«
  1. Ana sayfa
  2. Bankacılık
  3. Fibabanka Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Fibabanka Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Fibabanka Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Nakit, günümüzün en büyük sorunları arasında yer almaktadır. Evlenecek, tatile çıkacak ya da evini yenileyecek olan kişiler nakit sıkıntısı yaşadığından dolayı hayallerinden de büyük ölçüde geri kalmaktadır. Bu noktada ise bankalar devreye girmekte ve müşterilerin tüm nakit sorunlarını çözmeye çalışmaktadır. Fibabanka da ihtiyaç kredisi konusunda avantajlar sunan bankalar arasında yer almaktadır.  sorusu ise en çok sorulan sorular arasında yer almaktadır. Fibabanka aracılığı ile kredi başvurusu yapmak isteyen müşteriler için uygun başvuru kanalları aşağıda tüm detayları ile yer almaktadır.

Fibabanka kredi başvurusu nasıl yapılır? sorusuna verilebilecek ilk cevap elbette Fibabanka şubeleridir. Müşteriler ne kadar kredi kullanımı gerçekleştirmek istediğini şubelere bildirmekte, şubeler ise sistemler aracılığı ile tüm girişleri sağlamaktadır. Girişler yapıldıktan ve müşterilerin talepleri değerlendirmeye alındıktan sonra evraklar da dosyaya eklenmekte ve incelemeye alınmaktadır. Esas incelemeler ise merkez bankası aracılığı ile TC kimlik numaraları üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bu noktada kişilerin banka geçmişleri incelenmekte ve kredi puanına göre değerlendirmeler yapılmaktadır. Şube nezdinde değerlendirme yapılıyor gibi görünse de aslında müşterilerin tüm kredi işlemleri genel müdürlükler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Fibabanka kredi başvurusu nasıl yapılır sorusu için bir diğer alternatif cevap ise internet bankacılığıdır. Fibabanka internet bankacılığına giriş yapan müşteriler TC kimlik numaralarını, talep ettikleri tutarı, vade seçeneğini ve aylık gelirini girdikten sonra onay tuşuna basmalı ve kısa mesaj gelmesini beklemelidir. Müşteriler ön onaylı bu sistem sayesinde kredilerinin olumlu ya da olumsuz olduğunu kısa bir süre içinde öğrenebilmektedir. Aslında onay kısa mesajının gelmesi, kredinin %100 onaylandığı anlamına da gelmemektedir. Müşteriler belgeledikleri gelirler karşılığında kredi kullanımlarını sağlayabileceklerinden dolayı internet bankacılığı esnasında girdikleri bilgiler de önem taşımaktadır.

Fibabanka müşterileri kredi başvurularını yaptıktan ve şubeye gittikten sonra onaylanan kredilerini kullanabilmekte ve hızlı bir şekilde nakit ihtiyaçlarını da karşılayabilmektedir. Özellikle kredi konusunda sıkıntısı olan kişiler mutlaka bankanın talep etmiş olduğu evrakları ibraz etmek durumundadır. Aksi takdirde banka kredisi onaylanmayacaktır.

- Bir önceki yazımız olan En Hızlı Kredi Veren Bankalar ve Başvuru Yolları başlıklı makalemizde Akbank Hızlı Kredi, En Hızlı Kredi Veren Bankalar ve HalkBank Hızlı Kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *