«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. Ev Hanımları İçin Kredi Veren Bankalar Ve Kredi Olanakları

Ev Hanımları İçin Kredi Veren Bankalar Ve Kredi Olanakları

Ev Hanımları İçin Kredi Veren Bankalar Ve Kredi Olanakları

Ev Hanımları İçin Kredi Veren Bankalar

Ev hanımları bazı durumlar haricinde kredi kullanamamaktadır. Bu yazımızda sizlere ev hanımları için kredi veren bankalar ve diğer detayları açıklıyor olacağız. Öncelikle ev hanımlarına kolay kredi veren bankalar CEPTETEB, QNB Finansbank enpara, Odeabank ve Aktif Bank’ın N Kolay Kredi olarak sıralanmaktadır. Bu bankaların belge talepleri ve üst kredi limitleri aşağıdaki gibidir;

  • CEPTETEB gelir belgesi ya da kefil istememektedir. Üst kredi limiti 30 bin TL’dir.
  • Enpara uygulamasında da gelir belgesi ya da kefil şartı aranmaz. Üst kredi limiti ise 30 bin TL ile sınırlandırılmıştır.
  • Odeabank gerek gördüğü durumlarda gelir belgesi veya kefil isteyebilmektedir. Kredi limiti bu bankada 35 bin TL’dir.
  • Aktif Bank da kefil ya da gelir belgesi şartı aramamaktadır. Finansbank ve TEB’de olduğu gibi üst kredi limiti 30 bin TL olarak belirlenmiştir.

İmkânı

Bazı vakıflar ve devlet kurumları tarafından ev hanımları desteklenmektedir. Kendi işini kurmak isteyen ev hanımları öncelikle SGK’ya bağlı olarak çalışmak durumundadır. İstisnai olan durumlar ise aşağıdaki gibidir;

  • Şirket ortaklarından dolayı düzenli olarak gelir elde etmesi
  • Kredi talebini karşılayabilecek kira gelirlerinin olması

Bu durumlar dışında ev hanımları sadece kendi adına kredi kullanabilmektedir. Fakat düzenli olarak elde edilen gelirlerle bu kredilerin onaylanma ihtimali daha yüksektir.

Talep edilecek kredilerle ilgili olarak ev hanımları eşinin maaş bordrosu ile birlikte bankalara başvurabilmektedir. Ayrıca ev hanımları kendi üzerine olan mülk, ev veya arsaların tapusu ile beraber de kredi başvurusu yapabilmektedir. Alternatif olarak kira geliri bulunuyorsa, kira geliri beyanı ile kolayca kredi alınabilir. Elbette kredilere başvurmadan önce bir kefil gösterilmesi, kredilerin çok daha kısa sürede onaylanmasını sağlayacaktır.

Ev hanımlarının kullandığı kredi kartları da bu tür krediler için önemli bir kriterdir. Zaten ev hanımları için kredi veren bankalar, kredi notunun yüksek olması ve kredi kart borçlarının zamanında ödenmesi halinde, tereddütsüz olarak kredi şansı sunabilmektedir. Zaten kredi notu her tüketicinin dikkat etmesi gereken önemli bir faktördür ve yaşam boyunca tüm bankacılık faaliyetlerinde karşılaşılmaktadır. Bu nedenle kredi notunun yüksek olması ve mevcut borçların zamanında ödenmesi gibi faktörler her zaman bankalar tarafından araştırılan durumlar arasındadır.

- Bir önceki yazımız olan Asgari Ücretli Ne Kadar Kredi Çekebilir? başlıklı makalemizde Asgari Ücretlinin Kredi Limiti ve En Çok Çekilebilecek Kredi Miktarı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *