«
 1. Ana sayfa
 2. Krediler
 3. Ev Sahibi Olmak İsteyenlere Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar

Ev Sahibi Olmak İsteyenlere Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar

Ev Sahibi Olmak İsteyenlere Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar

 En büyük hayallerimiz arasında kendimize ait bir evimizin olması şüphesiz ki vardır.  Uygun sayesinde bu hayalinizin gerçek olabileceğini biliyor musunuz? Evet, şüphesiz hepimiz kendimize ait bir ev, çocuklarımızın büyüyebileceği güvenli bir yuva isteriz. Kirada oturup misafir gibi yaşamak herkese cazip gelmeyebilir. Çoğumuz bunun yerine istediğimiz gibi değişikler yapabileceğimiz istediğimiz gibi dekore edebileceğimiz bize ait olan bir ev isteriz. Fakat ekonomik şartlar sebebi ile bu hayallerimiz sanki hiç gerçek olmayacakmış gibi gelir. Maaşlı bir işte çalışıyor veya kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Ekonomik kazancınız bir ev almak için çok da yeterli olmayabilir. Günümüzde ev fiyatlarının da yüksek olduğunu var sayarsak hayalimiz sanki çok uzakmış gibi görünebilir. Ama ümidinizi kaybetmenize hiç gerek yok. Neden mi? Artık banka desteği veya devlet desteği sayesinde kendi evinize, hayal ettiğiniz yuvanıza kavuşabilirsiniz. Aileniz ve sevdikleriniz ile mutlu bir hayat sürebilir, kendi yaşam alanınızın keyfini çıkarabilirsiniz. Artık hayalleri gerçekleştirme vakti geldi de geçiyor bile. Siz de zaman kaybetmeden kendinize uygun bir kredi bulun ve evinize sahip olun.

Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar

 Günümüzde birçok banka müşterilerine uygun konut kredisi sağlamaktadır. Hatta bunun için bir yarışın var olduğunu da rahatlıkla görebilirsiniz. Şüphesiz bankalar en çok kredi verme yarışında karlarını artırma amacı gütmektedirler. Bu ev sahibi olmak isteyenler için korkulması gereken bir şey değil aksine avantaja çevrilerek çok daha fazla kazanç sağlanabilecek bir durumdur. Çünkü bankalar bilirler ki kendileri gibi müşterileri de paralarını düşünmektedirler. Bunun için bizlere birçok fırsat sunarlar ve doğru tercihin kendileri olduğunu göstermeye çalışırlar. Bunun için ev sahibi olmak isteyenlere yönelik hazırlanmış olan kampanyalar yakından takip edilmeli. Herkesin ekonomik statü ve isteklerine cevap vermeye yönelik hazırlanmış olan bu krediler arasında size yönelik hazırlanmış bir uygun  konut kredisi bulabilirsiniz. Bizim konut kredisi dediğimiz bu krediye bankacılar mortgage kredisi demektedirler. Kendinize uygun bir kredi ararken dikkat etmeniz gereken birkaç konudan bahsedelim;

 • Öncelikle tüm bankalardan konut kredisi bilgilerini toplayın.
 • İncelemeleriniz sonucunda size uygun görünen bankalarla direk irtibata geçin.
 • Başvuru yaptığınız bankalardan teklifleri toplayın ve değerlendirin.
 • Almak istediğiniz evi önceden belirlemiş olmak kredi miktarınızın sınırlarını çizebilmek açısından sizin için faydalı olacaktır.

Tüm bu incelemeleriniz sonucunda en düşük masraf ve faizi veren bankayı bulmuş olursunuz.

Ev Sahibi Olmak İsteyenlere Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar
uygun konut kredisi

En Ucuz Konut Kredisi Nasıl Bulunur?

Para akışı bankalar için oldukça önemlidir. Size kredi verirken beli bir kazanç sağlayan bankalar, uzun dönemde gelecek belli miktardaki kardan çok ellerine en kısa zamanda geçecek ve yeniden işleme sokabilecekleri parayla daha çok ilgilenirler. Para ellerine ne kadar geç geçecekse arada geçen zamandan dolayı yaşanacak kaybı gidermek için o kadar çok faiz koyarlar. Siz de imkânınız varsa ve daha ucuza bir kredi almak istiyorsanız elinizden geldiğince kısa vadeli krediler talep edebilirsiniz. Arada geçen zaman az olacağından dolayı, belli miktardaki karla paralarını geri almaya başlayacak olan banka size daha düşük faizli krediler sunacaktır. Ne kadar geç ödemeye başlayacaksanız o kadar çok faiz ne kadar kısa sürede ödemeye başlayacaksanız o kadar düşük faiz, işte kredi alırken dikkat edilmesi gereken altın kuralı bu şekilde tanımlayabiliriz. İsterseniz dikkat edilmesi gereken diğer hususlara bakalım;

 • Bir başka önemli husus dosya masraflarıdır. Düşük faiz oranından etkilenmeden önce bankayla bu konu hakkında konuşmanız önem arz etmektedir. Bankalar faizi düşük tutup buradan alacakları para ile açığı kapatma yolunu tercih edebilirler.
 • Kefil bulamıyorsanız, evi ipotekleyebilirsiniz.
 • Krediden sonra eviniz ipotekli olacağını unutmayın.
 • Borcunuzu ödemeden doğal olarak ev üzerinde yasal işlem yapamazsınız.
 • Sunulan faiz türüne dikkat edin. (Sabit, Değişken)

Tüm bu kuralar ışığında en ucuz konut kredisini bulabilirsiniz.

 

- Bir önceki yazımız olan BORÇ TRANSFER KREDİSİ NEDİR? başlıklı makalemizde Borç kapatma ve Borç transfer hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *