«
  1. Ana sayfa
  2. Bankacılık
  3. Garanti Bankası Hesap Bakiyesi Öğrenme

Garanti Bankası Hesap Bakiyesi Öğrenme

Garanti Bankası Hesap Bakiyesi Öğrenme

Bankaları vermiş olduğu kredi kartları ve hesap kartlarında bakiye sorgulama işlemi farklı kanallar kullanılarak gerçekleştirilebilir. Bu kanallar arasında şubeler, ATM’ler ve cep telefonları bulunmaktadır. Garanti Bankası bu işlemle ilgili en kolay yöntem olan ve zamandan tasarruf sağlanmasına yardımcı olma niteliği taşıyan cep telefonundan öğrenme yöntemi ile müşterilerine hizmet verir. Mobil bankacılık üzerinden kolaylıkla gerçekleştirilebilecek işlemi Garanti Bankası mobil uygulamasının indirilmesinden sonra kolaylıkla gerçekleştirilebilir.

Garanti Bankası Hesap Bakiyesi

Hesap bakiyesi, kısa tanımı ile müşterinin yaptığı harcamalardan sonra hesabında kalan net bakiye anlamına gelir. Bu bakiyenin yeni bir harcama yapmadan önce öğrenilmesi yapılacak olan yeni harcamada yetersiz limit ile karşılaşılmasının önüne geçer. Bu nedenle bakiyenin öğrenilmesi için sistemi kullanılabilir. Kurumsal hesaplar için bu bakiye öğrenme işlemi 3342 hattına kısa SMS atılarak da yapılabilir. “Cepsubesi” yazarak gönderilerek olan mesajda kalan bakiyenin detayları ayrıntılı bir şekilde müşteriye gönderilir. Mesaj içerisinde yer alan linkten uygulama indirilerek işlem yapılabilir.

SMS ile Garanti Bankası Hesap Bakiyesi Öğrenme

Garanti Bankası bünyesinde yer alan Bonus Card, Miles&Smiles Card, American Express Card ve Flexi Card olmak üzere her kartın SMS ile bakiye sorgulanması mevcuttur. SMS yöntemi ile yapılan sorgulama işlemi bankanın Anında Bilgi Sistemi içerisinde yer aldığı için 3340 hattına atılacak olan mesaj işlemi ile anlık bilgi alabilmek mümkündür. Mesaj alanına “Bilgi” yazıldıktan sonra kartın son 4 hanesinin girilmesi ve mesajın gönderilmesi sonucunda anlık mesaj iletimi müşterinin telefonuna kısa mesaj yoluyla gönderilir. Bu işlem için numaranın Garanti Bankası sisteminde kayıtlı olması gerekir.

Mobil Uygulama ile Garanti Bankası Hesap Bakiyesi Öğrenme

Garanti Bankası mobil uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek olan giriş işlemi sonrasında da tek kullanımlık şifre ile birlikte bütün bilgilere ulaşım sağlayabilmek mümkün hale gelir. Bu nedenle mobil uygulamayı kullanmak hesap bakiyesi öğrenme ve bilumum bankacılık işlemlerini gerçekleştirme açısından müşteri için daha kolay bir yöntem olarak görülebilir. Garanti Bankası mobil uygulaması IOS ve Android işletim sistemlerinin mağazalarından indirilerek cihazlardan kullanıma başlanabilir.

- Bir önceki yazımız olan Halkbank Hesap Bakiyesi Öğrenme başlıklı makalemizde Halkbank Hesap Bakiyesi Öğrenme, İnternet Bankacılığı ile Halkbank Hesap Bakiyesi Öğrenme ve Müşteri Temsilcisine Bağlanarak Halkbank Hesap Bakiyesi Öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *