Ana sayfa / KREDİLER / Faizsiz Esnaf Kredisi Veren Bankalar ve Faizsiz Esnaf Kredisi Şartları

Faizsiz Esnaf Kredisi Veren Bankalar ve Faizsiz Esnaf Kredisi Şartları

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Esnaflar, ülkemizin bel kemiği olan ticari unsurların başında gelmektedir. Günümüzde büyük alışveriş merkezleri ve tekelleşmiş marka ve mağazalarla boy ölçüşebilmek adına, bankalar tarafından esnaflara büyük oranda krediler sağlanmaktadır. Esnafı geliştirmek ve yüceltmek adına yapılan bu uygulamalardan elbette en çok küçük ve orta ölçekli esnaflar faydalanmaktadır. Esnafın nakit sorununa ve bununla birlikte daha birçok problemine çözüm olmak amacıyla geliştirilen bu krediler, son zamanlarda bankalar tarafından faizsiz biçimde sunulmaktadır. Esnafın gelişmesine ve iş hacmini arttırmasına dönük olarak gerçekleştirilen faizsiz esnaf kredilerinden pek çok esnaf da büyük bir mutlulukla faydalanmaktadır. Faizsiz esnaf kredisi, diğer kredi çeşitlerinden farklı olarak, herhangi bir faiz işletilmeden verilen kredilerdir.

Faizsiz Esnaf Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Esnafa yardımcı olmak amacıyla işletime sokulan faizsiz esnaf kredisini ilk olarak veren kurum ve kuruluşların başında KOSGEB gelmektedir. Devlet destekli olarak esnafa kredi sağlayan KOSGEB, ilk önceleri düşük faizli esnaf kredileriyle, şu anda da tamamen faizsiz esnaf kredileriyle büyük bir yardım sunmaktadır. KOSGEB bünyesinde verilen bu faizsiz kredinin genellikle belli bir alt ya da üst limiti oluyor. Veyahut sadece belirli bir miktarda kredi ancak faizsiz olarak verilebiliyor. Örnek verecek olursak, geçtiğimiz senelerde esnafa faizsiz 30 bin liralık krediler verilmeye başlanmıştı. Bu kredi, ilk önce bakkal, manav ya da kasap gibi gıda sektöründe işletme yapan KOBİ’lere verilmişti.

Esnafın derdine deva olmak umuduyla faizsiz esnaf kredisi veren bir diğer kurum ise Halkbank. Halkbank’ın bu kredisinden yararlanabilmek için öncelikle bir kefil gerekiyor. Bu kredi de yine KOSGEBinkine benzer şekilde, 30 bin liralık bir miktar üzerinden ödeniyor.

Halkbank Faizsiz Esnaf Kredisinden Yararlanabilecekler

  • Öncelikli olarak, daha çok zanaat alanında faaliyet göstermek üzere, kaybolmaya yüz tutmuş meslek erbaplarına faizsiz esnaf kredisi sağlanacak. Bakır işlemeciliği, halı dokuma, keçecilik vs. bunlara örnek verilebilir.
  • Bir diğer şart ise bu krediye başvuracak esnafın mutlaka bir ustalık belgesine sahip olması gerekliliği. Bu belgenin ise en az 3 yıllık olması gerekiyor.
  • Diğer bir şart; faizsiz esnaf kredisine başvuracak olan esnafın KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimini bitirmiş ve 30 yaşını doldurmamış olması gerekliliği.

- Bir önceki yazımız olan Denizbank Cep Telefonu Kredisi Nasıl alınır? başlıklı makalemizde cep telefonu kredi başvurusu, Denizbank cep telefonu kredi başvuru ve Denizbank şubesi hakkında bilgiler verilmektedir.


Benzer Yazılar

Kredi Kartını Nakde Çevirme Yöntemleri

İçindekiler1 Kredi Kartını Nakde Çevirme Yöntemleri1.1 Kredi Kartını Nakde Çevirme 20191.2 Kredi Kartını Nakde Çeviren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir