«
  1. Ana sayfa
  2. Bankacılık
  3. Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Çıkaran Bankalar

Genellikle bankalar çalışmayanlara kredi kesinlikle vermiyor. Fakat ev hanımlarının nasıl kredi çekeceği hakkında detaylı bilgileri paylaşmayı uygun gördük. Çalışmayan ve işsiz sayılan ev hanımları, artık bankalardan rahat kredi imkanından yararlanabilecek.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Günümüzde bazı bankalar ihtiyaç kredisi adı altında ev hanımlarına krediverir. Ancak bunun için bazı şartların sağlanıyor olması gerekir. Düzenli bir geliri olmayan ve gelir belgesi ibraz edemeyen ev hanımları için bazı ek belgeler talep edilir. Bu belgelerle birlikte ev hanımlarının bankalardan kredi kullanması mümkün hale gelir.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Ekonomik imkânların daha iyiye ulaşması adına bazı bankalar ev hanımlarına kredi imkânı sunar. Bu bankalar arasında Türkiye İş Bankası, QNB Finansbank, TEB, Odeabankve Aktif Bankgibi bankalar yer alır. Her banka kredivermek amacıyla kendine özgü koşullar isteyebilir. Örneğin İş Bankası açısından bakıldığında sabit geliri olmayan ev hanımları için kefil ya da ipotek izni şart koyulabilir. Bunun haricinde Ziraat Bankası ve Vakıfbank gibi bankalar da kredi imkânı sunmakta olup çeşitli belgeler talep edebilir.

Ev Hanımlarına Kredi Koşulları

Ev hanımlarına kredi veren bankalarbu işlemin gerçekleşmesi için bazı ek belgeler isteyebilir. Bunlar arasında ipotek, ek gelir beyanı, emekli aylığı, kefil ve sicil notu gibi başlıklar yer alabilir. Hangi bankanın hangi koşulu isteyeceği birbirinden farklılık gösterebilir. Ev hanımları çalışmadığından dolayı çok yüksek tutarlarda kredi kullanamazlar ve bu nedenle ek belgelere ihtiyaç duyulur. Eğer kredi başvurusunda kefil gösterilirse bu durumda çekilecek olan kredi miktarında artış yapılabilir. Bunun haricinde emekli aylığı alan ev hanımlarının kredi kullanması daha kolaydır. İpotek durumuna bakıldığında ise herhangi bir taşınmazı olan ev hanımları bunu bankaya ipotek ettirerek mal varlığı değerinin yaklaşık 2/3’ü kadar kredi alabilir. İpotekli ihtiyaç kredisi adı verilen bu durum için arsa, ev ve araba gibi mallar ipotek kabul edilir. Ayrıca kredi sicil notunun çok düşük olmaması ya da ek gelir beyan edilebilmesi de ev hanımlarına krediolanağısağlar.

Çalışmayan ve İşsiz Sayılan Ev Hanımlarının Kredi Çekmesi

Evlilik hayatından sonra insanlar daha farklı şeylere yönelebilir. Fakat kadınların çocuklarına önem verdiği ve hayatlarını buna endekslediği bir gerçektir. Bayanların çalışma hayatları bitiyor ve tüm zamanlarını evde çocukları ile ilgilenerek geçiriyorlar. Hayatın bazı dönemlerinden adeta soyutlanıyorlar, fakat ticari itibar olarak onları yok saymak yanlış olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti bununla ilgili yeni yasalar çıkardı ve BDDK hepsini uygulamak zorunda kaldı. Artık işi olmayan kadınların bankalardan kredileri çekebilme durumlar varve bunu değerlendirmek için tüm bankaları iyice araştırmanız en mantıklısıdır.

ETİKETLER: Çalışmayanlara Kredi, Ev Hanımlarının Nasıl Kredi Çekeceği Hakkında Detaylı Bilgiler, Rahat Kredi, Ev Hanımlarına Kredi, Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar, Ev Hanımlarına Kredi Olanağı, Banka Kredi

 

 

- Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Neden Düşer başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *