«
 1. Ana sayfa
 2. Bankacılık
 3. Garanti Bankası Avans Hesap Nedir? Nasıl Açılır?

Garanti Bankası Avans Hesap Nedir? Nasıl Açılır?

Garanti Bankası Avans Hesap Nedir? Nasıl Açılır?

Bankacılık alanında etkili bir şekilde gelişmeye devam eden, her yıl belirlediği hedefleri yakalayan ve müşteri memnuniyetini de en üst seviyede tutmayı başaran Garanti Bankası, kullanıcılarının nakit alanında ortaya çıkacak her ihtiyacını karşılayabilmek adına çalışmalarına devam etmektedir. Uygun faiz oranları ile sundukları kredi paketlerinin yanı sıra, kredi kartı, ek hesap, ek kredi kartı, avans hesap ve kredili mevduat hesabı gibi hizmetler ile de ön plana çıkan banka, şuan müşterilerinden neredeyse tam not almaktadır. En az kredi kartı kadar kullanışlı olan Garanti Bankası avans hesap, kişilerin kredi kartı kullanma zorunluluğu olmadan bankacılık hizmetlerinden faydalanmasına olanak tanımaktadır. Ayrıca, sunulan faizlere bakıldığı zaman, kredi kartından yapılacak olan nakit çekimlere göre de daha avantajlı olduğu bilinmektedir.

Avans hesap, kişilerin banka hesaplarına tanımlanan eksi bakiyeli bir hesaptır. Yani, banka hesabınızda paranız olmasa bile, Garanti Bankası avans hesap kullanıcıları nakit çekimi yapabiliyor ya da kartlarını kullanarak POS cihazları üzerinden alışveriş yapabiliyorlar.

Garanti Bankası avans hesap, bankada hesabı bulunan her müşterinin kullanımına sunulmaktadır. Başvuru yapmak isteyen kişilerin tercih edebileceği kanallar ise aşağıdaki gibidir;

 • Garanti Bankası Şubeleri
 • İnternet Bankacılığı
 • Mobil Uygulama
 • Telefon Bankacılığı
 • Banka ATM’leri

Avans hesap kullanmak isteyen kişilerin yukarıdaki kanallardan başvurusunu yapması mümkündür. Başvurunuzu hangi kanaldan yapmış olursanız olun, banka tarafından sizlere ortalama olarak 10 dakika içerisinde geri dönüş sağlanacak ve başvuru sonucunuz sizlere bildirilecektir. Avans hesap başvurusu kabul edilen kişilerin herhangi bir ek işlem yapmasına gerek yoktur. Avans özelliği hesaplarına tanımlandıktan sonra, doğrudan kişiler kullanım sağlayabilecektir. Kullanım sağlanan miktar için belirli oranlarda faiz alınmaktadır. Bu faiz ile bir hesaplama yapacak olursak, avans hesap üzerinden yapılan 1.000 TL değerindeki bir harcama için günde 7 kuruşluk bir ek ödeme yapılması gerektiğinden söz edebiliriz. Kişiler 1.000 TL harcama ya da nakit çekim yaptıkları zaman toplamda da 2,10 TL faiz ödemesi ile birlikte toplam 102,10 TL ödeme yapmak durumundadır. Ödemeler için ise, doğrudan karta para yüklenmesi yeterli olacaktır.

- Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Limiti Arttırmak İçin Ne Yapılmalı? başlıklı makalemizde Kredi kartı limiti arttırmak, kredi kartı limiti nasıl arttırılır? ve Kredi Kartı Limiti Neden Arttırılmaz? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

Yorumlar

 1. HÜSEYİN

  Iyi günler nakit avans tarih ile ödeme ne demek bugün kullandığım avans 6 ay sonra odeyebilirmiyim mesela