«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. Fibabanka Krediden Cayma Nasıl Yapılır?

Fibabanka Krediden Cayma Nasıl Yapılır?

Fibabanka Krediden Cayma Nasıl Yapılır?

Türkiye’de hizmet veren önemli özel banka kuruluşlarından olan Fibabanka; ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi gibi ürünleri kullandırarak farklı alanlardaki nakit ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Banka üzerinden başvurduğunuz kredilerden daha sonra çeşitli gerekçelerle vazgeçebilirsiniz. Kredileri iptal etme konusunda kişilerin çeşitli hakları bulunuyor. Tüketici Kanunlarında yer alan maddelere göre kredilerin iptal işlemlerini dilediğiniz gibi yürütebilirsiniz. Şayet bir Fibabanka üzerinden başvurduğunuz kredilere kesin onay geldiyse, bu durumda Fibabanka Krediden Cayma işlemleri için banka şubesine giderek şahsen başvurmanız gerekiyor.

Fibabanka Kredi İptal Dilekçesi

Sizin için hazırlanan krediyi iptal etmek için banka şubelerine bir iptal dilekçesi vermeniz gerekiyor. Bu dilekçede gerekçesi ile birlikte kredinin iptalini belirtmeniz isteniyor. Söz konusu dilekçenin örneğine şubelerden ulaşabilirsiniz. Gişe görevlisinden talep ettiğiniz zaman sizlere bir iptal dilekçesi örneği verilecektir. Bu dilekçeyi doldurarak bankaya teslim ettiğiniz zaman krediniz iptal edilmiş olacaktır. Bununla beraber bankadan onaylanan krediniz sizlere verilmiş ve üzerinden belirli bir süre geçmiş olabilir. Bu tip durumlarda da kişilerin belirli hakları vardır.

Fibabanka Alınan

Kredinize kesin onayı aldıktan sonra Fibabanka şubelerinden kredinin tutarını alabilirsiniz. Bu aşamadan sonra en geç 14 gün içerisinde krediden cayma hakkınız vardır. Eğer bu 14 günlük süre içerisinde vazgeçerseniz, hiçbir faiz ödemeden krediyi iptal edebilirsiniz. Bu aşamada aldığınız kredinin tüm tutarını iptal dilekçesi ile birlikte bankaya vermeniz gerekiyor. Şayet krediyi aldıktan sonra 14 günlük süreyi geçirdiyseniz, Fibabanka Krediden Cayma işlemlerinde bankaya işleyen faizi ödemeniz gerekir. Ayrıca dosya masraflarını da hiçbir şekilde bankadan geri alamazsınız.

Geri Alınır mı?

Fibabanka üzerinden yapacağınız kredi başvurularında tarafınızdan belirli bir dosya ücreti alınır. Fibabanka Krediden Cayma gündeme geldiği zaman kişilerin en fazla merak ettiği nokta, ödenen bu dosya masraflarının geri alınıp alınamayacağıdır. Eğer krediden yasal olarak 14 gün içerisinde vazgeçtiyseniz, ödediğiniz tüm dosya masraflarını geri alabilirsiniz. Buradaki tek istisna ekspertiz ücretlerine aittir. Zira taşıt kredisi ve konut kredisinde ödenen ekspertiz ücretlerini geri alabilmenin herhangi bir yolu bulunmuyor.

- Bir önceki yazımız olan Şekerbank Krediden Cayma Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Onaylanan kredinizi iptal ettirmek, Şekerbank Kredi İptali ve Şekerbank Kredi Masrafları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *