«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. Fibabanka Konut Kredisi Başvuru Şartları ve Faiz Oranları

Fibabanka Konut Kredisi Başvuru Şartları ve Faiz Oranları

Fibabanka Konut Kredisi Başvuru Şartları ve Faiz Oranları

Kişiler yeni bir ev satın almak istediklerinde nakit ihtiyaçlarını karşılayamaz durumda iseler doğal olarak banka kredilerine başvuru gerçekleştirmektedirler. Türkiye’de pek çok banka hisse konut kredisi konusunda müşterilere destek sunmak için hizmet vermektedir.  müşterilerin yararlanabileceği ve evlerini kısa sürede satın alabileceği krediler arasında yer almaktadır. Maksimum 120 ay vadeli olarak sunulan Fibabanka konut kredisi kapsamında evlerin yüzde yetmişi için kredi olanağı müşterilere sunulmaktadır. Müşteriler Türkiye bulunan herhangi bir Fibabanka şubesinden başvuru işlemlerini gerçekleştirebilmekte ve kredilerinde kısa vadede kullanabilmektedir.

ve Vade Seçenekleri

Fibabanka konut kredisi kapsamında 120 ay vade seçeneğinin yanı sıra müşteriler çok daha kısa vadede de kredi kullanımı gerçekleştirebilmektedir. 3 ile 60 ay arası konut kredisi Fibabanka kapsamında yüzde 1.63 iken 61 ile 120 ay arasında faiz oranı yüzde 1.65 olarak belirlenmiştir. Kredi kullanımı gerçekleştirmek isteyen kişiler bu faiz oranlarını değerlendirme altına alarak kredi başvurularını gerçekleştirebilmektedir. Satın alınması istenen evleri ekspertiz gönderimi gerçekleştirildikten sonra eve ait eder bildirilmekte ve bu ederin yüzde 70’i kadar olan kısım banka tarafından konut kredisi olarak karşılanmaktadır. Müşteriler 120 aya kadar olan vade seçeneklerinin yanı sıra, 36-48 ya da 96 ay vade seçeneklerini de değerlendirebilmektedir.

için Gerekli Evraklar

Fibabanka konut kredisi kullanımı gerçekleştirmek isteyen kişilerin nüfus cüzdanı fotokopileri ile herhangi bir şubeye başvuru gerçekleştirmeleri yeterli olmaktadır. Kişilerden duruma göre ek belge talep edilebilmektedir. Satın alınması istenen evin tapu fotokopisi ve son 6 aya ait maaş bordrosu ekstra olarak talep edilen belgeler arasında yer almaktadır. Firma ortakları Fibabanka aracılığı ile konut kredisi kullanmak istiyorlar ise vergi levhası fotokopisi, nüfus cüzdanı fotokopisi, son 3 yıla ait gelir tablosu ya da bilanço mizan vergi tahsilat makbuzu ve tapu fotokopisi ile şubelere başvuru gerçekleştirmek durumundadır. Şube yetkilileri başvuru taleplerini aldıktan ve gerekçeleri gerçekleştirdikten çok kısa bir süre sonra müşterilere dönüş sağlanmakta ve onaylanan krediler kullanılmaktadır. Kişilerin başvurularının kesin olarak onaylı almayacağı da mutlaka müşterilerin bilmesi gereken noktalar arasında yer almaktadır.

- Bir önceki yazımız olan Kuveyt Türk Taşıt Kredisi Şartları ve Faiz Oranları başlıklı makalemizde Kuveyt Türk İkinci El Taşıt Kredisi ve Kuveyt Türk Taşıt Kredisi Faiz Oranları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *