«
 1. Ana sayfa
 2. Krediler
 3. Fibabanka’dan Çiftçilere Özel Düşük Faizli Tarım Kredileri

Fibabanka’dan Çiftçilere Özel Düşük Faizli Tarım Kredileri

Fibabanka'dan Çiftçilere Özel Düşük Faizli Tarım Kredileri

Ülkede tarımsal faaliyetlere hız kazandırmak, çiftçinin daha kolay bir şekilde üretim yapabilmesini sağlamak ve her şeyden önce de maddi açıdan çiftçilerin rahat edebilmesi için, Fibabanka tarafından birçok farklı alanda kullanım imkanı bulunan kredi paketleri ile hizmet sunulmaktadır. Fibabanka desteklerine baktığımız zaman, çiftçilerin farklı bankalardan hizmet almak yerine, ihtiyaç duyacakları tüm bankacılık hizmetlerine tek bir bankadan ulaşmalarının amaçlandığını görebiliriz. Çiftçiler için Fibabanka’nın geliştirmiş olduğu krediler ve diğer bankacılık ürünleri ise şu şekildedir.

 1. İşletme Kredileri
 2. Yatırım Kredileri
 3. Genel Kredi Destekleri

Genel olarak 3 ana gruba ayrılan bu kredi desteklerinde, çiftçilerin tamamen rahat etmesi amaçlanmaktadır. Ancak, bahsettiğimiz kredi destek paketleri, kendi içerisinde birçok farklı alana ayrılmaktadır. Bunları da şu alt başlıklar ile açıklamamız mümkündür.

Fibabanka Tarımsal İşletme Kredileri

Çiftçilerimizin genel olarak harcamalarını kapsayan işletme kredilerinde, birçok farklı kredi paketi bulunmaktadır. Burada çiftçilerimizin ekim, dikim, gübre ve ilaçlama, sulama, sulama tesisatı, toplama ve hasat giderlerinin karşılanması amaçlanmaktadır. Üretim ve hasat döneminde karşılaşacakları tüm masrafları kapsayan bu kredi paketlerinde, azami vade süresi olarak da 1 yıl tercih edilebilmektedir. Buna göre, işletme kredileri adı altında başvuru yapabilecekleri alt kredi paketlerini şu şekilde sıralayabiliriz.

 1. Spot Tarım Kredisi
 2. Tarımsal Rotatif Kredi Paketi
 3. Tarımsal Kredili Ticari Hesap
 4. TMO Makbuz Senedi Karşılığında Kredi

Çiftçilerimiz ana harcamalarını karşılamak için yukarıda belirttiğimiz kredi paketlerine başvuruda bulunabilecektir. Başvurular için ise, Fibabanka şubelerine gidilmesi gerekmektedir.

Fibabanka'dan Çiftçilere Özel Düşük Faizli Tarım Kredileri
tarım kredisi

Fibabanka Tarımsal Yatırım Kredileri

Tarım kredisi desteklerinin yanı sıra, Fibabanka tarafından üretimde zamandan ve emekten tasarruf edilmesinin sağlanması için, yatırım destek kredisi de sunulmaktadır. Yatırım kredisi paketlerine geçmeden önce, bu kredi paketi ile neler yapılabileceğine bakalım. Buna göre, tarımsal üretimde kapasitenin arttırılması, modernize çalışmalarının yapılması ya da yeni tesislerin kurulması için kredi desteği alınabildiğini belirtebiliriz. Kişiler bu kredi paketlerinde de 1 yıllık vade süresinden faydalanacaktır. Ödemeler aylık ya da sadece hasat döneminde olacak şekilde ayarlanabilecektir.

 1. Traktör Alım Kredisi
 2. Tarla ya da Arazi Alım Kredisi
 3. Makine ve Ekipman Alım Kredisi
 4. Seracılık Kurulum ve Modernize Kredisi
 5. Meyvecilik Kredisi
 6. Tarımsal İşletme Edindirme Kredisi
 7. Projeli Yatırım Kredisi Desteği
 8. Hibe Destekli Kredi Paketi (KKYDP ve IPARD)

Çiftçilerin işletmelerini geliştirmeleri ve maliyetleri en aza indirmek adına yapacakları çalışmalarda, yatırım kredilerinin payı oldukça fazladır. Bu alanda yapılacak başvuruların da aynı şekilde Fibabanka şubelerinden yapılması gerekmektedir.

Fibabanka Genel Tarım Kredisi Paketleri

Tarım kredisi konusunda neredeyse tüm ihtiyaç duyulan alanlarda bir kredi paketi sunan Fibabanka, çiftçilerimizin tarım dışındaki ihtiyaçlarını da düşünerek, genel kredi desteleri sunmaktadır. Buna göre, çiftçilerimizin konut alımı, taşıt alımları ya da genel ihtiyaç kredisi alanlarında da uygun faiz oranlarından hizmet almasını sağlamaktadırlar. Bireysel kullanımların dışında kullanım özelliği bulunan bu kredilerde, ilk olarak vade sürelerinden söz etmemiz gerekecektir. Çiftçilerimizin büyük bir kısmı, aylık vadeli kredilerde ödeme güçlüğü çektiğinden dolayı, Fibabanka tarafından geliştirilen bu kredi paketlerinde daha esnek ödeme koşulları bulunmaktadır.

Buna göre çiftçilerin kullanacakları konut, taşıt ya da genel ihtiyaç kredisi paketlerinde, aylık, üç, altı ve on iki aylık olmak üzere vade seçimleri yapılmaktadır. Çiftçiler aynı zamanda hasat döneminde ödemelerini yapacakları şekilde de vade seçimi yapabilecektir. Ara ödeme yapmak istediklerinde ise, konut kredisi dışındaki kredi paketlerinde herhangi bir ceza ödemeye gerek kalmadan kredilerini daha erken bitirebilecektir.

- Bir önceki yazımız olan Peşinat Ödemeye Gerek Kalmadan Taşıt Kredisi Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde peşinatsız taşıt kredisi ve taşıt kredisi kampanyası hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *