«
  1. Ana sayfa
  2. Bankacılık
  3. Garanti Bankası Sanal Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası Sanal Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası Sanal Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası diğer bankalardan farklı olarak müşterilerine her zaman daha kaliteli ve güvenlik anlamında yenilikçi çözümlemeler sunan bir banka olmaktadır. Bunun yanı sıra artan alışveriş taleplerine karşılık güvenlik önlemleri çok sıkı bir şekilde takip edilmektedir. Siber güvenlik uzmanları tarafından Garanti Bankası’nın ağ ve internet altyapısı sürekli kontrol altına alınmaktadır. Bankaların çağrı merkezleri 7 gün 24 saat boyunca aktif olarak müşterilerine hizmet verdiğinden kesintisiz bir hizmet kalitesi için bankaların verilerinin sürekli bir şekilde güncel olması gerekmektedir. Verilerin güncel olmasıyla birlikte herhangi bir kesinti durumuna maruz kalmamak için gerekli uygulamalarında aynı şekilde yürütülüyor olması çok önemlidir. Bu bağlamda artan internet kullanımında Garanti Bankası’nın da müşterilerine sunmuş olduğu kaliteli çözümlemeler bulunmaktadır. Bu çözümlemelerden birisi de Garanti Bankası’nın müşterisi olan kişilere sunmuş olduğu garanti sanal kart imkanıdır. Bu sanal kart imkanı ile birlikte insanlar internet alışverişlerinde ya da normal günlük hayatta yapacakları fiziksel alışverişlerde hiçbir güven sorunu duymadan alışverişlerini keyifli bir şekilde gerçekleştirebilmeleri hedeflenmektedir. Garanti sanal kart oluşturma adımlarını Garanti Bankası’nın web sitesinden inceleyebilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Kaliteli bir şekilde müşterilerine daimi hizmet veren Garanti Bankası’nın müşterisi olan insanlara sunmuş olduğu imkanlardan birisi Garanti sanal kart uygulamasıdır. Sanal kart uygulamasını kullanabilmek için Garanti Bankası’na ait bir hesabınızın olması gerekmektedir. Kredi kartı bulunan müşteriler internet alışverişlerinde herhangi bir güven sorunu duydukları ortamlarda hemen Garanti Bankası cep şubesine giriş yaparak ya da internet şubesine giriş yaparak ilgili adımları izleyebilirler ve sanal kart oluştur bölümünden diledikleri tutar da bir sanal kart oluşturabilirler. Bu sanal karta normal kredi kartları gibi taksit imkanı bulunmamaktadır.

Garanti Bankası Sanal Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?
Garanti sanal kart

Çünkü fiziksel bir kart olmadığı için limiti her an değişebilir ve sıfırlanabilmektedir. Bu durum göz önünde bulundurulduğunda taksit imkanı da sunulmamış olmaktadır. Eğer Garanti Bankası’nda kredi kartı bulunan müşteriler arasında yer alıyorsanız bu kredi kartına bağlı olarak bir sanal kart oluşturabilirsiniz. Kredi kartı ile bağlantı gösterdiğinde bu karta taksit imkanı sağlanmaktadır. Konu ile ilgili detaylı bilgi alabilmek için Garanti Bankası’nın müşterilerine sunduğu çağrı merkezi telefon numaraları ile ulaşım sağlayabilir ve sorununuzu müşteri temsilcisine iletebilirsiniz.

Sanal Kartlı Alışveriş Güvenli Mi?

Garanti Bankası Garanti sanal kart uygulaması ile birlikte kredi kartı hesabı bulunan müşterilerine bu hesaba bağlı olarak işlemlerini gerçekleştirmeleri için taksit imkanı da sunabilmektedir. Eğer Garanti Bankası’nda kredi kartı hesabınız bulunmuyorsa yine işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve sanal kart oluşturabilirsiniz. Oluşturulan bu sanal kartın tutarı sizin belirleyeceğiniz tutarda yer almaktadır. Banka kartınız var ise banka kartınızdaki tutar gibi sanal kartınıza tutar verebilirsiniz. Ama sanal karta vermiş olduğunuz tutar değişiklik gösterebileceği için ve bu durum sizin elinizde olan bir durum olduğu için taksit imkanı da olmamaktadır. Garanti Bankası’nda özel olarak diğer bankaların belirlemiş olduğu kredi kartı zorunluluğu uygulaması bulunmamaktadır.

Garanti Bankası da herhangi bir hesabınız bulunuyor ise de sanal kart imkanından faydalanabilirsiniz. İnternet alışverişlerinde güvensizlik sorunu yaşayan insanların bu yöntemi başvurdukları sıklıkla gözlenen bir yöntemdir. Sanal kart üzerindeki numaralar sürekli değişkenlik göstermektedir yani fiziksel kart gibi sabit bir numara bulunmamaktadır. Sabit bir numara olmadığı için insanlar akıllarında soru işareti bulunduran alışveriş işlemlerinde bu sanal kart imkanından yararlanabilirler. Ayrıca sanal karta belirlemiş olduğunuz tutar ile birlikte alışverişinizi yapabilirsiniz. Yani 50 liralık bir alışveriş için 50 liralık bir limit belirleyebilir ve işlemlerinizi güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bankaların genellikle güven konusunda başa çıkamadıkları durumlarda bu sanal kart uygulamasını devreye soktukları bilinmektedir.

- Bir önceki yazımız olan Odeabank Oksijen Hesap Nedir? Nasıl Açtırılır? başlıklı makalemizde odeabank vadeli hesap ve vadeli faiz hesabı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *