«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. Faizsiz Esnaf Kefalet Kredisi Şartları Nelerdir?

Faizsiz Esnaf Kefalet Kredisi Şartları Nelerdir?

Faizsiz Esnaf Kefalet Kredisi Şartları Nelerdir?

2017 yılı itibari ile esnaf kefalet kooperatifi tarafından verilecek destek için esnaf kefalet kredi şartları yenilendi. Devlet 2017 yılında yeni girişimlerde bulunarak destek vererek birçok kredi, teşvik kredisi, hibe kredisi planlama yoluna gitti. Esnaflar bu kredilerden yararlanabilmek için öncelikle esnaf kefalet kooperatiflerine üyeliklerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bu üyelikten kısaca şöyle bahsedebiliriz. TC vatandaşı iseniz veya TC vatandaşlığınız yok ise Türkiye içerisinde bulunan ve faaliyet gösteren bir işyerinizin olması gerekmektedir. Esnaf kefalet tarafından farklı farklı krediler verilmektedir. Bunlardan ilk olarak 30 bin lira sıfır faizsiz esnaf kefalet Halkbank 2017 yılı kredisine bakalım. Bu kredi de halk bankasının desteği ile birlikte kefalet kooperatifleri 30 bin lira faizsiz kredi verecektir. Bu krediden yararlanabilmek isteyenlerde şu şartların olması gerekmektedir.

  • Esnaf ve hobiler kooperatif üyeliklerine sahip olmalılar.
  • Başvuru tarihleri açıklandığında halk banka giderek başvuru da bulunun.

Bu fırsatı kaçırmayın. Çünkü 2016 yılında verilmiş olan 30 bin TL kari den bütçe kalmadığı için yararlanamayan birçok hobi oldu. Erken davranarak sizlere tanınan bu fırsattan yararlanın.

Faizsiz Esnaf Kefalet Kredisi Şartları Nelerdir?
esnaf kefalet kredi şartları

Esnaf Kefalet İşletme Kredi ve Koşulları Nelerdir?

Bu kredi şekli genel olarak kooperatifte alınan kredi şekillerinden bir diğeridir. Esnaf kefalet kredi şartları bakımından oldukça zengindir. Kredinin asıl kullanım amacı döner sermayeye destek ve esnaf sanatkarlarının ihtiyaçlarını karşılamak için destek amaçlı olsa da bu krediyi çoğu esnaf genel ihtiyaçlarını karşılamada çözüm amaçlı da kullanmaktadır. Kredi vade süresi 1 ile 60 ay arasındadır. Faiz oranı ise 1 yılda vade farkı %4,1, 1 yıldan 5 yıla kadar olan sürede vade farkı %5 oranında kullanılmaktadır. 2017 yılında gerekli şartları yerine getiren herhangi bir esnaf en fazla 150 bin lira kullanabilme hakkına sahiptir.  Bir diğer kredi seçeneği esnafa özel olarak verilen özel ıskonto kredisidir. Bu kredi tam anlamı ile indirim kredisidir. Kredinin tam olarak amacı ise teskomb tarafında esnafa küçük ihtiyaçlarını kısa süreli karşılayabilmesinde yardımdır. Kullanım alanına göre en çok 10 bin ile 20 bin TL arası kullanılmaktadır. Küçük ihtiyaçlar için tasarlanan bu kredinin en uzun ödeme vadesi ise 9 aydır. Kısacası elinizdeki birikimi harcamanıza yada başkalarından borç bulmanıza gerek kalmaması için tasarlanan kolaylık tanıyan bir kredi şeklidir. Bu sayede kredi kartından nakit çekim işlemi yapıp daha yüksek faizler ödemenize gerek kalmayacaktır.

Diğer Esnaf Kefalet Kredi Seçenekleri

Eşit taksitler halinde aylık kredi seçeneği de bulunmaktadır. Bu seçenekte kredi paketinde sizlere sunulan şartlar işletme kredi özelliklerine benzemektedir. Aylık taksitler halinde işletme kredisini farklı özellikler olmak üzere 24 aya kadar kullanabilirsiniz. Faiz oranları ve en fazla verilebilecek tutar yine diğer kredi şekli ile aynıdır. Krediye teminat olarak kooperatif kefaleti ve şahıs kefaleti, ipotek, ticari işletme rehini gösterilebilir. Kredi vadesini 12 ay ila 24 ay arasında tercih edebilirsiniz. Esnaf kefalet kredi şartları bu kadarla da sınırlı değil. Diğer bir seçenek ise tesis kredisidir. Bu kredinin amacı ise üye olanların yeni açacakları işletmeleri için makine ve teçhizat alımları ile diğer giderlerinde kullanabilmeleri için finansal destek sağlamaktır. İsteğe göre bu kredi şeklinde de esnaflar diğer amaçları için kullanım yapabilirler. Kredinin limiti 150 bin TL ile sınırlıdır. Ödeme vadesi ise 2 yıl ile 5 yıl arasındadır. İhtiyaç ve gelirinize göre size uygun krediyi seçerek bu fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

 

- Bir önceki yazımız olan BORÇ TRANSFER KREDİSİ NEDİR? başlıklı makalemizde Borç kapatma ve Borç transfer hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *