«
  1. Ana sayfa
  2. EKONOMİ
  3. Ev Geçindirirken Birikim Nasıl Yapılır? Babalar İçin Birikim Rehberi!

Ev Geçindirirken Birikim Nasıl Yapılır? Babalar İçin Birikim Rehberi!

Ev Geçindirirken Birikim Nasıl Yapılır? Babalar İçin Birikim Rehberi!

Ev geçindirirken birikim yapmak hemen her aile babasının aklını kurcalayan bir iştir. Günümüzde ultra lüks bir gelir sahibi olmadığınız takdirde bir evi geçindirmek için büyük çabalar harcamanız gerekir. Ancak bu çabaların arasında birikim yapmak ise geleceğin zorunlulukları arasında yer almaktadır. Ev geçindiren bir insanın, maaşından bir şekilde bir şeyler arttırarak bu birikimi yapabilmesi gerekir. Çünkü şimdi okul masraflarına zor yetiştiğiniz çocuklar ileride, üniversite ve sırasıyla düğün masrafıyla karşınıza gelecektir. Bu durumda çocuklarınızı mağdur etmeden ilerlemek için şimdiden kemer sıkmak çok faydalı olacaktır. Ev geçindirirken birikim nasıl yapılır? sorusuna genel hatlarıyla iki yöntemle cevap vereceğiz. İlk olarak kuralları belirleyelim.

  • Fatura, kira ve çocuk giderleri başta olmak üzere garanti giderlerinizi belirleyin.
  • Maaşınızdan çıkarın, sonrasında kalan parayı karşınıza alın. Bu para sizin bikirim bütçeniz.

Kredi Çekerek Ev Geçindirenlere Birikim Fırsatı!

tavsiyeleri arasında ilk maddemiz, sizleri zorunlu birikim faaliyetine itmek. Bir banka bünyesinden en uygun şartlarda 1 sene süreyle bir kredi çekebilirsiniz. Bunu 2 senede bir olacak şekilde yaptığınız 5 sefer aynı miktarda parayı kenara atmış olursunuz. Bankaya kazandırılacak olan faiz masrafı bu noktada maalesef göz ardı edilmek zorunda kalıyor. Zorunlu birikim yapma yolları arasında en çok kazandıran ve en çok verim sağlayan bu yöntem, sizlerin kredi notuna da büyük oranda olum etki yapacaktır. Ancak unutulmamalıdır ki, ödenemeyecek kredinin altına girmemeniz gerekir. Aksi takdirde sorunlar oluşabilir. Ödemelerle aranız iyi değilse, batağa sürüklenmek de var işin ucunda.

İkinci Bir Hesap Açarak Çocuklu Ailelere Birikim Yapma Taktiği!

Çocuklu aileler nasıl birikim yapabilir sorusuna verilecek cevaplardan sonuncusu ise riske atmadan nakit biriktirme işlemi yapmaktır. Bir hesap açın. Açılacak olan hesap sizlerin maaş alığı banka ile aynı yerde olsun. Virman yani ücretsiz bir şekilde aynı bankada yer alan hesaplarda para aktarma işlemi yapabileceğiniz bir hesap olmalı ve vadesiz olmalı. Aylık kalan paradan buraya bütçe ayırarak ve bu hesabı unutarak projesine destek verebilirsiniz. Emin olun şimdilerde 150 TL olan bu hesap, zamanla 150.000 TL bile olabilir.

- Bir önceki yazımız olan Apple Boykotu Sonrası, Apple Taksit Sayısını İkinci Kez Düşürdü! başlıklı makalemizde Apple ürünlerine boykot, BDDK taksit sınırı ve Teknoloji boykotu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *