«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. Faturalı Hatta Kredi Çekme Dönemi Sonsuza Dek Kapandı!

Faturalı Hatta Kredi Çekme Dönemi Sonsuza Dek Kapandı!

Faturalı Hatta Kredi Çekme Dönemi Sonsuza Dek Kapandı!

Artık faturalı hatta kredi çekilmeyecek mi? sorusuna BDDK tarafından yapılan son düzenlemeyle net bir cevap verildi. Açık konuşmak gerekirse, satış yapmak ya da daha doğrusu ticaret yapmak dürüst temellere dayanmalıdır. Telefon almak maksadıyla piyasadan nakit para akışına destek olmak pek de doğru görünmüyor. Bu süreçte BDDK tarafından yapılan açıklamayla, hemen her türlü teknoloji satıcısına darbe vuruldu. Geçmişte 36 aya kadar telefon taksiti yapabilen firmalar, şu anda maalesef taksit yapamıyorlar. Vatan ve Mediamarkt gibi büyük teknoloji satıcıları da bu kapsama dahil durumda. Özellikle operatör şubelerinden 5.000 TL civarında alınan telefonların komisyon payı alan operatör temsilcisi tarafından nakit paraya anında çevrilmesi olayı, halk arasındaki adıyla faturalı hatta kredi çekme işlemi tarihe karıştı.

Faturalı Hatta Kredi Çekmek İleride Serbest Olur Mu?

çekme yasağı sonrasında buna bel bağlayan kredi mağdurları akıllarında hep aynı soruyla dolaşıyor. Kredi maksadıyla alınan ve faturaya ek olarak ödenen telefonların taksitli satışı tekrar gündeme gelecek mi? Sorusunu soranlar için BDDK tarafından uygulamaya geçirilen yaptırımı biraz daha yakından inceleyelim. Açık konuşmak gerekirse, telefon ve bilgisayar tarzı ürünlere getirilen taksit kısıtı sonrasında Apple boykotu ile gündeme gelen hükumet teknoloji sektörünü bir hayli hareketlendirdi. Türkiye ekonomi tarihi için nispeten önem arz eden bu iki olayın üst üste gelmesi ne yazık ki, BDDK’nın yakın tarihte tavrından vazgeçmeyeceği izlenimini uyandırıyor. Bu da yakınlarda faturaya ek kredi çekilemeyeceği anlamına gelmektedir.

Faturalı Hatta Kredi Çekme Alternatifleri Nelerdir?

zaten 5.000 TL değerindeki telefonu satıp alıcıya 4750 TL gibi komisyon alınmış fiyatlar sunuyorlar. Bu durumun farklı versiyonunu uygulayan kuyumcular da bulunmaktadır. Faturadan kredi çekme sürecinde muhatap operatör firması olurken, bu kuyumcu kredilerinde ise muhatap senetler oluyor. Dikkatli olunması gereken nokta ise kuyumcuların biraz daha yıpratıcı neticelere sebep olabilecek güçte olmaları. Senet ve sonrasında gelen krizler genelde 3. sayfa haberi olarak karşımıza çıkıyor. konusunda sizlere sunabileceğimiz alternatifler ne yazık ki şimdilik bu kadar.

- Bir önceki yazımız olan Denizbank İhtiyaç Kredisi İle Anında Tüketici Kredisi Kullanın! başlıklı makalemizde Denizbank ihtiyaç kredisi faiz oranları ve Denizbank ihtiyaç kredisi özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *