«
 1. Ana sayfa
 2. Kosgeb
 3. Faiz Ödemeden İş Kurmak İçin KOSGEB Kredisi

Faiz Ödemeden İş Kurmak İçin KOSGEB Kredisi

Faiz Ödemeden İş Kurmak İçin KOSGEB Kredisi

Kendi işinin patronu olmak isteyenler için devlet tarafından birçok destek sunulmaya devam edilmektedir.KOSGEB Kredisi de bunlardan sadece biridir. Siz hayal etmeye devam ettikçe destekleneceğinizi unutmayın. Birçok iyi fikrin destek bulamadığı için kaybolup gittiği bir gerçektir. Hem ülke hem de insanlık için önemli olabilecek bu fikirlerin yok olmasına müsaade etmek istemeyen bu kurum tüm desteğini halk için sunmaktadır. Sırf bu iş için bu kuruma bağlı çalışan çok sayıda devlet personeli bulunmaktadır. İstekli girişimcilerin sağlayabileceği faydanın farkında olan bu kurum sayesinde sizlerde bir atılım gerçekleştirebilirsiniz.

Devlet güvencesi altında kendi işinizin patronu olabilirsiniz ve çok sayıda insana da iş imkânı sağlayabilirsiniz. Bunların hepsi artık sizin elinizde. Kendi işinizi kurarken faizsiz bir kredi imkânı size sunuluyor. Tek yapmanız istenilen ise işiniz. Evet, hem sevdiğiniz işi yapacaksınız hem de faizsiz bir destek alacaksınız.

KOSGEB Başvurusu Nasıl Yapılır?

 İyi bir fikriniz olduğuna inanıyorsanız hem kendiniz için hem de ülke ekonomisi için destek almaktan çekinmeyin. Devletin size sağlamış olduğu bu imkânlardan yararlanmak sonuna kadar hakkınız. Başvuru yapmak isteyenlere çeşitli bilgilendirme yolları ile ulaşılmaktadır. Daha sonraları ise tüm girişimciler için verilecek olan kurslar da mevcuttur.  Yani hem maddi destek almış oluyorsunuz hem de iş için gerekli bilgileri ediniyorsunuz. Kurum sadece maddi olarak değil gerçek anlamda da yanınızda olduğunu bu sayede açık bir şekilde göstermiş oluyor.

KOSGEB kredisi  için kuruma ait birimlerden yardım alabilirsiniz. Ayrıca İŞ-KUR aracılığı ile başvuru talebinizi iletebilirsiniz. Başvuru için izlenmesi gereken yoldan bahsedelim;

 • Veri tabanına kaydolmak ilk iştir.
 • KOBİ Beyannamesi, bilgi dokümanının yan sıra sizden istenen formları da doldurmayı unutmayın. Ardından tüm bu belgelerin bir kopyasını alın.
 • İş fikrinizi ikna edici kılmak adına detaylı bir plan hazırlamaktan kaçınmayın. Kendinizi ne kadar iyi ifade ederseniz, kabul edilme ihtimaliniz de o derece artacaktır.
 • Sonrasında sizden gerekli şartları sağlamanız istenecektir.
Faiz Ödemeden İş Kurmak İçin KOSGEB Kredisi
KOSGEB kredisi

KOSGEB Kredisi Şartları

 Kurum hem sizi hem de kendini düşünerek, destek için sizden bazı şartları sağlamanızı beklemektedir. Bu şartları sağlamanız konusunda zaten size fazlasıyla yardımda bulunulacağından şüpheniz olmasın. Artık yapmanız gereken girişimci ruhunuzu göstermek ve kendi işiniz için var gücünüzle çalışmak. Sunulan bu imkânlardâhilinde hayalleriniz artık gerçek hayattaki yerine kavuşabilir. KOSGEB kredisi şartları için  sizden ne gibi şeyler isteniyor merak ediyorsanız şöyle sıralayalım;

 • Size bir kurs verileceğinden bahsetmiştik, öncelikle bu kursu bitirmeniz sizden beklenmektedir. Adından kursu bitirdiğinize dair size bir sertifika verilecektir. (Bu programın adı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimidir)
 • Kredi imkânından yararlanmak için başvuru işlemlerinizin yapılmış olması gerekir.
 • Sonrasında başvurunuz değerlendirilmeye alınacak ve sonuç size bildirilecek. Başvurun kabul edilebileceği gibi ret edilme olasılığı da vardır.
 • Eğer başvurunuz kabul edilirse 3 ay içerisinde kaydınız gerçekleşecek.
 • Kayıt işlemlerinden sonra kurum tarafından size bir taahhütname imzalatılacaktır.
 • Eğer işi ağırdan alırsanız ve tüm bu işlemler için 3 aylık süreyi geçirirseniz, istekli olmadığınız var sayılacaktır. Doğal olarak kurum size yatırım yapma riskini almayacak ve başvurunuz geçersiz sayılacaktır.
 • 1 defa bu destek imkânından yararlanabilirsiniz. Ayrıca aynı iş proje için 3 kez başvuru yapabileceğinizi unutmayın sakın.

Tüm bu işlemlerin ardından başarıyla KOSGEB kredisi almaya hak kazanırsanız. Talebiniz doğrultusunda size destek sağlanacaktır. Faizsiz kredi veya hibe desteği size 50.000-70.000 TL arası hibe 100.000-150.000 TL arası faizsiz kredi alabilirisiniz.

- Bir önceki yazımız olan Faaliyet Alanlarına Göre KOSGEB Destekleri Neler? başlıklı makalemizde kosgeb hibe alanları ve kosgeb teşvikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *