«
  1. Ana sayfa
  2. Bankacılık
  3. GARANTİ BANKASI SANAL KART

GARANTİ BANKASI SANAL KART

GARANTİ BANKASI SANAL KART

Garanti Bankası kredi kartı sahipleri için şimdi internet alışverişlerinde güvenlikli bir kart sistemi bulunmaktadır. Kredi kartı bilgilerini vermeden ve banka bilgilerine yabancı kişilerin erişmesine fırsat vermeden yapılabilen internet alışverişleri pek çok kişi için daha da keyifli bir hale gelmektedir. Garanti bankası sanal kart da işte tam bu işleve hizmet etmektedir. Kart hakkındaki bilgiler yazımız içinde birkaç alt başlık halinde verilmektedir.

GARANTİ BANKASI SANAL KART NEDİR?

Garanti Bankası tarafından kullanıcıları için sunulan güvenilir ödeme yöntemi olarak belirtilen ? Garanti Bankası Sanal kart, kredi kartına bağlı olarak işlev gösteren ve internette hem alışveriş hem de ödeme yapmaya yarayan bir kredi kartıdır. Normal kredi kartından tek farkı ise fiziksel bir varlığa sahip olmamasıdır. “Nasıl Yani?” diyebilirsiniz. Daha açık ifade etmek gerekirse kredi kartına bağlı olarak banka hesabına tanımlanan bir kart numarası ve şifre ile internetteki çeşitli ortamlarda işlem yapabilmeye yarayan karta sanal kart denilmektedir. Garanti bankası sanal kart için başvuru ve limit belirleme işlemleri de oldukça kolay bir şekilde yapılmaktadır. Bu konular hakkındaki detaylar ise iki ayrı alt başlık halinde verilmektedir.

GARANTİ BANKASI SANAL KART
Garanti Sanal Kart

GARANTİ BANKASI SANAL KART BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Garanti bankası sanal kart işlevi hakkında bilgi verdikten sonra sıra merak edilen “?” konusunu şöyle anlatalım: Garanti bankası sanal kart edinmek aslında hem hızlı hem de çok kolay bir işlemdir. İki ayrı şekilde gerçekleştirilebilmektedir. İnternet bankacılığı kullananlar internet üzerinden oldukça hızlı ve pratik bir şekilde sanal kart başvurusu oluşturmaktadır. Sanal kart oluştur butonu tıklanarak oldukça hızlı bir başvuru oluşturulmakta ve kısa sürede kullanıcı hesabına sanal kart tanımlanmaktadır. Garanti bankası sanal kart başvuru oluşturma işlemi için bir diğer yöntem ise Garanti Bankası müşteri hizmetleri aracılığıyla sanal kart talebi oluşturmaktır. Sanal kart başvurusu ile ilgili detayları da anlattıktan sonra sıra Garanti bankası sanal kart limiti oluşturma ile ilgili detaylarda… Bu da bir sonraki alt başlığımızda yer almaktadır.

GARANTİ BANKASI SANAL KART LİMİTİ NASIL BELİRLENİR

Garanti Bankası sanal kart ile ilgili gerekli ayrıntıları verdikten sonra sırada limit belirleme ile ilgili merak edilenleri anlatmada. “ Nasıl Belirlenir?” konusunu merak edenlere açıklama yapalım:

Garanti bankası sanal kart limiti sizin kartınızın içine yüklediğiniz para tutarı kadardır. Yani Sanal kart içine sadece alışverişte harcamak için ihtiyacınız olan para tutarı kadar aktarım yapabilirsiniz. Sanal kart kullanmaktaki amaç da zaten yapılacak olan internet ödemelerinde ödeme tutarı kadar limit belirlemektir. Gelen sanal kart size sıfır limitle gelmekte ve yapacağınız ödeme tutarında ya da sizin kart içine yüklediğiniz tutar kadar limite sahip olmaktadır. Sanal kart kullanımlarında tavsiye edilen ise kart içine sadece ödeme yapacağınız zaman ödeme yapılacak tutar kadar aktarım yapılmasıdır.

Garanti Bankası Sanal Kart Neden Kullanılmalıdır

Garanti Bankası sanal kart ile ilgili bütün bilgileri zaten yazımızın içinde verdik. Ancak yine de “Garanti Bankası Sanal Kart Neden Kullanılmalıdır?” diye merak edenler için açıklayalım. Bu yöntem ile ödeme yaparken banka bilgileri kesinlikle sanal ortamda paylaşılmamaktadır. Böylece yabancı hiç kimse banka bilgilerine erişim sağlayamamaktadır. Kart kopyalama durumu söz konusu olsa bile sanal kart sahipleri zarara uğramamaktadır. Çünkü kart içindeki limit sadece alışveriş öncesinde alışverişte kullanılacak kadardır. Kullanılmadığı zaman içinde bir limit bulunmamaktadır.

- Bir önceki yazımız olan DENİZBANK SANAL KART başlıklı makalemizde denizbank sanal kart limiti nasıl belirlenir, denizbank sanal kart neden kullanılmalıdır ve denizbank sanal kart nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *