«
 1. Ana sayfa
 2. Krediler
 3. Fibabanka’dan Esnafa Özel Kredi Paketi

Fibabanka’dan Esnafa Özel Kredi Paketi

Fibabanka'dan Esnafa Özel Kredi Paketi

Esnafların aniden ortaya çıkmış para sıkıntılarını sonlandırmak adına geliştirilen esnaf kredisi paketleri, birçok banka tarafından zaman zaman tanıtılmaktadır. Özellikle de kış aylarına gelindiğinde, esnaflar için hazırlanan bu özel kredi paketlerinin daha çok karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Şuan başvuruların kabul edildiği ve şartların da son derece uygun olduğu kredi paketlerine baktığımızda, Fibabanka doğrudan dikkatleri üzerine çekmektedir. Köklü bir bankacılık anlayışıyla hareket etmesine rağmen, hem şube sayısının yeteri kadar fazla olmaması hem de bankanın yeteri kadar tanınmıyor olması bilinse de, hazırlanan kredi paketi ile birçok esnaftan başvurular alınacaktır.

Fibabanka tarafından hazırlanan esnaf kredisi, öncelikli olarak pratik bir şekilde başvuru yapılmaktadır. Çünkü, bankanın hazırladığı bu özel kredi paketinden faydalanmak isteyen kişiler, ister cep telefonlarından tek bir kısa mesaj ile başvuru yapabilecek isterlerse de Fibabanka’nın internet sitesine giriş yaparak başvuru yapabilecekler.

Başvurusu

Esnafların hızlı bir şekilde kredi kullanabilmesi ve ödemelerinde de sorun yaşamamaları adına çalışmalarda bulunması, Fibabanka’nın geliştirdiği kredi paketini bir adım daha öne çıkarmaktadır. Başvuru yapacak olan esnaflarımıza, bu kredi paketinde 70 bin TL’ye kadar finansal destek sunulmaktadır. Başvuru yapacak kişilerin aklına genellikle ticari kredilerdeki şartlar gelse de, banka size çok özel şartlar sunmayacaktır. Yani; Fibabanka üzerinde bir ticari hesabınız bulunmasa bile başvurunuzu yapabilecek ve onay almanız halinde kısa sürede kredinizi teslim alabileceksiniz. Ancak, başvuru işlemlerinde, işletmenize ait özel belgeler talep edilecektir.

Kredi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler için başvuru kanalları da şu şekildedir.

 • Kısa mesaj ile başvuru
 • İnternet bankacılığı ile başvuru
 • Fibabanka internet sitesi üzerinden başvuru
 • Fibabanka şubelerinden yapılacak başvuru

Yukarıdaki başvuru kanallarından birisini tercih ederek, sizler de kredi başvurunuzu bankaya iletebilirsiniz. Kişilerin banka tarafından onay alıp almayacağını öğrenmesi, banka şubesine başvurduğunda da daha hızlı işlem alabilmesi için, kısa mesaj üzerinden başvuru yapmaları oldukça faydalı olacaktır. Bunun için de ESNAF yazıp boşluk bıraktıktan sonra TC kimlik numaranızı yazmalı, bu mesajı da 3422’ye göndermelisiniz. Kısa mesaj banka tarafından anında değerlendirilecektir.

Kısa mesaj üzerinden yaptığınız başvurularda, banka değerlendirmesi doğrudan banka sicili ve kredi notunuz üzerinden yapılacaktır. Bundan dolayı, kredi notu ya da banka sicilinde problemli görünen kişiler, şubeden de başvuru yapsa onay alamayacaktır.

Fibabanka'dan Esnafa Özel Kredi Paketi
esnaf kredisi

Fibabanka Esnaf Kredisi Hesaplama

Fibabanka’nın hazırlamış olduğu esnaf kredisi paketinde, 70 bin TL’ye kadar ve 36 ay vade seçeneği sınırı ile birlikte başvurular kabul edilmektedir. Kolayca başvuru yapabileceğiniz ve hızlı bir şekilde kredinizi teslim alacağınız bu hizmet için örnek hesaplamamız şu şekildedir.

 • Başvurulan Tutar: 10 bin TL
 • Kredi Faiz Oranı: %1,61
 • Vade Süresi: 12 Ay
 • Kredi Tahsis Ücreti ve Vergiler: 105 TL
 • Aylık Taksit: 928 TL

Kişilerin yapacakları başvurular için örnek hesaplamamız yukarıdaki gibidir. 10 bin TL ve 12 ay vade ile yaptığımız bu hesaplamada, 928 TL olarak yapılan ödemelerin sonucunda, borç bitimine gelindiğinde 11 bin 136 TL ödeme yapılmış olacaktır. Bu da kredi paketinin oldukça uygun olduğunu bir kez daha göstermektedir.

Esnaf Kredisi Başvurusu İçin Gereken Evraklar

Kişiler başvuru kanallarından hangisini tercih ediyor olursa olsun, asıl işlemleri banka şubesinden yapacaktır. Banka şubelerinden yapılacak başvurularda da şu belgeler talep edilmektedir.

 • Nüfus cüzdanı
 • Vergi levhası (E-Vergi Levhası da kabul edilmektedir.)
 • Ticaret Sicil Gazetesi ya da oda kayıt belgeleri, faaliyet belgeleri
 • Adres beyanı
 • İmza beyannamesi

Bu belgeleri hazırlayan vatandaşlarımız, Fibabanka şubelerinde sorunsuz bir şekilde başvurusunu yapacak ve aynı gün başvuru sonucunu öğrenecektir.

- Bir önceki yazımız olan Peşinat Ödemeye Gerek Kalmadan Taşıt Kredisi Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde peşinatsız taşıt kredisi ve taşıt kredisi kampanyası hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *