«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. Ev Hanımları Özel Kredi Nasıl Alınır?

Ev Hanımları Özel Kredi Nasıl Alınır?

Ev Hanımları Özel Kredi Nasıl Alınır?

Bankaların kredi seçeneklerinde birbirleriyle rekabet halinde olmasıyla beraber, günümüzde kredi almak daha kolay hale gelmiş durumdadır. Bankaların sunduğu krediler, kampanya ve paket kapsamında mevcut olabilmektedir. Ev hanımlarına özel kredi olanağını sunan bankalar özellikle son yıllarda yoğun ilgiye sahip durumdalar. Ev hanımları, gelir belgesi olmayan tüketiciler kapsamında değerlendiriliyor olmalarıyla birlikte, kredi alabilmeleri için belirli şartlar bulunmaktadır. Çalışmayan ve gelir belgesi gösteremez durumda olan pek çok ev hanımı, nasıl kredi alabileceğine yönelik olarak sorulara cevap aramaktadır. Ev hanımlarının özel kredi almasına olanak sağlayan şartların oluşturulması sayesinde kolaylıkla istenilen kredilerden faydalanabilme avantajı söz konusudur.

Ev Hanımlarına Özel Kredi Hangi Şartlarda Verilir?

Ek Gelir

Ek gelire sahip olan ev hanımları için, bankalar ek gelir değerlendirilmesini ön planda tutmaktadırlar. Ek gelire sahip olan ev hanımlarının, talep ettikleri kredi miktarıyla doğru orantılı olacak şekilde geri ödeme yapabilmesi durumu söz konusuysa, bankalar tarafından kredi talepleri onaylanır.

İpotek

Ev hanımları nasıl kredi alabilirler? sorusuna sahip olanlar için, ipotek de tercih edilebilecek önemli bir yöntemdir. Arsa, gayrimenkul, konut ve arazi gibi seçeneklere sahip olan ev hanımları, sahip oldukları taşınmaz mal varlıklarını ipotek göstererek kredi alabilme avantajına sahipler.

Emekli Aylığı

Emekli aylıkları, düzenli gelir kapsamında yer aldıkları için kredi çekmek isteyen ev hanımları için avantaj sağlar. Bankalar gözünde pozitif değerlendirme alabilmeye olanak sağlayan emekli aylığı ile kredi çekebilmesi kolaylaşır.

Bankadaki Varlıklar

Bankalarda finansal varlığa sahip olan ev hanımları, kolay kredi alabilme şansına sahipler. Birikim veya yatırım hesabı bulunan ev hanımlarının kredi alabilmesine olanak tanıyan bankalar sayesinde, ekstra işlem yapılmasına gerek kalmaksızın kredi seçeneklerinden yararlanılabilir.

Kefil

Geliri olmayan ve aynı zamanda çalışmayan ev hanımları nasıl kredi alabilirler? sorusuna sahip olanlar için, kefil şartıyla kredi veren bankaların değerlendirilebilmesi mümkündür.

Alabilirler?

Çalışmayan ev hanımlarına özel kredi veren bankalar, ev hanımları tarafından sunulacak şartları değerlendirme kapsamına alarak kredi seçeneklerini sunarlar. Üst limit miktarları, ev hanımlarının kredi almak için tercih ettikleri yönteme göre değişir. İpotek, kefil, ek gelir, aylık veya bankadaki finansal varlık seviyesi kredi verilmesinde ön planda tutulur.

 

- Bir önceki yazımız olan En Kolay Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde Cazip Seçenekli Krediler, En çok tercih edilen bankalar ve En Kolay Kredi Veren Bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *