«
  1. Ana sayfa
  2. Bankacılık
  3. Finansbank internet alışveriş onayı

Finansbank internet alışveriş onayı

Finansbank internet alışveriş onayı

QNB Finansbank bireysel kredi kartlarınızın 31 Ocak 2018’den sonra internet alışverişlerine açık olması için INTERNET yazıp bir boşluk bırakıp kredi kartı numaranızın son 4 rakamını yazarak 2273’e gönderebilirsiniz. Böylece Finansbank internet alışveriş onayı almış olursunuz.

 

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun 20.10.2016 tarih ve 7052 sayılı Kurul kararı ve 22.02.2017 tarihli yazısına göre Türk bankaları tarafından işletilen kredi kartlarının internet alışverişine açık tutulması için, 31.12.2017 tarihine kadar kredi kartının alınmış olduğu bankaya onay verilmesi gerekiyor. Onay verilmeyen kredi kartları online işleme kapatılacak. Kunduz paketi alabilmek için öncelikle bankanıza onay vererek kredi kartlarınızın internet alışverişine açık olduğundan emin olmanız gerekiyor.

 

Bu işleminizi yapmak için ayıracağınız süre sadece bir kaç dakika olacaktır. Ayrıca bu konuda birden fazla yöntem olduğunu da hatırlatalım. İlk olarak bu işlemi yapabileceğiniz yer tabi ki QNB Finansbank şubeleri olacaktır. Şubelere giderek, gişeden sıra numarası olup, ilgili banko görevlisine Carf Finans kredi kartınızı internet alışverişine açtırmak istediğinizi söylemeniz yeterlidir. Bu konuda size küçük bir dilekçe imzalatılabilir ya da sözlü beyanınız da yeterli olabilecektir. Bu işlemi şubelerden yapacaksanız, kimliğinizin yanınızda olması gerektiğini de unutmayınız.

 

Eğer kartınız alışverişe kapalı ile bu muhtemelen 17 Ağustos 2018 tarihinde yasallaşan bir kanun nedeniyle de olabilir. Artık kullanıcısı onay vermemiş olan bu kartların tamamını alışverişi online yapma özelliği kapalı olacaktır. Bu durumu düzeltmek çok basit bir şekilde yapılabilmektedir. Ancak o tarihe kadar almış olduğunuz hizmetin bu özelliğini maalesef kullanamayacaksınız.

 

Finansbank Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açtırma İnternet alışverişinizde elinizde ki kredi kartını kullanmak istiyorsanız farklı yolları izleyerek basitçe yaptırabilirsiniz. En basit yöntem “INTERNET” yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra kartınızın son 4 hanesini de yazıp 2273’e mesaj atmanız gerekiyor. Gelecek mesaja “ONAY” yazıp geri göndererek işleminizi tamamlayabilirsiniz. Bununla birlikte bankanızın ATM’sine gidip kartınızı koyduktan sonra basit bir kutucuğu işaretleyerek işleme açılmasını sağlayabilirsiniz. Bankanın kullanmış olduğu bir internet hesabınız varsa ya da mobil uygulaması ile de internet alışverişinize onay verme hakkınız var.

 

Tüm bunlarla uğraşmak istemiyorsanız bankanın müşteri hizmetleri servisi olan 0 850 222 0 900 numarasını arayarak da işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu kadar basit işlemlerden bir tanesini deneyerek kapalı olan online alışverişinizin tekrar açılmasına izin verebilirsiniz. Bankalar bu hizmeti kanun gereği kapatmaktadır. Çünkü son yıllarda bu konuda yaşanan çok sayıda olumsuz nedeniyle birçok insanın başına istemediği olaylar gelmiştir.

 

Finansbank Kredi Kartı Alışverişine Kapatma Finansbank üzerinden almış olduğunuz herhangi bir kartınızda internet üzerinden istemediğiniz bir durum nedeniyle para çekilebilir. Bu durum sizin haberiniz olmadan yapılsa da bir şey ispat edemediğiniz için bunu ödemek zorunda kalabilirsiniz. Ancak bu tür durumlar ile uğraşmamak için gene yukarıda bahsetmiş olduğumuz yöntemlerden birisini tercih ederek online alışverişi iptal edebilirsiniz.

 

İnternet alışverişi çok kolay bir hizmet olarak görülse de eğer bilgileriniz yanlış insanların eline geçerse hiçte istemediğiniz durumlar ile yüzleşebilirsiniz. En basit ve kolay yöntem bankanızın müşteri hizmetlerini aramak olacaktır. Telefonun açılması ile birlikte kredi kartı işlemlerine yönlendirileceksiniz ve müşteri temsilcisi ile yapacağınız görüşme sonrasında bu özelliği basit bir şekilde kullanıma kapattırabilirsiniz.

 

KAYNAK: https://www.parafikir.com

 

 

- Bir önceki yazımız olan Bakan Berat Albayrak: Türkiye İçin Değişim Başlıyor! başlıklı makalemizde ekonomi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *