«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar ve Şartları

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar ve Şartları

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar ve Şartları

Kredi ürünleri günümüzde çeşitlenmesiyle beraber, kredi veren bankaların seçenekleri çoğalmıştır. Yaşanan gelişmeler, kredi almayı daha kolay hale getirdiğinden dolayı, ev hanımları da artık kredi taleplerini karşılayabilir konuma gelmişlerdir. Bankalar tarafından, gelir belgesi olmayan tüketiciler konumunda değerlendiriliyor olmaları nedeniyle için belirli şartlar sunularak, bireysel ihtiyaç kredisi kapsamında krediden yararlanabilmeleri sağlanır. Her banka, kredi seçeneklerinde farklı limitleri belirliyor olmalarıyla beraber; şartların sağlanmasıyla alınabilecek tutar da değişkenlik gösterir.

[Topuk]

Ev Hanımlarında Kredi için Aranan Şartlar

Ev hanımlarına kredi veren bankalar tarafından değerlendirmenin sağlanabilmesi ve kredi tutarının karşılanması adına, aranan şartlardan en az birini yerine getirmek gereklidir.

Ek Gelir

Ek gelire sahip olan ev hanımları, gelir belgesi olmasa dahi belirli seviyede kazanç elde edebildiklerinden dolayı, başvuru değerlendirmesi sağlanabilmektedir.

Finansal Varlıklar

Bankalardaki finansal varlıklar, başvuru değerlendirme aşamasında pozitif etkiye sahiptir. Birikim ve yatırım hesabı olan ev hanımları, kredi alabilmede avantaja sahip olurlar.

Kefil

Düzenli gelire sahip olmayan ev hanımları için kefil ile kredi tercih edilebilir. Finansal açıdan olumsuz duruma sahip olmayan kefille beraber talep edilen kredi tutarı alınabilir.

İpotek

Taşınmaz mal varlıklarına sahip olan ev hanımları, kredi veren bankalardan ipotek yöntemi sayesinde kredi alabilmektedirler.

Emekli Aylığı

Aile büyüklerinden kalan emekli aylığına sahip olanlar, düzenli gelire sahip olarak kabul edildiklerinden dolayı, ev hanımlarına kredi veren bankalar tarafından talep edilen tutarda kredi alabilirler.

Hangi Bankalar Ev Hanımlarına Kredi Verir?

Gerekli şartları taşıyanlar için, ev hanımlarına kredi veren bankalar tercih edilerek kredi tekliflerinden kolaylıkla yararlanılabilir.

Enpara

Enpara, masrafsız kredi seçeneğiyle beraber ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında yer alır. Şubesiz bankacılık sistemiyle hizmet veriyor olması sayesinde, ev hanımları için en iyi tekliflerden biridir.

TEB

En az 1.000 TL ve en fazla 15.000 olarak belirlenen limitler dâhilinde TEB, ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında sıralanmaktadır.

İş Bankası

Hızlı kredi hizmeti sunmasıyla beraber, direkt olarak kredi alabilmeyi mümkün kılan İş Bankası, kolay ve avantajlı teklifleri sayesinde ev hanımlarının geri ödemelerde kolaylık yaşamasına da destek olur.

Vakıfbank

Faiz oranı düşük ve acil kredi almak isteyen ev hanımlarının tercih edebileceği bankalar arasında yer alan Vakıfbank, sunduğu avantajlı seçimleriyle fark yaratan bankalardan biri konumundadır.

- Bir önceki yazımız olan Kredi Puanı Olmayanlar Ne Yapmalı? başlıklı makalemizde Kredi Puanı Olmayanlar Kredi Çekebilirler mi?, Kredi puanına sahip olmadan kredi çekmek ve Nasıl Kredi Puanına Sahip Olurlar? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *