«
 1. Ana sayfa
 2. Ekonomi Haberleri
 3. Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2017

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2017

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2017

Hem ev ekonomisine katkıda bulunmak hem de kendi ihtiyaçlarını karşılamak isteyen ev hanımları için, birçok banka tarafından özel ihtiyaç kredisi paketleri sunulmaktadır. sunan bankalara baktığımız zaman, başvurulan miktarlarda belirli kısıtlamalar olduğunu, eşlerinin kendilerine kefil olmaları ya da teminat göstermeleri konusunda bazı şartlar sunulduğunu da görmekteyiz. Gelir belgeleri olmadığından dolayı bu tarz şartlarla kredi alabilecek olan ev hanımları, borçlarını ise oldukça kolay bir şekilde ödeyebilecektir.

Ev hanımlarına kredi konusunda çalışmalar yapan bankalara baktığımızda, genellikle şubesiz bankacılık hizmeti sunan ya da belgesiz kredi imkanı bulunan bankalar karşımıza çıkmaktadır. Söz konusu bankalar, kredi paketleri ve nasıl başvuru yapılacağını ise şu şekilde özetleyebiliriz.

QNB Finansbank Enpara Ev Hanımlarına Kredi

Enpara, ülkemizde ilk şubesiz bankacılık hizmeti olarak karşımıza çıkan ve QNB Finansbank tarafından da sürekli geliştirilen bir bankacılık hizmetidir. Bu hizmetten faydalanan ev hanımları, Enpara hesaplarına giriş yapabildikleri mobil uygulama üzerinden kredi başvurusunda bulunabilirler. Enpara kullanıcılarının yapacağı başvurularda, dosya masrafı, gelir belgesi şartı, kefil ya da şubeye gitme zorunluluğu da bulunmamaktadır.

İnternet ortamından anında başvuruda bulunacağınız Enpara kredisi için örnek hesaplama şu şekildedir.

 • Kredi Miktarı: 10 bin TL
 • Faiz Oranı: %1,49
 • Vade Süresi: 12 Ay
 • Masraf: 0 TL
 • Aylık Taksit: 933,33 TL

Eğer kredi notunuz ve banka sicilinizde sorun yoksa, yukarıdaki şartlar ile kredi kullanımı sağlayabilirsiniz. Eğer daha uzun vadede borcunuzu ödemek isterseniz, 48 aya kadar sunulan vade seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz. Bankanın 48 aylık vade seçeneğinde, faiz oranları %1,39’a kadar düşmektedir. Bu da kredi maliyetlerinin daha da azalması anlamına gelmektedir.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2017
ev hanımlarına kredi

Denizbank Ev Hanımlarına Özel İhtiyaç Kredisi

Ev hanımlarına kredi sunan bankalardan bir diğeri de Denizbank’tır. Denizbank şubelerine giderek yapılacak olan başvurularda, ev hanımlarının yalnızca eşleri ile birlikte ve eşlerinin gelir belgesi ile başvuru yapmaları gerekmektedir. Banka şubesinden yapacağınız başvuru işlemlerinde 15 bin TL’ye kadar başvuru yapılabilmektedir. Ev hanımlarının kullanımına sunulan ihtiyaç kredisi için yapacağımız örnek hesaplama da şu şekilde olacaktır.

 • Kredi Tutarı: 10 bin TL
 • Kredi Faiz Oranı: %1,74
 • Yıllık Maliyet Oranı: %28,53
 • Kredi Tahsis Ücreti: 52,5 TL
 • Vade Süresi: 48 Ay
 • Aylık Taksit: 331,88 TL

Bu koşullar altında başvuru yapacak olan ev hanımlarının, belirttiğimiz gibi eşlerinin gelir belgeleri ile birlikte başvuru yapmaları gerekecektir. Başvuru işlemlerinde, asıl borçlu ev hanımları görünürken, eşleri de onların kefili olarak kayıtlara geçecektir.

Aktifbank Ev Hanımlarına Gelir Belgesiz Kredi

Ev hanımlarına kredi konusunda her ne kadar kısıtlı banka bulunsa da, gelir belgesiz kredi sunan bankaların sayısı arttığından dolayı ev hanımları da bu hizmetlerden faydalanabilecektir. Gelir belgesiz kredi konusunda da 2017 yılının en dikkat çeken bankası olan Aktifbank, ev hanımlarının yalnızca internet üzerinden yapacakları başvurular ile onlara hizmet sunmaktadır. Aktifbank ihtiyaç kredisi için örnek hesaplamamız da şu şekildedir.

 • Kredi Tutarı: 10 bin TL
 • Kredi Vadesi: 24 Ay
 • Kredi Tahsis Ücreti: 50 TL
 • Kredi Faiz Oranı: %1,89
 • Aylık Kredi Taksiti: 544,90 TL

Faiz oranları her ne kadar yüksek olsa da Aktifbank şuan için zahmetsiz ve hızlı bir şekilde kredi almak isteyen kişilere en iyi alternatif olarak karşımıza çıkmaktadır. Başvuru yaparken bulunduğunuz şehirde bankanın herhangi bir şubesi bulunmadığını da farkedebilirsiniz. Fakat, bu durum kesinlikle kredi kullanımınıza engel teşkil etmeyecektir. Onaylanan kredilerinizi PTT noktalarına giderek tahsil edebilecek, borçlarınızı da aynı şekilde PTT şubeleri ve PTT ATM noktalarından yapabileceksiniz.

- Bir önceki yazımız olan EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILMANIN AYRINTILARI NELERDİR? başlıklı makalemizde emeklilik, EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILMANIN AYRINTILARI NELERDİR? ve Emeklilikte yaşa takılanlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *