«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. Finansbank Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Finansbank Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Finansbank Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Yeni bir araç satın almayı hayal eden ve bu hayali gerçekleştirmek isteyen; fakat yeterli nakde sahip olmayan kişiler araç kredisi için başvuruda bulunmaktadır. Türkiye’deki pek çok banka ise taşıt kredisi konusunda büyük kolaylık sağlamaktadır. Finansbank ise taşıt kredisi konusunda avantajlı olan bankalar arasında yer almaktadır. sayesinde müşteriler yeni bir araç satın alabilmekte ve işlemlerini de şubeler aracılığı ile kısa bir süre içinde tamamlayabilmektedir. Taşıt kredisi başvuruları ise Türkiye’deki herhangi bir Finansbank şubesi aracılığı ile gerçekleştirilebilmektedir. Kredi başvurusunda gerekli olan belli evraklar da bulunmaktadır. Kimlik fotokopisi ya da kimlik aslı ile başvuru yapabilen müşterilerden ek belgelere de banka yetkilileri tarafından talep edilebilmektedir.

ve Faiz Oranları

Finansbank taşıt kredisi kullanımı gerçekleştirmek isteyen kişiler 0 km araçların yanı sıra 2. el araçlar için de kredi kullanımı sağlayabilmektedir. Kredi kullanımı sağlayabilmek için kişilerin herhangi bir Finansbank şubesine giderek başvuru yapmaları yeterli olmaktadır. 0 km ile 5 yaş arası araçlar için banka tarafından 48 aya kadar vadeli kredi seçenekleri yer almaktadır. 6 ile 10 yaş arası araçlar için kredi kullanımı gerçekleştirecek olan kişiler ise 10 yıldan fazla olmamak kaydı ile ödeme planı oluşturabilmektedir. Müşteriler 0 km araç satın alacakları takdirde araç faturasında yer alan rakamın % 70’lik kısmını kredi olarak kullanabilmektedir. İkinci el araçlarda ise kredi kullanımı faturanın % 50’si şeklinde seyretmektedir.

İçin Gereken Evraklar

Finansbank taşıt kredisi kullanımı gerçekleştirmek isteyen kişilerin şahsen ve kimlikleri ile şubelere müracaat etmeleri gerekmektedir. Kredinin olumlu sonuçlanabilmesi için kişilerin kimlik belgesi, maaş bordrosu, gelir belgesi, 0 km araçların proforma faturası, 2. el araçların ruhsatı gibi belgelere ihtiyaç duyulmaktadır. Kişiler bu belgeleri banka yetkililerine ibraz etmekte ve kredi işlemi için giriş yapılmaktadır.

Finansbank aracılığı ile taşıt kredisi çekmek isteyen müşterilerin girişleri yetkililer tarafından yapıldıktan sonra gerekli incelemeler başlatılmakta ve kredinin sonucu ile alakalı bilgilendirmeler de yine banka yetkilileri tarafından müşterilere sağlanmaktadır. Onaylanan krediler ise müşteriler tarafından kısa bir süre içinde kolaylıkla kullanılabilmektedir.

- Bir önceki yazımız olan Kuveyt Türk Taşıt Kredisi Şartları ve Faiz Oranları başlıklı makalemizde Kuveyt Türk İkinci El Taşıt Kredisi ve Kuveyt Türk Taşıt Kredisi Faiz Oranları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *