«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. Faturalı Hatlara Kredi Alınır Mı?

Faturalı Hatlara Kredi Alınır Mı?

Faturalı Hatlara Kredi Alınır Mı?

Yaşanmakta olan para sıkıntıları her zaman insanların huzurunu kaçırmakta ve problemlere neden olmaktadır. Çünkü günümüzde milyonlarca kişi zor şartlarda geçinmekte ve bu sebepten de maddi problemleri aşmakta güçlük çekmektedir. Akla gelen ilk çözüm yolu bankaların kredi hizmeti olsa da adı geçen bu yerler yalnızca kendi şartlarına uygun olan kişilere kredi vermektedir. Özellikle kredi notu düşük olan kişiler ya da finansal sicili bozuk olanlar bankalar tarafından geri çevrilmekte ve bu durum da maddi problemlerini çözecek banka harici yerler arayan kişilerin sayısını her geçen gün daha da arttırmaktadır. İşte bu noktada bahsi geçen kişilere çözüm olanağı sunanlardan biri de faturalı hatlara kredi veren yerler olmaktadır. veren bu yerler günümüzde son derece popüler olmak ile beraber bu konu ile alakalı olarak merak edilen her şey yazımızın devamında açıklanmaktadır.

Banka kredisi alma imkanı olmayan ve yaşadığı mağduriyeti gidermek için banka harici kredi veren yerlerden hizmet almak isteyen kişiler her ne kadar faturalı hatta kredi almak isteseler de akıllarına gelen ilk soru “faturalı hatta kredi nasıl oluyor?” konusudur. Aslında bu iş her ne kadar zor ve karmaşık görünse de aslında çok kolaydır. Sistem olarak GSM operatörlerinin faturaya ek cihaz satma kampanyalarını kullanılmaktadır. Bu uygulamayı kısaca açıklamak gerekir ise;

  1. mevcut olan kredinin miktarına uygun olan bir cihazı faturanıza ek olarak size satmaktadırlar.
  2. Ödemesi faturanıza yansıtılacak olan bu cihaz size satılır satılmaz, telefoncu tarafından sizden geri satın alınmakta ve bu sayede elinize nakit para geçmektedir.
  3. Bu aşamada telefoncu cihazı sizden satın alır iken piyasadaki tutarından daha düşük bir ödeme yapmaktadır. Bunu nedeni ise vermekte olduğu faturaya ek kredi hizmeti karşılığında alacağı komisyonu tahsil etmektir.
  4. Bir önceki açıklamadan da anlayacağınız üzere bahsi geçen bu telefoncular verdikleri hizmetler karşılığında komisyon almakta ve bu rakamlar yüzde on ile yüzde on beş oranında değişmektedir.

Bu süreci bir örnek üzerinden anlatmamız gerekir ise; söz gelimi 2 bin Türk Lirası tutarında bir krediye ihtiyacınız var. GSM hattına kredi veren telefoncunuz ödemesi faturaya ek olan 2200 Türk Lirası tutarındaki cihazı size satıyor. Daha sonra kutusu dahi açılmamış cihazı sizden 2 bin liraya alıyor. Sonra kendisi yine piyasa fiyatı olan 2200 liraya satıyor. Aradaki 200 lira ise telefoncunun komisyonu oluyor.

Faturalı Hatta Kredi 2018

Bahsi geçen bu hizmet kredi danışmanlık firmaları ya da kredi çıkartan yerlerden çok daha güvenilir ve de en önemlisi tamamen yasaldır. Bu sebepten dolayı eğer bankalardan kredi alma olanağınız yoksa ve bu sebepten banka harici kredi veren yerler arıyorsanız en makul çözüm faturalı hatta kredi başvurusu yapmaktır. Üstelik bu konuda sunulan olanaklar;

  • Türkcell hatta kredi,
  • Vodafone hatta kredi ve
  • Türk Telekom hatta kredi olarak çeşitlilik de göstermektedir.

Bu hizmet kapsamında 10- 15 bin Türk Lirasına varan rakamlarda kredi almak mümkün olmak ile beraber, dikkat etmeniz geren en önemli detay ise düşük komisyonla kredi veren yerler tespit etmektir. Böylece az bir ödeme ile yaşamakta olduğunuz nakit sıkıntısını çözme olanağı yakalayabilirsiniz.

- Bir önceki yazımız olan Albaraka İhtiyaç Kredisi Özellikleri 2018! başlıklı makalemizde Albaraka İhtiyaç Kredisi ve Albaraka kredi başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *