«
 1. Ana sayfa
 2. Bankacılık
 3. GARANTİ SANAL POS

GARANTİ SANAL POS

GARANTİ SANAL POS

Garanti Bankası üyesi olup internetten satış gerçekleştiren kişiler için artık kredi kartı ödemelerine son derece kolay bir yöntem daha eklenmiştir. Bu yöntemin adı Garanti Sanal Pos olarak belirtilmektedir. Sanal Pos ile ilgili merak edilenler bu yazımızda detaylı bir şekilde anlatılacaktır. Öncelikle Garanti Bankası Sanal pos ile ilgili bir tanım yapıp ardından başvuru işlemlerine dair ayrıntıları verelim.

GARANTİ SANAL POS NEDİR?

Garanti sanal pos, internet alışverişlerinde kullanılabiliyor dedik.  Sanal kartlar gibi aslında gerçekte var olmayan internetten edinilen bir banka uygulaması şeklindeki tanım “?” sorusunun cevabıdır. Yani, internet üzerinden yapılacak olan ticaret işlemleri için firmalar Garanti Bankası sanal pos başvurusu yaparak edindikleri uygulama ile kolaylıkla tahsilat yapabilmektedir.

GARANTİ SANAL POS NASIL ALINIR?

Garanti sanal pos almak isteyenler ve “Garanti sanal pos nasıl alınır?” diye merak edenler için bu adımları başvuru kısmında detaylı olarak anlatacağız. Ancak burada söylemek istediğimiz ufak bir ayrıntı bulunmakta… Garanti Bankası üyeleri için verilen bu sanal pos, internet üzerinden yapılan bir başvuru ile alınabilmektedir. Bankaya gitmeye gerek kalmaksızın başvuru işlemlerinin tamamlanması birçok işletme sahibi için büyük bir zaman tasarrufu sağlamaktadır.

GARANTİ SANAL POS BAŞVURU

Sanal pos almak isteyen kişilerin yapması gereken ilk şey, öncelikle bankalarının internet sitesine gitmek olacaktır. Garanti Bankası resmi internet sitesi üzerinde tarif edildiği şekilde sanal pos başvuru işlemleri çok kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. için takip edilmesi gereken adımlar şu şekilde ifade edilmektedir:

GARANTİ SANAL POS BAŞVURU ADIMLARI

Garanti Bankası sanal pos başvuru için yapılması gereken ilk işlem Garanti tüzel kişileri için şöyle anlatılmaktadır:

Üye iş yeri olmak için öncelikle iki ayrı belge doldurulmalı ve bankaya iletilmelidir. Bu belgeler üye iş yeri formu ve üye iş yeri sözleşmesidir.

Garanti üye iş yeri olan işletmeler için elektronik ticaret sözleşmesi yeterli olmaktadır.

Tüzel müşteri olmayanlar ise öncelikle açmalıdır. Sonraki aşamada takip edilmesi gereken adımlar ise şu şekilde tarif edilmektedir:

 • Bankacılık hizmetleri sözleşmesi
 • Ticari nitelikteki sicil gazetesi fotokopisi
 • İmza sirküleri
 • Sahip olunan vergi levhasının fotokopisi
 • Kira kontratı ve tapu banka tarafından Garanti sanal pos başvuru için istenen belgelerdir. Bu belgelerin temin edilmesinin ardından üye iş yeri olmak için yapılması gerekenler de bulunmaktadır.

Garanti Sanal Pos İçin Üye İş Yeri Başvurusu

GARANTİ SANAL POS
Garanti Bankası Sanal Pos

Sanal pos almak isteyen kişilerin üye iş yeri başvurusu bulunmuyorsa Garanti Bankası sanal pos için üye iş yeri başvurusu oluşturmaları gerekmektedir. Bunun için istenen belgeler şunlardır:

 • Üye iş yeri olmak isteyen firmanın doldurduğu üye iş yeri başvuru formu,
 • Üye iş yeri olmak isteyen firmanın doldurduğu üye iş yeri sözleşmesi,
 • Garanti sanal pos alımı için gerekli olan e-ticaret sözleşmesi.

Bu belgelerin teslimi ve başvuru onayından sonra sanal pos kullanımı için yıllık kullanım ücreti olarak 150 USD ve %5 oranında BSMV üye iş yeri hesaplarından otomatik olarak çekilmektedir.

Garanti Sanal Pos Başvuru Sonucu

Sanal pos başvurusu yapıp da sonuçlanmasını bekleyen üye iş yerleri için belirtilen birkaç şart bulunmaktadır. Garanti Sanal Pos başvuru sonucu şu şartlarda olumlu olmaktadır:

Başvuru öncesinde alışveriş sitesinin alışveriş sepeti uygulamasının kullanıma elverişli olması gerekmektedir.  Ayrıca sitenin kontrol amacıyla gezilebilir durumda olması gerekmektedir. Bu kontrol işlemi tamamlandıktan sonra sanal pos, firma hesabına tanımlanmaktadır. Gerekli bildirim ilgili firmaya iletildikten sonra sanal pos uygulaması indirilerek işlem yapılabilir hale gelmektedir. İlk kullanımda entegrasyon süresi 15-20 dakika ile 4-5 saat arasında sürebilmektedir. Ayrıca belirtilen ayrıntılara göre başvuru sonuçlanması 7-15 gün arasında olmaktadır.

- Bir önceki yazımız olan AKBANK SANAL POS başlıklı makalemizde ak sanal pos, akbank müşteri hizmetleri ve akbank sanal pos başvuru hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *