«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. Ev Hanımlarına Kredi Desteği Yapan Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Desteği Yapan Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Desteği Yapan Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Desteği Şartları Nelerdir?

Bankalardan kredi veya da kredi kartı başvurusunda bulunmak isteyen ev hanımları, bilindiği gibi çoğu zaman bankalardan olumsuz cevap almaktadırlar. Bunun nedeni ise, krediyi geri ödemek adına düzenli bir gelirlerinin olmayışıdır. Ancak, ailenin özellikle geçinmesi yani ekonomik açıdan kalkınabilmesi için kadınların ne kadar önemli bir etkisi olduğu artık herkes tarafından bilinmektedir. Bundan dolayı da yılın belirli dönemlerinde bankalar tarafından ev hanımlarına kredi desteği imkanı sunulmaktadır. Ancak, burada doğrudan bir kredi sunulması mümkün değildir. Sebebi ise az önce bahsetmiş olduğumuz gelir durumudur. Bundan dolayı da, ev hanımlarına aile bireylerinden birisinin yani eş veya da çocuklardan birisinin kefil olması, sonrasında da başvuru işleminin yapılması gerekmektedir.

Ev hanımlarına kredi desteği kapsamında elbette her bankadan destek alınamayacaktır. Bundan dolayı kredi kampanyası düzenlemiş olan bankaların seçilmesi gerekmektedir. Kış aylarına girilmesinin ardından iki adet banka tarafından ev hanımlarına kredi desteği sağlanmaktadır. Bu bankalara baktığımız zaman Garanti Bankası ve Akbank karşımıza çıkmaktadır.

Garanti Bankası’na başvuru yapacak olan ev hanımlarının, banka şubeleri üzerinden başvuru yapması ya da Garanti Bankası mobil bankacılık uygulaması ile internet bankacılığı üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir. Ancak, başvuru sonucunun daha sağlıklı alınabilmesi için doğrudan banka şubelerinden başvuru yapılması önerilmektedir. Çünkü, internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden sizlerin meslek bilgileri öğrenilmek isteyecektir. Ev hanımı olarak belirtildiğinde ise sistem otomatik olarak red yanıtını sizlere sunacaktır.

Akbank için yapılacak ev hanımlarına kredi desteği başvurusunda ise, doğrudan banka şubelerine gidilmesi gerekmektedir. En başta da belirttiğimiz gibi ev hanımlarının yanında eşleri ile birlikte şubeye gitmesi, eşlerinin de kefillik işlemlerinin sorunsuz bir şekilde tamamlanabilmesi adına gelir belgelerini yanlarında götürmeleri gerekmektedir. Aksi durumda başvuruların alınması mümkün olmayacaktır.

Yapılacak olan başvuru işlemleri için şuan Garanti Bankası da Akbank da herhangi bir faiz oranı belirtmemiştir. Ancak, geçtiğimiz yıl Akbank tarafından ev hanımlarına verilen kredi paketlerine baktığımız zaman, faiz oranının %1,39 olduğu görülmektedir. Bu da 20 bin TL değerinde bir kredi için ayda 608,75 TL ödeme yapılarak 48 ayda borcun bitirilmesi anlamına gelmektedir.

- Bir önceki yazımız olan Konut Kredisi Şartları Nelerdir? Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Gayrimenkul Firmalarından Konut Kredisi, Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? ve Konut Kredisi Şartları Nelerdir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *