kefil yöntemine çok daha sıcak bakmaktadır. Fakat kefil olarak göstereceğiniz kişinin finansal geçmişi çok önemlidir. Eğer bu kişi daha önce bankalarla herhangi bir sorun yaşamamış ve kredi notunu da yüksek tutmuşsa, belirli bir miktara kadar size kredi sunacaktır.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Günümüzde gelir belgesiz kredi veren bankalar, Aktif Bank, Garanti, TEB, QNB Finansbank ve Yapı Kredi Bankası şeklinde sıralanabilir. Bazı bankalar ise yılın belirli dönemlerinde kredi imkanı sunarak tüketicileri memnun etmeyi amaçlamaktadır.

O halde gelir belgesiz kredi alabilir miyim? sorusuna ‘evet’ alabilirsiniz, yanıtı verilebilir. Ancak unutulmaması gereken durumlar, ipotek ve kefil seçenekleridir. Kefil dışında üzerinize kayıtlı bir taşınması ipotek ettirerek yine kredi alabilirsiniz. Çoğu zaman kredi notunun düşük olması nedeniyle bankalardan hizmet alamayanlar, sıraladığımız bu seçeneklerle rahatlıkla işlem yapabilmektedir. Bankalara başvurarak veya internet bankacılığını kullanarak müşteri hizmetlerinden daha kapsamlı bilgilere alabilirsiniz. Son olarak talep edilecek kredi miktarının belirlenmesinde sadece bankalar rol oynayacaktır. Yani dilediğiniz miktarda kredi alamayacağınızı unutmamalısınız.

Bu yazı ekodurum.com‘a aittir.

- Bir önceki yazımız olan Borcumu 1 Ay Ödemezsem Ne Olur? Kredi Notum Düşer Mi? başlıklı makalemizde Kredi Borcu ve Kredi Notu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *